Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Hititler

Hititler

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Resimli Çocuk Kitapları

Yazar : Çiğdem Maner

Editör : Erim BİKKUL

Sayfa Sayısı : 44

Çıkış Tarihi : Eylül 2004

Kitap Hakkında


Anadolu'da hüküm sürmüş olan Hititler aynı zamanda dünyadaki en eski uygarlıklardan biridir. Daha önce yayımlamış olduğumuz "Tarihöncesine Yolculuk" isimli kitabın yazar ve çizerleri bizi bu kez de Hititlerin dünyasına götürüyorlar. Kitapta Hititlerin şehirleri, yapıları, kralları, tanrıları, orduları, günlük hayatları gibi; bize onları nasıl yaşadıklarını gösteren birçok bilgi bulacaksınız. Üstelik Hititli Rehber Hupaşiyaş eşliğinde Hitit başkenti Hattuşa'da bir tur atacaksınız. Hepsi renkli fotoğraflar ve eğlenceli çizimlerle birlikte!

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753316279

ISBN : 975331627-5

Boyutları : 190x275

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


ayse metin

Hititler kitabı ilk defa çocuklara yönelik bir tarih kitabıdır. Türkiye?de aslında bir ilk. Bu kitabı okuduklarında sadece tarihi bilgiler değil, yaşam, kültürleri ve sanatları hakkında da bilgi edinebilirler. Okullardaki tarih dersleri çocukları açmadığı gibi onları tarihten soğutuyor ve bıktırıyor. Çocuklarımın biri 5. sınıfa, diğeri orta 1?e gitmektedir. Tarih derslerini sıkıcı buluyorlar. Ama bu kitap sayesinde çocuklar tarihle iç içe, renkli resimler eşliğinde tarihten zevk alıyorlar. Fotoğraflar ve çizimler olağanüstü. çocuklarımla kitabı bende okudum ve hititler hakkında aslında bir şey bilmediğimi fark ettim. Bu kitaplar çocukları eğittiği gibi büyükleri de eğitiyor. Epsilona bu seriyi baslattığı için tebrik ederim. Umarım devamı gelir çocuklarım kitapları dört gözle bekliyorlar.