Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

İlk İşim Para İçin

İlk İşim Para İçin

Orijinal Adı : One for the Money

Kategori : Bestseller > Macera-Gerilim-Polisiye

Yazar : Janet Evanovich

Çevirmen : İrfan Bahçıvangil

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 256

Çıkış Tarihi : Ağustos 2000

12.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


İç çamaşırı satan bir mağazada çalışırken, işine son verilince hayatı kabusa dönen Stephanie Plum, taksitle aldığı son model arabayı iade etmek zorunda kalmış ve küçük dairesindeki eşyaların neredeyse tümünü satmıştır. Ancak ne yazık ki, eline geçen birkaç dolar, tamtakır olan buzdolabını bile doldurmaya yetmez. Bir türlü uygun bir iş bulamaz; her işi dener, ama kazandığı parayla karnını bile doyuramaz. Durum umutsuzdur; kirasını ödemekte biraz daha gecikirse, evinden çıkmak zorunda kalacaktır. Saat altıda herkesin sofraya oturmak zorunda olduğu -geç kalanı Tanrı korusun!- baba evindeki akşam yemekleri canına tak etmiş, annesinin mutfağından çaldığı incirlerle karnını doyurmaktan bıkıp usanmıştır. Sonunda hiç sevmediği kuzenine şantaj yaparak kendini işe aldırır. Kuzeni, tahliye edilen sanıkların kefalet ücretini ödeyen bir büronun sahibidir. Kefaletleri ödendiği halde mahkemeye çıkmayan sanıkları yakaladığı takdirde, Stepfanie kefalet ücretinin yüzde onunu kazanacaktır. İlk olarak, savunmasız bir zanlıyı öldürdüğü için aranan polis memuru Joe Morelli'nin peşine düşer. Morelli, Stephanie'ye yabancı değildir. On altı yaşındayken genç kızı baştan çıkarmış, sonra da bunu Mario'nun Dükkanı'nın duvarına yazarak herkese ilan etmiştir. Yıllardır didiştikleri halde, aralarında inkar edilemez bir cinsel çekim vardır.
Meteliğe kurşun atan Stephanie, hem para kazanmak hem de Morelli'den intikam almak için büyük bir hevesle işe koyulur. Morelli'nin peşindeyken, gündeme başka suçlular ve cani ruhlu bir boksör girer. Olaylar genç kızın beklediğinden çok daha farklı bir şekilde gelişecek ve onnu 38'lik bir tabanca edinmeye kadar götürecektir.
suçluların dünyasında pervasızca dolaşan, komik, sevimli, bazen beceriksiz ve saf, ama ödü patladığı zaman bile pes etmeyen Stephanie Plum, sonunda -Morelli ile işbirliği yaparak da olsa- kötülerin korkulu rüyası haline gelir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312288

ISBN : 9753312288

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


didem oz

Oldukça eğlenceli ve akıcı bir kitap. İnternette araştırdığımda Janet Evanovich'in Stephanie Plum'ın yasadıklarını konu alan 10 adet seri - romanını buldum ki bu beni oldukça üzdü. Seri halinde yazılan kitabın sadece ilk romanını okumuşuz ve basım tarihi de 2000 yılı. Sizden ricam bizi fazla bekletmeden diğer romanları da basmanız. Ayrıca Nora Roberts ve Sandra Brown'in çevirilerine daha sık yer vermenizi de isterim.

yagmur dublen

Bir solukta okudugum,çok eğlenceli ve bir o kadarda komik bir roman.serinin diger kitaplarını,kitabı bitirdigimden beri merakla bekliyorum.polisiye sevenlerin okuması gereken bir roman!

Reyhan Özkan

Polisiye romanı olmasına rağmen bir çok yerinde gülmemek elde değil. Romanın içinde yer alan karakter bazen öyle aptal oluyor ki, okurken elimi alnıma bir kaç kere getirmiştim. Polisiye sevenler için vazgeçilmeyecek bir roman.

Reyhan Özkan / İstanbul

Polisiye romanı olmasına rağmen bir çok yerinde gülmemek elde değil. Romanın içinde yer alan karakter bazen öyle aptal oluyor ki, okurken elimi alnıma bir kaç kere getirmiştim. Polisiye sevenler için vazgeçilmeyecek bir roman.

Akın Mısırlıoğlu / Istanbul

Polisiye ve aynı zamanda sahiden komik. Yan figurleri çok az kullanarak onları mükemmel bir espri kaynağı haline getirmiş. Ve aynı zamanda polisiye roman. Karanlık bir hikâyeye canlı bir giriş yapmış yazar. Serinin diğer kitaplarını bilmem bekler miyim? İngilizcelerini ısmarlamayi düşünmüyor değilim.