Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Harflerin Dansı

Harflerin Dansı

Orijinal Adı : Fish in a Tree

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Lynda Mullaly Hunt

Çevirmen : Simge Pişkinsoy

Editör : Mert Doğruer

Sayfa Sayısı : 232

Çıkış Tarihi : Mart 2019

54.50
GOODREADS OKUR ÖDÜLLERİ (2015)
KEYSTONE ÖDÜLÜ (2017)
REBECCA CAUDILL ÖDÜLÜ (2017)
BLUESTEM KİTAP ÖDÜLÜ (2019)

New York Times çoksatan yazarı Hunt’tan, etrafına uyum sağlayamadığı için kendisini suçlayan herkese, duygu yüklü, neşe dolu bir roman.

Kitap Hakkında


New York Times çoksatan yazarı Hunt’tan, etrafına uyum sağlayamadığı için kendisini suçlayan herkese, duygu yüklü, neşe dolu bir roman.

 

Ally birçok zeki insanı kandırabilecek kadar kurnazdı. O ne zaman baksa, harfler ve kelimeler birdenbire dans etmeye ve iç içe girmeye başlıyorlardı, ancak Ally her yeni okulda bu durumunu gizlemeyi başarıyordu. Etrafındaki herkesin onu olduğundan farklı görmesinden sıkılmıştı, tek isteği farklı olmamaktı ama ne yaşadığını söylemeye çekiniyordu.

 

Bir gün derslerine yeni bir öğretmen girdi ve Ally'nin kendi hakkında bildiği her şey değişmeye başladı. Sivri dilli Keisha ve bilim düşkünü Albert ile beraber daha önce hayal bile edemeyeceği gerçeklerle karşılaşacaktı. Belki de herkesle 

aynı olmak, düşündüğü kadar iyi bir şey değildi.

 

Tıpkı “aklın yolu bir” lafını tarih boyunca sorgulatan büyük isimler gibi, Ally de aslında dışarıdan görünenin çok ötesinde

 

Çok dokunaklı… “Kalıpların dışına çıkma” vurgusu yapılmış… Rahatsızlığın teşhisi ve geri kazanılan okuma azmi gayet tatmin edici şekilde işlenmiş, tıpkı Ally’nin yeni arkadaşlıkları gibi. 

Kirkus Reviews

 

İlginç ve sevimli karakterlerle dolu, içtenlikle anlatılmış bu öyküde aile, arkadaşlık ve cesaret kavramları birçok yönden ele alınıyor. Okulda zorlananlara umut verecek, belki de yol gösterecek bu kitap, ana kahramanı kadar özgün.

Booklist

 

Mullaly yine hayatında kendi kontrolünde olmayan durumların zorluğunu çeken, hassas ve zeki bir kızın portresini zengin ayrıntılarla çiziyor. Bay Daniels sıcaklığı sayfadan dışarı kadar yayılan, ilham verici bir öğretmen. En güzel taraf da, Mullaly Hunt’ın gerçekçilikten uzak bir mutlu son yerine, düşündürücü bir kapanış tercihi. 

School Library Journal

 

Ally’nin öğrenme güçlüklerini okuyan herkes kendine dair bir şeyler bulabilir. Ally’nin hem kendi gelişimi hem de etrafındakilerle ilişkileri gayet doğal ve gerçekçi duruyor.

Publishers Weekly

 

 

LYNDA MULLALY HUNT

İlk romanı One for the Murphys ile yirmi iki (hâlâ artıyor) eyalet ödül

listesine girdi, birçok ödül aldı. Eski bir öğretmen olan Hunt, Amerikan Çocuk Kitabı Yazar ve Çizerleri Topluluğu’ndaki yazar misafirhanelerinin sorumlusu. Eşi, iki çocuğu, atılgan tazısı ve tazılardan nefret eden kedisiyle birlikte Connecticut’ta yaşıyor.

isafirhanelerinin sorumlusu. Eşi, iki çocuğu, atılgan tazısı ve tazılardan nefret eden kedisiyle birlikte Connecticut’ta yaşıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735481

ISBN : 978-605-173-548-1

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak - Şömizli

İlgili Kitaplar


Etiketler :  

Sert Kapak - Şömizli