Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Elveda Sonbahar

Elveda Sonbahar

Kategori : Türk Edebiyatı

Yazar : Şafak Fişek

Editör : Aslı Güçlü

Sayfa Sayısı : 504

Çıkış Tarihi : Ekim 2012

22.50
SATIŞ DIŞI
Şunu unutmayın ki...

Karanlık geceler pembe şafaklarla sona erer...

Kitap Hakkında


Bir şafaktan bir şafağa,
karanlıklardan hiç korkmadan
ve kaç şafak kaldığını hiç bilmeden
yürünen uzun bir yol hikâyesi
ELVEDA SONBAHAR'da
kaderinde olana güçlü aile bağları, sevgi ve güvenle karşı koyan
yaşadığı talihsizlikler ve kayıplar karşısında her zaman dik durmaya çalışan
tüm olumsuzluklara rağmen bir şekilde mutlu olup yaşamla bağını asla koparmayan
bir kadınla tanışacaksınız
Ve onun küllerinden yeniden doğduğuna değil,
hiçbir zaman küle dönmediğine emin olacaksınız
Son satırına dek kendinizden çok şey bulacağınız bu roman unutulmaz satırlarıyla kalbinizi kazanacak
Hem de en derinden

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944825924

ISBN : 9789944825924

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


YASEMİN AKKAYA AKKAYA

Kitabı okurken sürüklendim adeta bir insan bu kadar içten nasıl anlatır bütün çıplaklığıyla kah gülümseyerek okudum kah ağlayarak.Bugüne kadar okuduğum onca kitablara, meydan okumuş sanki ŞAFAK FİŞEK hn.kitabı bitirdiğimde ise sanki konferanstan çıkmanın vermiş olduğu bir rahatlıkla ki öyle hissettim rahatladım,rahatladım bir ohhh çektim çok şeyi artık boşverdim kendi hayatımda.Şu anda sanki milli piyango kazanmışımda onun sevincimi paylaşmak istedim sizlerle.Evet belki çok büyük para kazanmadım okuyarak ama sırtımdaki yükü attım,attırdı Şafah hn.o yüzden sizede bir teşekkür etmek istedim sayın epsilon ailesi çok teşekkürler böyle bir insanın kitabını bana sunduğunuz için ne kadar teşekkür etsem azdır.Çünkü artık bu benim başucu kitabım ama keşke cep kitabı gibi de olsa da çantama da koysam ne güzel olurdu :) Tekrar teşekkürlerimi sunuyor sayın Şafak hanımın yeni kitablarını büyük bir heycanla bekliyorum.

Feza Gursoy

Bugün 2000 yılında Miss Model of the World yarışmasında Türkiye’yi temsil ettiğim yarışmanın Koreografi olarak tanıdığım ve o gunlerde birlikte çalıştığım çok sevgili Şafak Fişek’in hayatinin mühim bir kesitini anlattığı otobiyografik kitabini bitirdim. Bir solukta okuduğum kitapta Şafak hanimin duru dili, kocaman yüreğinizdeki tüm iniş çıkışları, derinlikleri, aşkını, ailesini öylesine güzel anlatmış ki tüm hissettiklerini kalbimde hissederek, boğazımda düğümlenen gözyaşlarımla, onunla birlikte, yaşadığı derin, acı bir o kadarda anlamlı anları yaşayarak okudum. Şafak Fişek’in “ Elveda Sonbahar “isimli kitabini şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum. Bir doneme güzelliği, zarafeti ve yaşantısıyla damgasını vuran çok özel bir kadının ve ailesinin yaşadıklarına şahit olacak, duygulanacak ve onun gözlerinden dünyaya bakıp, o narin görünüşlü, dünya güzeli kadının nasıl bu kadar şeye rağmen ayakta kalabildiğine hayret edeceksiniz.

Şafak Düzgün

YAŞAMI,OLANCA IŞIKLARIYLA SÜRÜP GİDERKEN...EN DERİN KARANLIKLARDA ÇIRPINIP DURDU ŞAFAK. Elveda Sonbahar derken ; Zaman duraksızdır,yorgunlukları,kırgınlıkları,yılgınlıkları sarıp sarmalayıp,alır götürür beraberinde. Oysa anılar,zamanın peşine takılamaz,durur-bekler ve yeniden bir daha...bir daha yaşanır.Durup durup geçmişin bir yerlerinde,boşluklarda titreyen seslerle ,bilinmeyen bir şarkıya başlar gibi yeniden başlar ŞAFAK FİŞEK. Onun yaşadıkları çok uzaklardan gelip çok uzaklara gidercesine acılara dolanmış bir öykü olur , gökyüzünün konuştuğu. VE GÖZYAŞLARI... bulutların damla damla boşalması gibi katışıksız ağlar ŞAFAK. Umutların tortulaşan artıkları,düne sarkan yarınların yüreğine gömülürken sessizce ağlar. Geride kalanlar ve yitirilenler ... Hüznü ayaklandırmak boşunadır,ya ... ZAMAN DURASIZDIR ... ya ... Ve bir burukluk sürüp gider yüreğinin derinliklerinde. Bir ömür , geçmişin yükünü taşımaktan yorulur. Neden-nereden geldiği belli olmayan , içimizin yağmura hasret bulutları olur. Bir yağsalar,bir yağıverseler...Yorgun zamanların sokaklarında ıslanırız,gökyüzüne uzanır gönlümüz,arınır yüreğimiz. Katı gerçekler sıradağlar dizse de umutlarına ŞAFAK'IN ancak YÜREK olur YÜREĞİ ,bu katı gerçeklerin örsünde VURULA VURULA... Dönmekten başka çaresi olmayan yolculukların tadı gibi ELVEDA SONBAHAR....... Ayten.

Sibel Kunter

Değerli Şafak Fişek Hanım, Kitabınızı hakkınızda hiçbir şey bilmeme rağmen almamı saglayan şey eserinizin otobiyografik olmasıydı. Ayrıca yayınevine olan güvenim de bu konuda etkili oldu diyebilirim..Her ne sebeple almış olursam olayım çok iyi bir şey yapmışım diyorum. Nermin Bezmen'in ailesini anlattığı" Kurt Seyit ve Shura"ve onu takip eden diğer iki kitabını okumuş ve çok etkilenmiştim.Ama yazar orada kendisinin dışında kalan hatta aynı zaman diliminde bile yaşamadığı insanların yaşam hikayelerini _bana göre_müthiş bir kurguyla anlatmıştı.Yazarın hem anlatımı hem de anlatımına konu olan hikaye beni çok etkilemişti. Oysa siz kendi hikayenizi anlatmışsınız....Çok etkilendim.Yaşadıklarınızdan çok etkilendim. Geri dönüşlerle,zengin sözcük dağarcığınızla ve anlatımınızın içine yerleştirdiğiniz bir dönem panoraması ile içiçe girmis sevinçleriniz,hüzünleriniz,ilkleriniz,anne baba ve diğer kişilerin anlatımı....Ve bunları kitabı elimden bırakamadan okumamı sağlayan içten anlatımınız..Ben okur olarak teşekkür etmek istedim size.Eserinizi henüz bitirdim,etkisi hala üzerimde.Sizinle telefonda konuşurken de heyecanla size duygularımı anlatmaya çalıştım.Sırası gelmişken nezaketiniz için de teşekkür etmek isterim,benim aramamı karşılıksız bırakmadığınız için. Umarım bir imza gününüzde eserinizi imzalamanız için girdiğim kuyrukta sıra bana geldiğinde bu anımızı hatırlayarak tanışırız. Epsilon'a da bir okur olarak geri bildirimimi yapmayı görev bildim.Kitabın arka kapağına aldıkları yazı bile onların da size çok inandıklarının bir kanıtı bence..Gerçekten orada yazdığı gibi "..........kalbimi kazandınız,hem de en derinden." Saygılarımla...