Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kartalların Uçuşu

Kartalların Uçuşu

Orijinal Adı : Flight of Eagles

Kategori : Bestseller > Macera-Gerilim-Polisiye

Yazar : Jack Higgins

Çevirmen : Seyhan ÖZEMENEK

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 312

Çıkış Tarihi : Aralık 1999

Kitap Hakkında


Amerika'da doğdukları halde, anneleri Alman, babaları Amerikalı olan Max ve Harry Kelso ikiz kardeştirler. I. Dünya savaşının çok başarılı pilotlarından olan babalarının ölümü üzerine, meteliksiz bir Alman baronesi olan anne, çocuklarını alıp Almanya'ya dönmek ister. Ancak, çocukların dedesi Abe, gelinine geri dönmesi için büyük miktarda bir parasal destek sağlarken, torunlarından Harry'nin kendisiyle kalmasını şart koşar. Anne Max'i yanına alıp Almanya'ya döner. II. Dünya Savaşı başladığında, iki kardeş kendilerini iki karşıt kampın savaş pilotu olarak bulurlar. Max, Luftwaffe'nin Kara Baron adıyla anılan efsanevi pilotudur. Harry ise, Amerika henüz savaşa girmediği için, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerine katılmış, eşsiz yeteneği ve rakipsizliğiyle ün salmıştır.
İki kardeş savaşın getireceği acımasız ikilemlerden habersiz, iki dürüst asker olarak ellerinden geleni yaparlar. Ancak entrika ve kötülük dolu dış güçler, iki genci, bildikleri ve değer verdikleri her şeyi; yaşamlarını, ailelerini, sadakat duygularını sorgulamaya itecektir.
''Eğer yazarlardan oluşan bir komando takımı kurulsaydı: Jack Higgins kesinlikle onların lideri olurdu. Askerlerin, liderlerin, hainlerin, hırsız ve casusların nasıl düşünüp nasıl davrandığını o kadar iyi biliyor ki.''

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312028

ISBN : 9753312024

Boyutları : 195x135

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Özcan KORHAN

Ben bir pilotum, her ne kadar Türk pilotu olsam da bu kitabı okuduktan sonra tüylerim diken diken oldu. Başka bir ülkenin pilotunun yaşamını anlatmasına rağmen mesleğine bağlılık profesyonellik, aşk ve işin bir arada yürütülmesine dair çok sürükleyici macerayı seven havacılığa aşık insanların mutlaka okuması gereken bir eser. Öğretmen pilot olduğum için mezuniyetlerinde tüm öğrencilerime hediye ediyorum. Ayrıca belki garip gelecek ama özellikle de bayanlara tavsiye ediyorum. Onların da böyle profesyonel bir meslek sahibi bir erkek için neler yapabilecekleri veya neleri feda edebilecekleri konusunda da çok duygusal bir yaklaşım sergileyen bir örnek kitap olduğu inancındayım. Özellikle havacılara gönül veren bayanlar da çok sevecekler. Teşekkürler, saygılarımla.

Burçak Akçay

Hıggıns'ın bu kadar iyi bir yazar olduğunu bilmiyordum.Kitap tek kelimeyle muhteşem ve kitaplıkta bulunması gereken bir kitap.

ali eredem çiftci

Jack Higgins yazdığı eşşiz eserlerden biri daha. Bir solukta okunacak çok güzel bir eser.

ayhan pala

eğer yazarın ismi jack hıggıns ise o kitap harika demektir.herkesi bu kitabı okumaya davet ediyorum

nil deniz kartal

Bu kitap hakkında yorum yapmak gerekirse tek kelimeyle mükemmel bir kitap. Okuyucuyu kendine çekebilen bir ustalıkla yazılmış.

sebnem ovatman

Oldukça sürükleyici olan konusunun yanı sıra heyecanlı kurgusu ve dilimize ustalıkla çevrilmiş olması kitabı bir solukta okunur kılıyor.

Şebnem Ovatman / İst

Oldukça sürükleyici olan konusunun yanı sıra heyecanlı kurgusu ve dilimize ustalıkla çevrilmiş olması kitabı bir solukta okunur kılıyor.

Nil Deniz Kartal / Antalya

Bu kitap hakkında yorum yapmak gerekirse tek kelimeyle mükemmel bir kitap. Okuyucuyu kendine çekebilen bir ustalıkla yazılmış.