Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kadınları Kullanma Kılavuzu

Kadınları Kullanma Kılavuzu

Kategori : Yaşam Rehberi

Yazar : İlhan Uçkan

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 223

Çıkış Tarihi : Eylül 2002

Kitap Hakkında


Bir kadın "Seni Seviyorum!" diyorsa bu yalnızca aşkından kaynaklanmaz. Daha ziyade bir soru cümlesidir bu. Sessizce, usulca sorulan bu soru: "Peki ya sen?"
Bir kadın "Seni Seviyorum!" diyorsa, bu "Beni sevmeni, bana delice aşık olmanı ve her istediğimi yapmanı istiyorum," demektir.
"Efendinin ben olduğumu bir köle hayatı istiyorum. Ama bunun böyle olduğunu sen asla bilemeyeceksin!"
Çok satan kitaplar listesindeki yerini uzun süre koruyan ERKEKLERİ KULLANMA KILAVUZU'nun yazarı İlhan Uçkan, KADINLARI KULLANMA KILAVUZU'nda oyunu eşitliyor, oyunculara eşit haklar tanıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753313896

ISBN : 975331389-6

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


LÜTFÜ

kitabı okudum ve uyguladım işe yarıyo ama bazen 100 kadın yaptığım araştırmalara göre bunların 60'a yakını hoşlanıyo ama ya kalan 40 kişi... hiç denemeyin baktınız kadın yüz vermiyo fazla üstelemeyın çünkü dövüyolar.ilhan abla senin yüzünden dayakdayedik ama olsun deydi. hala 60'elimde

AyHaN

Beğenerek okuduğum kitaplar arasına aldım. Çünkü yaşayacağım her ilişki için gerçekten de tam bir kılavuz olacak. Aslında yazılanlara o kadar da uzak değiliz. Sadece bunları zahmet edip bu kadar detaylı bir şekilde düşünmemiştik. Şu an kendimi tam bir savaşçı gibi hissediyorum. Teşekkürler İlhan Uçkan.

hamza

Ben bu konuda yazara katılmıyorum. Öncelikle başlık çok kötü bayanlar bir eşya değil kılavuza gerek yok. İçeriğe gelince bayanların bu kitapta kendinden bir şey bulacağını sanmıyorum. Erkekler de bu kitaba inanıp bayanları böyle tanımasınlar. Yanılırlar...

tarçın

Doğrusunu söylemek gerekirse ben henüz kitabı okumadım ama ilk fırsatta okuyacağım neden mi hem kendimi hem de sevgilimi daha iyi tanımak ve daha mutlu olmak için eminim gözden kaçan ipuçlarını bize hatırlatıyor ben genel olarak insan psikolojisinden daha iyi anlamak istediğim için bu ve benzeri kitaplara ilgi duyarım bazıları ben doğal olarak davrandıktan sonra başka bir şeye ihtiyaç duymam dese de okursa daha daha kolay olur birbirimizi anlamak di mi saygılar.

mukremınyıldırım

Ben yazarımıza tamamıyla katılıyorum. Çünkü bir kadın sana seni seviyorum diyorsa, elbetteki senden bir karşılık bekler. Senin de onu sevmeni ister. Yazarımızın dediği gibi onun kölesi olmanı bile isteyebilir. Ama tabi ki bu saçmadır. Bir yönden de bakılırsa seven insan her şeye katlanacağından dolayı kölesi bile olabilir. Şayet ben birisini çok sevdiysem ona köle bile olurum.

ahmet

Bu kitapta doğru düzgün aradığım bir şey bulamadım. Kitabı okumadan önce kafamda çeşitli sorular vardı ama hiçbirine düzgün bir cevap bulamadım. Lütfen daha gerçekçi olun. 21.yy kadınına ve erkeğine bu tür şeyler atfetmek çok saçma...

BURHAN ÖĞÜTÜCÜ

Ben yazarın söylediğine katılıyorum. Kadınlar sadece erkeklere bir şeyleri yaptırabilmek için seni seviyorum derler fakat işin aslını sorarsanız bayanlar hiçbir zaman uğruna acılar çekecekleri göz yaşı dökecekleri bir insanı bulamadıklarını söylerler işin aslı o kişiyi bulamamak değil hiç kimseye kıymet ve değer verecek gönülleri olmamasındandır. Bu yazım tüm gönülden seven erkeklere.

ali

Yazarın da dediği gibi; kadınların söylediği sevgi tümcelerinden nerdeyse hepsi bir soru cümlesidir aslında ve bu kadınların doğasında vardır.

serkan celik

Öncelikle kitabın adı oldukça ilgi çekici. Fazlasıyla merak uyandırıyor. (Acaba gerçekten işe yarar mı diye). İçindekilerini okumaya başladığınızda ise aslında biz erkeklerin ne kadar fazla hata yaptıklarını yüzümüze çarpan açık bir örnek. Hem de bir kadının dilinden.(meğer ne kadar fazla tuzağa düşüyormuşuz). Kitapta da dediği gibi her şey bir oyun ve bu oyunda kim hangi hamleyi ne zaman doğru yaparsa o kazanır. Kitapta size oyunla ilgili tüyolar veriyor zaten hem de tüyoları rakip taraftan alıyorsunuz. Yazarın gözünden kendi hemcinsleri çok güzel deşifre edilmiş. Kimi zaman bu kadar da olur mu dedirttirecek kimi zamanda hoş gülümsemelere neden olabilecek oldukça eğlendirici bir kitap. Kesinlikle okunmalı. Oyun gerçekten eşitlendi. İyi oynayan kazansın.

Engin

Anladığım kadarıyla seni seviyorum diyen bir kadın erkekten bazı şeyler istiyor. Manevi veya maddi aslında yanlış, bunu erkek diyor olsaydı doğruydu. Bir kadın seni seviyorum diyorsa, bu erkeğin her isteğine hazırım anlamını taşır. Yani kölesi olur. Çünkü bunu bizzat ben yaşadım.

Leyla Ulusoy

Kitabı okudum ve çok etkilendim. Böyle bir kitapla karsılaşmayı ummuyordum, adı ilk anda şaşırtıyor, ama içinde o kadar çok şey var ki kafa açıcı, oldukça etkilendim. Özellikle oyun denen şeyin ne olduğunu ve hayatın içinde nasıl da her alana yayıldığını öğrendim. Dahası yaşadıklarımı, kendimi sorguladım ve yasadığım ilişkilerden, hayata bakış açımdan, bize dayatılan her turlu rolden rahatsız oldum. Aslında uyandım. Keşke daha önce okumuş olsaydım. Belki bugün hayatım daha farklı olacaktı. Herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum, ya da hayatını bir yoluna koymak isteyen herkesin. Ama yazarın erkekleri kullanma kılavuzu'nu da sakın atlamayalım. Zira bence onu erkekler, kadınları kullanma kılavuzu'nu da kadınlar okumalı, ya da her ikisini okumalı. Bir röportajda okumuştum: uyandırma servisi. Bu kitaplar hakikaten uyandırıyor. Hayatım artık daha güzel olacak.