Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Diyabet Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (Şekerli Yaşam)

Diyabet Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (Şekerli Yaşam)

Kategori : Yaşam Rehberi

Yazar : Metin Özata

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 172

Çıkış Tarihi : Temmuz 2006

Kitap Hakkında


Şeker hastalığı (diyabetes mellitus), karbonhidrat, protein ve yağ metabolizması bozukluğu ile kendini gösteren kronik (süreğen) bir hastalıktır.
Toplumdaki şişman insan sayısının artmasına paralel olarak, şeker hastası sayısı da artmaktadır. Ülkemizde her 100 kişiden 10-12'si şeker hastasıdır. Üzücü olan, her üç şeker hastasından birinin kendisinde şeker hastalığı olduğunu bilmemesidir.
Bu sinsi hastalık siz fark edemeden kalp damarları, gözler ve sinirlerde hasar yapabilmektedir. Bu nedenle erken teşhis ve tedavi büyük önem taşır.
Ancak şeker hastası olduğum diye korkuya kapılmanız gerekmiyor. Şeker hastası olduğunuz halde mutlu yaşayabilirsiniz. Bu kitabı okurken karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmanın ne kadar yersiz olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Bu hastalık, yediklerinize dikkat ettiğiniz ve ilaçlarınızı düzenli kullandığınız sürece bedeninize zarar vermez. Önemli olan diyabeti kabul etmek, yaşamınızı ona göre düzenlemek ve kendinize zaman ayırmaktır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753319379

ISBN : 975-331-937-1

Boyutları : 165x235

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle