Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Hayata Yön Veren Öyküler

Hayata Yön Veren Öyküler

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Akın Alıcı

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 220

Çıkış Tarihi : Ocak 2012

16.50

Kitap Hakkında


Müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Beethoven'ın keman tutuşunu gören müzik öğretmeni onun için "Müzisyen olamaz!" demişti.
Margaret Mitchell'in "Rüzgar Gibi Geçti" adlı romanı tam 38 defa reddedildikten sonra basıldı.
75 yaşında öldüğünde geride 240 bin tablo, resim ve çizim bırakan Pablo Picasso dedi ki: "Çalıştığımda rahatlıyor ve dinleniyorum. Beni asıl yoran şey hiçbir şey yapmamak ya da gelen anlayışsız misafirleri ağırlamaktır.
Bill Gates mikro bilgisayarları çalıştıran ilk tasarımı 20 yaşında iken tasarladı. Bir arkadaşı ile birlikte Microsoft Şirketi'ni kuran Gates bugün dünyanın en zengin işadamı.
Martin Luther King diyor ki: "Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse, Michelanegelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki gökteki ve yerdeki herkes durup 'Burada işini çok iyi yapan biri, dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş,' desin."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753316675

ISBN : 975331667-4

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Sadık Aksakal

Akın Alıcının okuduğum ilk kitabı o nedenle bu kitabın bende yeri çok önemli.Bu kitap sayesinde yazarın diğer kitapları ile tanışabildim.Esere gelince çok başarılı bir derleme eser olmuş.Herkese tavsiye ederim kesinlikle alın ve okuyun.Hayatınızda bazı şeyler değişecektir..

gizem

Bu kitabı sınıf öğretmenimiz Reşat KOCAVARDAR önerdi bende aldım. Kitap hoşuma gitti içinde öykülerden sonra çıkartacağımız düşünceleri kısa cümlelerle anlatmış bu hoşuma gitti. Ayrıca içinde hikayeler dışında güzel özlü mesaj veren sözlerde var.

Hülya Yılmaz

Bence bu kitap ne abartı, ne de sıradanlık içeriyor. Bugüne kadar dünyada değer kazanmış yüzlerce sanatçı, iş adamı, ressam vb. kişinin hayatından kesitler verilmiş. Daha doğrusu bence, onların hayatlarına yön veren olaylardan kısada olsa, en önemli anları derlenip bir bütün oluşturulmuş. Benim hayatımda en değer verdiğim kitap gerçekten bu. Çünkü insanı hırslandırıp, bizim de başaramayacağımız şeyin olmadığını ve onların bu hayat öykülerinden kendimize küçükte olsa bir pay çıkartmamızı öneriyor. Böyle bir kitap hazırlayıp bize sunduğu için AKIN ALICI?YA gerçekten çok teşekkür ediyorum.

duygu oza

akın alıcı bence harika bir iş çıkarmış kitap gerçekten mükemmel ve insana gerçekten bir şeyler öğretiyor

öznur karataş

Gerçekten okunması gereken bir kitap herkese tavsiye ediyorum..

Fahrettin Işıl

Bu olağanüstü kitap için emek veren herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Derlenmiş olan öyküler ve sözler, olağanüstü güzel bir seçimle, türleri içinden en iyileri bulunarak aktarılmış. Ayrıca veriliş sırası ve başlıklara dikkat edildiğinde, sanki " Nasıl başarılı, kaliteli ve mutlu bir yaşam elde edebiliriz?" sorusuna cevap olarak yazılmış, nefis bir kompozisyon olduğu hemen anlaşılıyor. Üstelik; özelliği olan insanların toplumca kabul görmüş deneyimleri ve çıkarılmış sonuçlarından süzülerek derlenmiş bir kompozisyon. Çocuklarımıza miras olarak bırakabileceğimiz ve bence okullarda okutulması gereken bir kitap. Benzerlerinden çok farklı.

irem kethudaoğlu

Gerçekten de çok güzel bir kitap.En azından okurken zevk alıyorsun ve birşeyler öğreniyorsun...Okumaya değer bir kitap diye düşünüyorum ve kütüphanemde bulunduğu için çok mutluyum.Tavsiye ediyorum...Teşekkürler AKIN ALICI...

Ahmet EKİCİ

Bu kitabı okuyunca hayata daha bir "yaşanabilir" bakmaya başladığımı itiraf etmem gerekiyor galiba; korkup, ürktüğümüz,zor zannettiğimiz yaşayışların ve paylaşımların aslında kendimize o kadar da uzak olmadığını, insanın hayal gücünün hayata tesir etme ve onu şekillendirme gücünden tutun da güzelliklerin kapısının eşiğinde yaşadığımıza kadar bir çok konuda yeni yeni buudlar kazanmamıza -aslında kendimizi yeniden keşfetmemize- yardımcı olacağını sandığım bir derleme olmuş. Yaşanmış başarı hikayelerini irdeledikçe, bizatihi hayatın içinden süzülen tecrübelerin bir sonucu olan öz deyişleri okudukça kendi içindeki potansiyelin de farkına varıyorsunuz. Okumak zaten başlı başına bir esin kaynağı iken, bu eserden aldıkları ilşe insan kendi kuramlarını daha bir güçlü kılabilir hatta yeni şeyler üretebilir. Bu cenahtan kitap aslında "içimizdeki biz"i uyandırma görevini kendiliğinden ifa etmaktedir. Okuyan dostlarımın arkadaşlarına tavsiye etmesini ümit ediyorum. Kulaktan dolma vecize ya da hayat tecrübelerinin basit bir derlemesi nazarıyla bakılıp fazla önemsenmeyebilir ama insanın önemsemediği bir çok konunun hayatın içine Tanrı tarafından serpiştirlmiş birer güzellik nüvesidir. İnsanın okumakla kaybedeceği birşey yoktur; her bir kelam -daha önce defaatle duyulup okunmuş da olsa- farklı bir bakış açısı verebileceği gibi ertelemiş yaşayışların artık yaşanması gerektiği gerçeğini bize masumca "dikte" edecektir. saygılarımla...

YUNUS SİNAN BAYOĞLU

Kitabı aldığımda yazarın adını görünce bu da kim demiştim ama kitabı büyük bir zevkle okuduktan sonra Akın beyin ne kadar saygıdeğer biri olduğunu anladım. Akın bey sevgiler... Yeni yayınlarınızı bekliyoruz. Saygılar.

hüseyin aktürk

Bu kitabı ilk kez bir marketin ucuz kitaplar kısmında gördüm. İsmi dikkatimi çekti, kitabı biraz karıştırdım ve almaya karar verdim. Şu anda kitabı okuyorum ama günde en fazla dört sayfa falan çünkü çoğumuz ailemizden daha doğrusu öğüdünü alabileceğimiz kişilerden uzağız işte bu kitap bize bu kişilerin yokluğunu aratmayacak düzeyde. Ayrıca bu kitap insan olmanın zorluklarını ve bu zorlukların da kesinlikle aşılacağını bildiriyor bu yüzden herkese tavsiye ederim.

Serhat

Bu kitaplar özgün değil. Hepsi sağdan soldan derlenmiş sözler ve hikayeler içeriyor. Bunlara kitap diyebilir miyiz bilmiyorum. Bu nedenle içinde özgün hiçbir mesaj bulunmayan bu eserlere harikasınız diye yorum yazmak boşluktan başka bir şey değil... Yine de yorum size kalmış. İşte bu tür kitaplar ucuz kitapların boş olduğu imajını yayanlardır. Oysa fiyat değil içerik önemli...

irem

Bu kitabı sizin sitenizde gördüğümde ilk olarak ismiyle dikkatimi çekti.Öyküler bir insanın hayatına yön verebilirmi diye merak ettim.Alıp okudum.Kitabın içinde birbirinden öğüt verici ve insanı umutlandırıcı hikaye ve sözler buldum.Beni gerçekten çok etkilediler.Bu kitabı okuduktan sonra "neden" dedim "neden olmasın?" Teşekkürler.

Emine Özdemir

Kitabı bir solukta okudum. Hikayeler kategorilendirilmiş. Seminer veren bir öğretmen olarak kitaptaki hikayelerden çok yararlandım. Öğretmenler o hikayeleri ara sıra derslerde okusalar hem öğrencilere vermek istedikleri mesajı verebilir hem de dersi sıkıcılıktan kurtarmış olurlar. Tavsiye ediyorum

mehmet boğalı

Ya su yozlasmıs dunyada gercekten boyle kıtaplar insanın icini ferahlatıyor insanın kendını bulmasına yardımcı oluyor uzun soze ne gerek siz bir harıkasınız .

hüseyin20

Siz kişisel eğitim alanındaki boşluğu fark edip, o boşluğu doldurmak için ilk hatta bu kitapla ikinci adımı attınız.Sizden isteğim, bu adımların bu kadarla kalmaması.BİR TÜRK'ÜN kaleminden böyle öyküler okumak HARİKA.

LEYLA SARIÇAM

Hayata Yön veren hikayeler yine ilk kitabınızdaki gibi hoş ve okuyucunun isteklerine cevap veren yöndeki tutumunuzla ilgi çekici bir kitap niteliğinde başarılarınızın devamı ve yeni kitabınızı sabırsızlıkla beklediğimizi bilmenizi isterim.

selim demir

İnsanın azim ve çalışkanlıkla neler başarabileceğini göstermesi bakımından oldukça faydalı bir eser.Herkese tavsiye ederim.Yazar'ın yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.