Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

FARK ET, DÜŞÜN, HİSSET, YAŞA Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi

FARK ET, DÜŞÜN, HİSSET, YAŞA Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi

Kategori : Kişisel Gelişim

Yazar : Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR

Editör : Tolga Meriç - Cemil Üzen

Sayfa Sayısı : 291

Çıkış Tarihi : Şubat 2019

54.50
“Ülkemizde bilişsel davranışçı terapi ekolünün önde gelen isimlerinden olan Türkçapar, otuz yıla yaklaşan mesleki bilgi ve deneyimlerini bir bilgelik süzgecinden geçirip damıtıyor ve bir hayat kılavuzu haline getiriyor. Prof. Dr. Türkçapar’ın bu harikulade eserini daha iyi ve anlamlı bir hayatı arzulayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.”

Prof. Dr. Kemal Sayar

Kitap Hakkında


FARK ET DÜŞÜN HİSSET YAŞA

KENDİ KENDİNE PSİKOTERAPİ REHBERİ

 

 • Yaşamımızı anlamlı kılan şey nedir?
 • Neden istek ve ideallerimize uygun bir yaşam süremiyoruz?
 • Yaşam olaylarını çözümlerken nerede hata yapıyoruz?
 • Duygularımız aslında nelere işaret eder?
 • Üzüntü ve depresyonla nasıl başa çıkabiliriz?
 • Panik bozukluğu, agorafobi, sosyal kaygı ve yaygın kaygı bozukluğu neden ortaya çıkar?
 • Düşünce ve davranışlarımızı sağlıklı kılmanın yolu nedir?
 • Yaşamımızı zorlaştıran temel bilişsel özellikler nelerdir?
 • Beynimizin gelişimiyle ruhsal rahatsızlıklarımız arasında nasıl bir bağlantı var?
 • Neleri değiştirebiliriz, neleri değiştiremeyiz?
 • Duygu ve düşüncelerimizi nasıl takip etmeliyiz?
 • İyi iletişimin özellikleri nelerdir ve iyi yaşama katkısı nedir?
 • Bilişsel Davranışçı Terapi sorunlarımızı çözmemize nasıl yardımcı olur?

 

Türkiye’nin önde gelen bilişsel davranışçı terapistlerinden Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın tecrübeleri ve akademik birikimini bir araya getirerek kaleme aldığı Fark Et, Düşün, Hisset, Yaşa bu alanda Türkçe yazılan ilk bilimsel temelli “kendi kendine yardım” kitabı niteliğini taşıyor. Klinik rahatsızlık düzeyinde olmayan kimi sorunları kişinin kendi kendine aşmasına yardımcı olmayı hedefleyen bu çalışma, insan psikolojisine dair kimi bilgileri yaşamdaki karşılıklarıyla birlikte anlaşılır ve akıcı bir şekilde aktarıyor. “İyi yaşam”ın ancak bireyin istek ve ideallerine uygun şekilde hareket etmesiyle mümkün olabileceğine dikkat çekerken, duygu ve düşüncelerimizin asıl anlamlarını araştırarak yaşamımızda karşılaştığımız ruhsal problemleri aşmamıza yardımcı olacak bir yol haritası çıkarıyor. Türkçapar’ın Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi istemediklerinize odaklanıp vakit kaybetmek yerine isteklerinize odaklanarak yaşamınızı anlamlı hale getirmenize kapı aralıyor. 

 

“Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın büyük emek vererek hazırlandığı belli olan ‘Farket, Düşün, Hisset, Yaşa: Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi’ başlıklı değerli kitabı her ne kadar hastalara yönelik bir rehber olarak yazılmış olsa da, kanımca ruh hekimlerinin ve klinik psikologlarının da yararlanabileceği bir ders kitabı niteliğinde. Her şeyden önce yazarın dilinin yalın ve açık oluşu beni etkiledi. Kitabın baştan sona iyi anlaşılır nitelikte olması  Prof. Dr. Türkçapar’ın kendi alanındaki bilgileri ne denli özümsemiş olduğunu kanıtladığı gibi Türkçe’yi kullanmada kuşkusuz usta bir yazar olduğunu da gösteriyor.

Kitabın içeriğinde bilişsel-davranışsal psikoterapinin temel kavramları ve uygulama yöntemleri çok sayıda örneklerle anlatılıyor. Bunlar yer yer akıcı, kısa öyküler tadını veriyor. Kitabın başlangıcındaki bilişsel işlevler, davranış ve beyin konularındaki temel ruhbilimsel bilgilerin anlatımı örneği az bulunur bir açıklık ve yalınlıkta. Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ı yürekten kutluyorum.”
Prof. Dr. M. Orhan Öztürk 

 

“Prof. Dr. Hakan Türkçapar bizlere iyi yaşamın sırlarını bilimsel bilgilere dayalı bir şekilde sunuyor. Fark Et, Düşün, Hisset, Yaşa kişilerin yaşamlarında karşılaştıkları zorlukları Bilişsel Davranışçı Terapi ilkeleriyle kendi kendilerine çözümlemeleri için yol gösterici nitelikte… Hem akıcı diliyle hem sunduğu değerli bilgilerle daha olumlu ve anlamlı bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacaktır. Kendisine bizlere kazandırdığı bu değerli kitap için teşekkürlerimi sunuyorum.”

Dr. Emel D. Stroup

 

“Dr. Türkçapar, Bilişsel Davranışçı Terapi alanında yalnızca ülkemizin değil, dünyanın önde gelenlerinden. Farklı psikoterapi ekollerinde olsak da bu son kitabında birtakım tanım farklılıklar dışında itiraz ettiğim içi bir nokta yok.
Dr. Erol Göka

 

“Hakan Türkçapar, bize gidişatını belirleyen düşünce/duygu/davranış üçgeninin her aşamasında kendimize yöneltmemiz gereken soruları nasıl soracağımızı öğretiyor. Bu sorular kendimize sormak ve yanıtlarını verme cesareti göstermekse bize kalıyor. Bir psikoterapist ancak bu kadarını yapabilir. Danışanlarıma/hastalarıma tavsiye edebileceğim bu kitabı kaleme aldığı için Hakan Türkçapar'a teşekkürler…”
Dr. Alper Hasanoğlu


"Fark Et, Düşün, Hisset, Yaşa hayatın yaygın ruhsal problemleri için sırtını bilime dayayan çözümler öneriyor. Klasik bir deyişle, balık tutmayı öğretiyor, ama bunu araştırmalarla kanıtlanmış yöntemlerle yapıyor. Profesör Türkçapar’ın, kısa sürede çözüm üreten bilişsel ve davranışçı teknikleri kendi klinik ve hayat deneyimiyle harmanlayarak sunduğu bu eserin ülkemiz okuru için çok önemli bir kaynak olacağına inanıyorum."
Dr. Alp Karaosmanoğlu 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735337

ISBN : 978-605-173-533-7

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak Kulaklı