Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Dünyayı Değiştiren Düşünürler #3 Aydınlanma, Fransız Materyalizmi, Amerikan ve Fransız Devrimleri

Dünyayı Değiştiren Düşünürler #3 Aydınlanma, Fransız Materyalizmi, Amerikan ve Fransız Devrimleri

Kategori : Felsefe

Yazar : Sadık Usta

Editör : Suat Hayri Küçük

Sayfa Sayısı : 328

Çıkış Tarihi : Kasım 2018

78.50
Diğer ciltlerde olduğu gibi bu eserde de Sadık Usta, 18. yüzyıldan başlayarak, 19. yüzyılın başlarına kadar uzanan süreçte, dünyanın değişimine önemli katkıda bulunan düşünürlerin fikirlerini ve yaşamlarını inceliyor.

Kitap Hakkında


Birinci ve ikinci ciltte Hint Vedaları’ndan Kadim Çin’e, Antik Yunan, Roma ve Rönesans Avrupa’sına kadar getirdiğimiz seçki, üçüncü ciltle sürdürülüyor.

Kadim çağlarda başlayan felsefi arayış; yani maddenin özünün ve hareketinin yasalarının ne olduğu tartışmasıyla başlayan süreç, artık, insanın ve toplumların doğasının ve değişiminin sosyal yasalarının saptanmasıyla taçlanıyordu. Aydınlanma Çağı ve özellikle de Fransız materyalizmiyle tarih sahnesine çıkan baldırı çıplaklar, o güne kadar tarihte eşi görülmemiş radikal düşünce ve eylemlerle dünyayı yeni bir çağın eşiğine getiriyordu. Amerikan Bağımsızlık Savaşı ve Fransız Devrimi’yle birlikte hem burjuvazinin iktidarı mutlaklaşıyor hem de sanayileşme hamlesiyle modern kapitalizm çağı başlıyordu.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820726

ISBN : 978-605-482-072-6

Boyutları : 16 x 24 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak