Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

Orijinal Adı : The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Mary Ann Shaffer, Annie Barrows

Çevirmen : Fazıl ŞİMŞEK

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 330

Çıkış Tarihi : Eylül 2009

19.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


"En son ne zaman böylesine zekice yazılmış, bu kadar keyifli bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum. Her şey o kadar gerçek ki, kurgu bir roman okumakta olduğumu unuttum. Karakterler öyle harika çizilmiş ki hepsini arkadaşlarım ya da komşularım sandım. Ne olur bu kitabı kendinizden esirgemeyin. Ben herkesin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum."
- Elizabeth Gilbert, Ye, Dua Et, Sev'in yazarı

Ocak 1946: Londra, İkinci Dünya Savaşı'nın etkilerinden kurtulmaya çalışmakta, yazar Juliet Ashton ise yeni kitabı için konu bulmaya çalışmaktadır. Bu kitabın, bir zamanlar Nazilerin istilası altında olan Guernsey Adası'nda yaşayan birinin mektubundan ilham alacağını tahmin etmesi mümkün değildir! Üstelik adamla karşılaşmamıştır bile. Mektubun sahibi, Juliet'in adını Charles Lamb'in ikinci el kitabının içinde görmüş ve Juliet'in ona yazarın diğer kitaplarını nerede bulabileceğini söylemesi umuduyla yazmıştır.
Juliet, yeni mektup arkadaşıyla yazışırken, kendini onun ve arkadaşlarının dünyasının içinde bulur. Hepsi Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği'nin üyesidir. Bu, hiç beklenmedik bir anda, Almanlardan korunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Üyelerin her birinin ilgi çekici bir hayat hikayesi vardır.
Juliet bu kez derneğin etkileyici, sevgi dolu üyeleriyle mektuplaşmaya başlar. Kimi çiftçi, kimi frenolog kimi edebiyat sever olan bu insanların mektupları Juliet'e bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak, dinlediği hikayeler belki de hayatını tamamen değiştirecektir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944821926

ISBN : 9944-821-92-6

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


DEMET

O kadar güzel ki.. kitabı herkes okusun istiyorum.. kitaptaki karakterler çok renkli, hem komik, hem eğlenceli, hem hüzünlü.. Elinizden bırakamayacağınız bir kitap.. Keşke o adada bende olsam diyebelirsiniz..