Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Harley Quinn: Kırık Cam

Harley Quinn: Kırık Cam

Orijinal Adı : Harley Quinn: Breaking Glass

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Mariko Tamaki, Mariko Tamaki

Çevirmen : Su Akaydın

Editör : Tuğçe Nida Gökırmak

Sayfa Sayısı : 208

Çıkış Tarihi : Şubat 2020

64.50
“Harley’nin kendine has konuşma şekliyle pekişen bu akıcı hikâye soylulaştırmanın etkilerini incelerken okurlar, Harley ve renkli ailesinin bir mutlu sona ulaşması için tribünlerden onlara tezahürat edecek.”
—Kirkus Reviews

Kitap Hakkında


On beş yaşındaki dobra, asi ve delibozuk Harleen Quinzel, Gotham Şehri’ne yollandığında cebinde beş kuruş yoktu. Harleen çocukluğundan beri birçok zorlukla tek başına mücadele etmek zorunda kalmıştı ama Gotham’ın en iyi drag queen’i Mama onu kanatlarının altına aldığında talihi dönecekti.

Başlarda Harleen, Gotham Lisesi’ndeki en iyi arkadaşı Ivy’yle, kendi olabileceği bir yer bulmuş gibiydi. Fakat Mama’nın gösterileri, mahalleyi ele geçirmekte olan değişimin yeni kurbanı olunca işler yeniden karıştı. Bu sefer Harleen kızmıştı. Öfkesini eyleme geçirmek istediği için önünde iki seçeneği vardı: Ya mahallelerini daha yaşanabilir bir hale getirmek için protestolar düzenleyen Ivy’ye katılacak ya da Gotham’ın şirketlerini tek tek indirmeyi planlayan Joker’le işbirliğine girecekti.

 

“Genç Harleen Quinzel’ın hikâyesine yeni bir nefes getiren Mariko Tamaki’nin kalemi mükemmel. Steve Pugh’un çizimleriyle sağlam bir temel edinen çizgi roman, okurlara soylulaştırmaya karşı savaş veren drag queen’lerin, her şeyi tekeline almaya çalışan büyük bir şirkete karşı çıkan tanıdık Iyv’nin ve kendi ufak hayatını anlamasına yardımcı olacak bir masal arayan tatlı Harley’nin yaşadığı Gotham Şehri’ni tanıtıyor.”
—Sina Grace, GLAAD Medya Ödülü adayı, Iceman’in yazarı

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051736914

ISBN : 978-605-173-691-4

Boyutları : 16 x 24 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar