Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Dünyayı Değiştiren Düşünürler #4 Ekonomi Politik, Alman İdealizmi, Rus Halkçılığı ve Marksizm

Dünyayı Değiştiren Düşünürler #4 Ekonomi Politik, Alman İdealizmi, Rus Halkçılığı ve Marksizm

Kategori : Felsefe

Yazar : Sadık Usta

Editör : Suat Hayri Küçük

Sayfa Sayısı : 336

Çıkış Tarihi : Kasım 2018

78.50
İngiliz ekonomi politiği, Alman idealizmi, Marksizm ve Narodnizm olarak bilinen “Rus Halkçılığı” bu cildin ana unsurlarını oluşturuyor. Diğer ciltlerde olduğu gibi bu eserde de Sadık Usta, dünyanın değişimine yaşamsal katkılarda bulunan düşünürlerin fikirlerini ve yaşamlarını inceliyor.

Kitap Hakkında


Bundanöncekiüçciltte Hint Vedaları’ndanbaşlayarakKadimÇin’e, AntikYunan, Roma veRönesansAvrupa’sına; oradan da Aydınlanmadönemive modern ideolojilerinortayaçıktığı 19. yüzyılAvrupa’sınakadargetirdiğimizseçki, dördüncüciltledevamediyor.

Burjuvazi, AmerikanveFransızDevrimi’ndeözgürlük, eşitlikvekardeşlikvaadiyleiktidaragelmişti. Ancaksanayileşmevekapitalistüretim, emeksınıflarınısefaletemahkûmetti. Dolayısıyla, Avrupa’nın en gelişmişülkeleriolanİngiltere, Fransa, Hollanda, AlmanyaveÇarlıkRusya’sındayeniveadilbirdüzenin, eşitlikçibirüretimvebölüşümünmümkünolupolamayacağınailişkinfelsefitartışmalarneşetedecekti. Bu çağaynızamanda, “yeniideolojilerçağı” da olacaktı.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820733

ISBN : 978-605-482-073-3

Boyutları : 16 x 24 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak