Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Durulmayan Bir Kafa

Durulmayan Bir Kafa

Orijinal Adı : An Unquiet Mind

Kategori : Dünya Edebiyatı > Psikoloji

Yazar : Kay Redfield Jamison

Çevirmen : Pınar Kür

Editör : Emirhan Burak Aydın

Sayfa Sayısı : 232

Çıkış Tarihi : Kasım 2018

54.50
“Şiirsel ve duygusal bir anlayışla kaleme alınmış… Eğitimli bir uzmanın zihninin içinden akıl hastalıklarıyla ilgili aydınlatıcı ve nadir bir bakış açısı.”

Kitap Hakkında


Heyecan dolu zirveler ve uyuşturucu dipler arasında

dolaşıp duran cesur bir beynin nefes kesici portesi.”

 

- İkili Sarmal’ın Nobel ödüllü yazarı, James D. Watson

“Çarpıcı, dürüst, dokunaklı… Akıcı, hisli ve şiirsel.”

- Will Self, The Observer

 

“Saat sabaha karşı iki olmuş ve siz mani halindeyseniz, California Üniversitesi Tıp Merkezi’nin bile çekici bir yanı vardır,” diye başlayan Durulmayan Bir Kafa bipolar bozuklukla ilgili okuyabileceğiniz en iyi kitaplardan biri. Ancak bu sadece akademik bir metin değil, kişisel bir tarihe de yolculuk, kuvvetli bir anı kitabı. 

Kay Redfield Jamison terapi koltuğuna kendisi oturuyor, hayatından kesitleri anlatırken aklının derinliklerine iniyor, bir hastalığın nasıl dallanıp budaklanabileceğini edebiyatın lezzetini asla unutmadan anlatıyor. Pınar Kür’ün özenli çevirisinden okuyacağınız Durulmayan Bir Kafa kaçırılmayacak edebi bir metin.   

“Birdenbire aklım bana düşman kesilmişti: Boş heveslerimle alay ediyor, bütün saçma sapan tasarılarımla dalga geçiyordu; artık hiçbir şeyi ilginç ya da eğlenceli ya da üstünde durmaya değer bulmuyordu.”

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051734941

ISBN : 978-605-173-494-1

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak