Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Hayata Yön Veren Sözler

Hayata Yön Veren Sözler

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Akın Alıcı

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 160

Çıkış Tarihi : Nisan 2010

16.50

Kitap Hakkında


Türkiye'den ve dünyadan düşünür, devlet adamı, sanatçı ve bilim adamlarının hayat, iletişim, başarı, eğitim, dostluk gibi konulardaki sözlerine yer verilen kitaptaki bazı sözler:

"Düşünme zor iştir. Muhtemelen bu nedenle çok az kişi düşünür."
- Heny Ford

"Kuş bakışı bakmak güzeldir, fakat kuş gibi bakmamak kaydıyla."
- Şeyh Sadi

"Hayal kurabilirsiniz, bu hayali gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını asla unutmayın."
- Walt Disney

"Hiç düş kırıklığına uğramayanlar hiç umut beslememiş olanlardır."
- Bernard Shaw

"Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır."
- Dr. W. Dwyer

"Bağdat'ı almaya çalışmak, Bağdat'ın kendinden daha mı güzeldi ne?"
- IV. Murat

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753316088

ISBN : 975331608-9

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


murat turak

Hayata eserleri, yaptıkları ya da yapmadıklarıyla "yön" veren insanlardan küçük ama oldukça faydalı bir seçkiydi "Hayata Yön Veren Sözler".. Öyle baştan savma değilde bölümlere ayrılarak, doğudan batıdan düşünen ya da bir şekilde düşündüğünü ifade eden şahsiyetlerin "özlü" sözlerinden küçük bir derleme yapılmıştı.. Çok hoş olmuştu şüphesiz ama bizimkilere biraz daha fazla yer ayrılsaydı daha iyi olmaz mıydı?

ÜLKÜ

Okumak her şey benim için, insanlar bazen kendilerini ifade etmekte zorlanırlar, belki de kendimiz bile bilmiyoruzdur ne istediğimizi veya ne düşündüğümüzü ama herhangi bir kitabı okurken öyle bir kelimeye veya cümleye rastlarsınız ki, işte benim istediğim bu dersiniz. Ve o andan itibaren kendinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz. Okumak kadar önemli olan bir şeyde yazmaktır. Ben okumaktan çok yazıyorum galiba, ve kalemi kağıdı elime aldığımda aklıma gelmeyecek her şey birden dökülüveriyor kalemimden kağıdıma, sonra yazdıklarımı okuyunca kendimi tanıdığımı hissediyorum. Ben buyum diyorum. İnsanın kendini tanıyamaması kadar kötü bir şey olamaz herhalde. Yazdığım o satırlar kendimi bulmamı sağlıyor ve durmadan okuyorum, yazıyorum. Hayat kelimesi tek bir kelime ama içinde neler saklı değil mi? Okumak ta öyle, yada bir kitap ta öyle, tek bir farkı var kitabın sonunu görebiliyorsunuz, hayatın sonunu göremiyoruz. O yüzden daha hayat hakkında ne yazılırsa okuyun. Bu kitabı okuduğum zaman anladım bu yazdıklarımı. Herkesin okumasını isterim. Çünkü daha hem hayattan hem de kendimizden öğrenecek çok şeylerimiz var.

Yaşar ŞAN

Hayatımıza gerçekten yön veriyor. Yani sadece ismiyle değil; içeriğiyle de.. Tüm kitap kurtlarının kendi adlarına bir şeyler bulabileceği yalın ve kolay anlaşılabilir çok başarılı bir derleme olarak değerlendiriyorum. Biz insanlar her zaman için bu tip sözleri duyduğumuzda, ya da okuduğumuzda hayatımızda ister istemez bir takım değişikler olduğuna göre, hemen tanışmanızda yarar var. Çünkü içerisindeki bir söz sizin stresli hayat akışınızı durdurabilir.

kenan ruşen

Elbette güzel düşünürlerin yer aldığı muhteşem bir eser, kütüphanede olmaması eksiklik olurdu....Hediye için de ideal....Sadece okumak yetmez, anlamak gerek!...Mutlu günler.

ahmet

Sözlerin hayatımzdaki yeri ve etksi çok büyüküktür.Kimi sözler bizi derinden etkiker ve hayatımıza yö verir,sözlere bu açıdan baktığımızda hayatımızdaki etkileri çok büyüktür.

nilgün cüce

Bu kitabı aldığım zaman gerçekten güzel olduğunu anladım. Çünkü öğretmenim bana bu kitabı gösterdiğinde aman ne işime yarayacak bu kitap bu sözler demiştim. Gerçekten de işe yarıyormuş. Herkes bu kitabı alıp okumalı. Okuduğunuzda göreceksiniz ne kadar güzel olduğunu. Bu kitapta kendinize yarayacak mutlaka bir söz bulacaksınız. Mesela beni burada en çok etkileyen sözlerden birisi " Düşünmek zor iştir. Muhtemelen bu nedenle çok az kişi düşünür." sözü oldu. Ben de kendi kendime düşündüm ve o az kişiden benim hiçbir eksiğim olmadığına kadar verdim. Bu kitabı okuyun ve kendinize göre sözler bulun ve uygulayın.......

hakan

gercekten super bir kitap , hayata yon verdigi cok doru herkese tavsiye ediyorum akın alıcı'ya da tebrıkler!!!!!!!!!!!

burç

Hayat bir aynadır. Bu kitapsa aynaya yansıyan sahte olmayan sıcacık bir gülümseme....

ihsan

Hırçınlığı ile çoşup bizi sürükleyen hayat ırmağında; kurtulmak için tutunabileceğimiz bir dal kıymetinde !!! "hayata yön veren sözler"... Hayatı anlatmak veya vurgulamak adına ciltler dolusu kitaplar yerine; hayatı vurgulaya yetebilecek tek bir söz kıymetinde baş ucu kitabı...

AHMET EKİCİ

Kocaman kitapçıda gözüme ilk ilişen kitap oldu nedense, "Ben buradayım, herkes gibi senin de bana ihtiyacın var, gel beni al" der gibi bakınca kıramadım. Buna da değdi doğrusu...

Giray

Bu tarz, kişiyi geliştirmeye yönelik kitaplara toplumumuzun ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...! bunun gibi bir çok kitap var, tavsiye ederim.

ceronimo 53

Nereden bulabileceksiniz böyle sözleri söyleyin bana. Gerçekten de çok güzel sözleri birleştirmiş bu kitap da Akın usta. Hayata dair beklentilere dair aklına gelecek herşeye karşılık sözler bulabiliyorsunuz bu kitapta okuyun görün.

hasan

Kitap su ana kadar etraftan veya cesitli kitaplarda gördüğünüz duyduğunuz bir çok güzel sözleri bir arada toplamış. Eğer elimde motivasyon için sözlerin olduğu bir kitap olsun diyorsaniz tavsiye ederim...

ismail kumcu

Bu kitap hayatın manasını hala keşfedemeyenler için bulunmaz bir fırsat.

HEVAL KILIÇGEDİK

Şu anda hala okumaktayım ve bitmemesi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Gerçekten emek verilen bir çalışma devamını bekliyoruz. Hayata Yön Veren Hikayeler?ide mutlaka okuyacağım.

ahmet kirazoglu

Bu sözlerle hayatıma yeni bir yön katmayı düşünüyorum.Bu kitabın hiç bu kadar keyifli olacağını sanmıyordum.Çok iyi bir kitap.Tavsiye ederim...

berker bakbak

100.000 adet özel baskı ile milyonlara ulaşacağınıza inandığım kitabızı bir solukta okuyuverdim. Kitabınızı okurken tebrik mesajı yazmayı düşünürken son sayfalara geldiğimde bahsedeceğim durum karşısında duyarsız kalmamayı düşünerek sitemlerimi belirtmek isterim. Bu kitabı özellikle genç yaştaki okurların hayata bakışını değiştireceğini düşünürken ulu önder M.K.Atatürk'ün sadece bir sözüne yer verilmesini büyük bir ayıp ve eksiklik olarak değerlendiriyorum. Burada O'nun büyüklüğünden bahsedecek değilim ancak farklı zamanlarda kritik sözler zikreden diğer kişilerin atamızın sarfettiği tarihe yazılmış sözlerden daha mühim olamadığını belitmek isterim. Toplumun tüm bireylerine ulaşacağına inandığım bu kitap ile gençlerimiz Atatürk'ün sözlerini daha anlamlı düşünme fırsatını kaçırmıştır. Yurdumuzun her köşesinde söylediği O'nun değerli sözlerini umarım hepimizin özellikle Sn.Akın Alıcı'nın unutmamasını dilerim.

gizem öksüz

Hayata Yön Veren Sözler kitabını ilk çıktığı zamanda aldım ve benim baş ucu kitaplarımdan biri oldu. İçinde yazan bir çok söz benim hayat felsefem oldu ve bu kitabı ne kadar çok okursam o kadar hayatın güzellikleri ile karşılaşacağımı düşünüyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler, Gizem.

Emine Özdemir

Hayata yön veren sözler kitabını aldığımda bu kadar çok işime yarayacağını tahmin etmemiştim. Bir ilköğretim okulunda rehber öğretmenim. Ara sıra öğrenci, öğretmen ve velilere seminerler veriyorum. Seminerlerde konuyla ilgili güzel sözler, bazı zamanlarda seminerden çok daha etkili olabiliyor. Bu yüzden bu kitap benim için temel kaynaklardan biri oldu. Kitapta güzel sözlerin konularına göre ayrılması da sözlerin daha iyi bulunmasını ve kullanılmasını sağlıyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

ceren

son yıllarda okuduğum en güzel ve beni en çok etkileyen kitap oldu. teşekkürler...

hüseyinbarak

Hayatta başarılı olmanın yolunda sözlerin önemi büyüktür .Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim

adnan muradiye

Çok güzel bir kitap.Bende bir şair olarak çok begendim. Başarılarınızın devamını dilerim SAYGILARIMLA ADNAN MURADİYE

Orhan

Hayata Yön Veren Sözler'i herkesin kendi adına birşeyler bulabileceği yalın ve kolay anlaşılabilir çok başarılı bir derleme olarak değerlendiriyorum.Yazarına ve Yayıncısına teşekkürler.

berfu

Mutlaka kendinizden bir şeyler bulacağınız, söylemek isteyip de ifade edemediğiniz bir sürü şey var bu kitapta... Düşünceler ve duygular nasıl dillenirmiş bir kez daha görmek ve arada sırada tekrar elden geçirmek için ideal.

mustafa

Emek verilerek yapılan bir çalışma. Bundan sonraki çalışmalarında sonsuz başarılar.

Dr. Özlem UZUN

Bir arkadaşım "kelimeler bomba gibidirler, doğru kullanırsan karşındakini vurursun, kullanamazsan elinde patlar sen vurulursun" derdi. Bu kitaptaki sözler gerçekten okuyucuyu vuracak! Durup düşündürecek ve hayatına yeniden yön vermesine sebebiyet verecek tarzda özenle seçilmiş. Ayrıca pek çoğunu daha önce duyduğum halde kimlere ait olduğunu bilmediğim sözlere de rastlamak ve sahiplerini öğrenmek artı bir kazanç oldu kendi adıma. Emeği geçenlere teşekkürler.

şafak

Böyle sözler. Böyle fiyat. Süper valla. Daha ne olsun ama dimi?

SİNAN KÖSE

1. Sözlerin hayatımıza etkisi oldukça büyük 2. Hele bunlar seçme olursa... 3. Siz de bunu çok iyi yapmışsınız. 4. İlk üç madde çok güzel oldu!

gizem

Durun ve durdurun şu dünyayı... Bir mola verme hakkımız olmalı şu acele eden yaşamda... Keyifli bir mola için ideal bir kitap...

melek demirci

Beni oldukça etkileyen bu güzel eseri sizlere şiddetle tavsiye ediyorum... Başarılar... Yeni çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum...

deniz

Bu fiyata bu sözler pes doğrusu! Hemen aldım. Kaçmaz...

CEYDA

yaşantımızı renklendiren sözler, yolumuza da ışık tutuyor.

mehmet ERGEN

Evet ben kitabı okudum ve de tüm arkadaşlarıma tavsiye etmeye çalışıyorum çok güzel bir kitap arkadaşa başarılar dilerim yeni kitaplarını bekliyoruz başarılarının devamını diliyorum

ARZU

İçi tamamıyla dolu (içerik olarak) bir kitabı bu fiyattan almak... İşte şimdi gözüme girdiniz doğrusu... Tebrikler Epsilon...