Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Dokuz Günlük Kraliçe

Dokuz Günlük Kraliçe

Orijinal Adı : The Innocent Traitor

Kategori : Bestseller > Tarihi roman

Yazar : Alison Weir

Çevirmen : Aslı Güçlü

Editör : Ayşe TUNCA

Sayfa Sayısı : 430

Çıkış Tarihi : Kasım 2008

24.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Epsilon Yayıncılık, Alison Weir'in hayal gücüyle birleşen tarihi gerçekleri Dokuz Günlük Kraliçe ile okuyucusuna sunuyor.
Damarlarında kraliyet kanı taşıyan Leydi Jane Grey'in ilgi uyandıran ve şok etkisi yaratan hayatını okurken özgürlük bilinciniz değişecek, kaderin varlığına inanacaksınız.
Hilekâr bir babanın ve merhametsiz bir annenin kızı olan Leydi Jane Grey, adından çokça söz edilen büyük dayısı Kral VIII. Henry'nin ölümü ile yaşanacak çalkantılı dönemin tanığı olur. Erkek varisleri olmadığı için hayal kırıklığı yaşayan ailesi, zeki ve itaatkâr olan Jane'i tehlikeli bir oyunda piyon olarak öne sürer. Fakat Jane'in kuzeni, Kral VIII. Henry'nin varisi, Kral VI. Edward'ın zamansız ölümü planlarını bozar. Jane, birdenbire kendisini bir egemenlik mücadelesinin ortasında bulur. Gizli dünyasında kitaplarıyla başbaşa kalmayı tercih eden Jane, tahta geçmek gibi bir hırsı olmamasına karşın ihanet, entrika ve trajedi saçan bir ateş kasırgasının önde gelen ismi haline gelir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944821131

ISBN : 9944-821-13-1

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


özlem

ben böyle bir kitap okumadım tudor hanedanlığına ilgi duymaya başladım bu kitabın sayesinde

deniz can

ben tüm VII HENRY DÖNEMİ VE SONRASI YANİ KANLI MARY VE I ELİZABET DÖNEMİNE AİT OLAN KİTAPLARDAN BİR ÇOGUNU OKUDUM AMA JANE GREY HHAKKINDA BU KADAR DETAYLI BİLGİ EDİNEMEMİŞTİM HEP MERAK EDERDİM VE BU KİTABI 1 GÜNDE BİTİRDİM YAŞANANLARIN GERÇEK OLMASI NE KADAR ACI İNSAN GERCEKTEN İNANAMIYOR DOĞRUSU OKURKEN GERÇEKTEN İÇİM ACIDI

Elmas

Tarihi kitapları sevenler için... Sevdiğim bir tarz olarak birinci tekil şahıstan anlatılmış oldukça sürükleyici bir kitap.Dönem kitaplarını sevenler için de birebir.Bolayn Kızı tadında olmuş.Sevgili Epsilon ,devam kitabı olan The Lady Elizabeth'i de çevirisreniz çok sevinirim.Bu arada Judith McNaught'u da unutmayın lütfen ! :))))