Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Endüstri Ürünleri Tasarımında Biçime Ulaşmak

Endüstri Ürünleri Tasarımında Biçime Ulaşmak

Kategori : Eğitim

Yazar : Mehmet Naci Dedeal

Editör : Elif Dinçer

Sayfa Sayısı : 224

Çıkış Tarihi : Ekim 2015

102.90

Kitap Hakkında


Bu kitap, ürün tasarımını anlamanın, biçime ulaşmanın ve sunmanın ana çizgilerini gerek öğrenim ortamlarında eğitimle gerekse

uygulama alanında deneyimlenmiş olanlarının, basit açıklaması olan yöntemlerle aktarılmasını içerir.
Genel olarak tasarıma bakışımdan şekilleniyor olsa da, tasarım sürecinde üzerinde gidilen yol: temel sanat eğitimi,
mesleki temel eğitim ve ürün tasarımına dair bilinmesi gereken diğer eğitim disiplinlerinin akademik disiplinle dizilmiş taşlarından oluşur.

Öğrenim yöntemleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde, Anlatım Teknikleri, Sunum Teknikleri, Tasarımda Sayısal Ortam, Çoklu Ortamda Anlatım,

Mesleki Desen derslerinde uygulamalı olarak örneklenmiş, tespitler yapılarak izlenmiş, sonuç için isimlendirilmeye çalışılmıştır ve bunlar hâlâ sürdürülmektedir.

Bu yöntemler, tasarım öğreniminde farklı ekollerin kullanıldığı okulların tarzlarına uygun sürüm değişikliği ile uygulanmakta ve yaklaşım farklılıklarının sürece katkısı sağlanmaktadır. 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051730615

ISBN : 9786051730615

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : 135 gr Kuşe / Sert Kapak 4 Renk