Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm

Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : İnci Aral

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 203

Çıkış Tarihi : Mart 2003

10.75
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


"Herşey yolunda giderken ilişkileri, insanlar, yaşamak güzeldir, iyidir; olumluluk penceresinden bakarız dünyaya. Bazı dönemeçlerde mutluluğu ve mutsuzluğu tanımlamaya çalışır kendimize sorular sorarız. Kaçırılmış fırsatlar 'Ah, keşkeleri'leri, 'Oysa ben...'leri getirir aklımıza. Gerçek duyguları neden birbirimize yerinde ve zamanında söyleyemeyiz? Kadın ve erkek, anne ve kız birbirlerinden ne ister, ne beklerler? İki insan arasında köprü olması gereken dil, kimi zaman neden geçit vermeyen yola dönüşür? İnci Aral, Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm'de bu sorulara yanıt ararken sevgiyi, nefreti, evliliği, özgürlük ve bağınlılığı ve anne-evlat durumunu anlatıyor. Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm, kadınlık serüveni üzerine oturtulmuş can yakıcı, yürekli bir hesaplaşma..."
- Tempo 39/1997
"Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm'de, konunun ağırlığını iki kadın (anne kız) taşıdığı halde, Aral'ın daha önceki iki romanında da özen gösterdiği 'erkek kahramanları'ı göz önüne alarak, 'kadın-erkek' sorunsalının bu romanında da bir 'insan sorunsalı' olarak karşımıza çıktığını yakalayabiliriz. Yazar, kadınlarla erkekleri 'ezilen-ezen' sınıflandırmasına almayıp, toplumsal koşulların dayattığı bireyin açmazları çerçevesinde ele almıştır. Daha doğrusu: Romanın alt yapısını erkeklerini ve kadınların düştüğü büyük yalnızlık/evlilik oluşturuyor.
Bütün gürültü o yalnızlıktan/sessizlikten kopuyor."
- Leyla Şahin-
Cumhuriyet Kitap Eki Sayı: 408
"İnci Aral'ın dili, duygudan duyguya, bireyselden toplumsala, somuttan soyuta su gibi akıyor. Farklı olanla ortak olanı yakalayabiliyor Aral. Yazarın ucu açık metinleri oluşumlarını içimzide sürdürüyorlar, kitap bittikten hayli zaman sonra bile, metne ve benliğimize yönelttiğimiz sorularla."
- Erendiz Atasü-
Cumhuriyet Kitap Eki Şubat 2001

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314312

ISBN : 975331431-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Gülşen Yılmaz

Biri otuz üç yaşında bir kadın ve diğeri 55?ini geçmiş bir kadın. İkisi anne kız ilk başlarda anneyi suçluyorsunuz kızını bırakıp gittiği için ortalarda anlıyorsunuz ki o da annesiz kalmış ve anneliği onun için bilmiyor anne tadını yaşamamış bu kez ona acıyorsunuz. Aralarında bir türlü iletişim kuramayarak hep birbirlerini suçlayan bir anne kız sonunda ölümle ayrılacak ve onu sürekli yargısız infaz eden kızı asıl onun yokluğunda onun kıymetini anlayacak ve onu çok özleyecek. Müthiş bir romandı. Başlarında biraz akıcı gelmedi konunun içine giremedim ama sonra elimden bırakamadım bir türlü ve bir çırpıda okudum müthişti.

meryem

okurken bir elin yüreğinizde gezindiğini hissetmek,o elkin çizgilerine bakıp yaşamı görmek ve uçsuz bucaksız bir denize uçurumun tepesinden bakmak gibi...meydan okurcasına,öylesine bir akış gibi

Büşra Can

hayatımız boyunca vazgeçmek istemediğimiz ve vazgeçemediğimiz değerler vardır.bu kitap bize onları duygusal bir dille hatırlatıyor.

ESİN

bu kıtabı bu sayfayı ıncelerken kesfettım ve bence herkez bu kıtabı kesfetmelı

mehmet bahri özcan

Yazar devrim şehidi Kubilay?ı üsteğmen yapıyor hadi bunu anladık fakat yayın evi asıl mesleği öğretmenlik olan Asteğmen Kubilay'ı 12. Basımı yapılan kitapta da göremiyor. Yayıncıların daha fazla özen göstermesini okur olarak hak ettiğimizi zannediyorum. Diğer hataları yazmayacağım.

Selin

Kitabın bazı yerleri sıksa da sonuç olarak sürükleyici bir kitap. Yapılan tasvirler kafanızda herşeyi canlandırmanızı sağlıyor.