Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Düşün! Çok Geç Olmadan

Düşün! Çok Geç Olmadan

Kategori : Kişisel Gelişim

Yazar : Edward de Bono

Çevirmen : Deniz Hüsrev

Editör : Tuğçe Ak

Sayfa Sayısı : 216

Çıkış Tarihi : Haziran 2018

37.50

Kitap Hakkında


“Şimdiyi ve geleceği görmek için yaratıcı yollar arayan liderler ve öğretmenler için muhteşem bir yapıt.”
-Library Journal

 

Neden düşündüğümüz şekilde düşünüyoruz?
Düşünme alışkanlıklarımızı küresel meselelere cevap verecek şekilde nasıl değiştirebiliriz?
Peki değiştirmeye istekli değilsek ne olur?

 

43 dile çevrilen 80’den fazla kitaba sahip, yanal (lateral) düşünme gurusu ve çok satan yazar Edward de Bono, bu kışkırtıcı kitapta, şu anki düşünme şeklimizin neden yeteri kadar iyi olmadığını ve bu konu hakkında neler yapabileceğimizi inceliyor.

 

De Bono, var olan düşünme yöntemlerimiz bilim ve teknoloji gibi belirli alanlara uygulandığı zaman mükemmel olmasına karşın, iklim değişimi ve savaş gibi diğer -daha insani- meselelerle mücadele ederken hiçbir ilerleme kaydedemediğimizi iddia ediyor. Düşünme şeklimizi tarihsel bir perspektife oturtarak inceleyen De Bono, düşünme eylemini hatasız bir şekilde yerine getirdiğimiz takdirde sorunları daha kolay çözebileceğimizi ortaya koyuyor.

 

Birçok insan tarafından yaratıcı ve kavram odaklı düşünme alanında dünyanın en önemli uzmanı olarak görülen Edward de Bono’nun teorileri, kavramları ve araçları, örgütsel yenilik, stratejik liderlik ve sorunları çözme konusunda önemli bir faktör olarak kullanılmaktadır.

 

Farklı düşünme yeteneğimizi nasıl güçlendirebileceğimize dair yepyeni fikirler ortaya koyan Edward de Bono, düşünme şeklimizi değiştirmek için hepimize ilham kaynağı oluyor.

 

Düşün! Çok geç olmadan…

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051734187

ISBN : 9786051734187

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 60 gr. 3. Hamur Creamy / 230 gr. Bristol / Karton Kapak

İlgili Kitaplar