Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Disleksi ile Başa Çıkma Rehberi

Disleksi ile Başa Çıkma Rehberi

Orijinal Adı : Overcoming Dyslexia

Kategori : Dünya Edebiyatı > Psikoloji

Yazar : Dr. Sally Shaywitz

Çevirmen : Özge Yılmaz

Editör : Cemil Üzen

Sayfa Sayısı : 440

Çıkış Tarihi : Mart 2020

72.50
“Ebeveynler, eğitimciler ve disleksiyle karşı karşıya olan herkes için teknik detaylara boğmayan, incelikli ve pratik bir kaynak. Disleksi hayatınızın olumsuzluklarından biriyse Shaywitz’in kitabını edinin ve verdiği tavsiyelere uyun.”
-Brain Connection

Kitap Hakkında


“Amerika’nın en seçkin çocuk “Ebeveynler, eğitimciler ve disleksiyle karşı karşıya olan herkes için teknik detaylara boğmayan, incelikli ve pratik bir kaynak. Disleksi hayatınızın olumsuzluklarından biriyse Shaywitz’in kitabını edinin ve verdiği tavsiyelere uyun.”

-Brain Connection

 

Disleksi, dünyanın en yaygın öğrenme güçlüklerinden biridir ve tüm dünya nüfusunun en az onda birini etkilemektedir. Dünyanın önde gelen okuma ve disleksi uzmanlarından Dr. Sally Shaywitz’in kaleme aldığı Disleksi ile Başa Çıkma Rehberi, öğrencilerin ve yetişkinlerin hayatını derinden etkileyen bu okuma problemini tanımlamak, anlamak ve aşmak için uygulamalı bir yol haritası sunuyor. Tamamen bilimsel araştırmalara ve vaka deneyimlerine dayanan bu kitap, okuma güçlüğünün sıkı bir çalışma ve doğru yardım ile aşılabilir bir problem olduğunu gösteriyor. Shaywitz’in öncü eserinde aşağıdaki soruların ve çok daha fazlasının yanıtını bulacaksınız:

 

• Disleksi nedir ve niçin bazı yetenekli ve zeki insanlar okuma güçlüğü yaşar?

• Disleksi tanısını okulöncesi yaşta, okul çağında, genç yetişkinlerde ve yetişkinlerde nasıl koymak gerekir?

• Okul seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

• Çocuğunuzun öğretmeniyle nasıl daha verimli bir işbirliği kurabilirsiniz?

• Hangi alıştırmalar beynin okumayla ilgili bölümünü geliştirir?

• Çocuğunuzun okuma özgüveni kazanabilmesi için neler yapabilirsiniz?

• Dislektiklerin güçlü yanları nelerdir, nasıl harekete geçirilmelidir?

• Ünlü ve başarılı dislektiklerin yaşam öyküleri bize ne anlatıyor?

 

“Sally Shaywitz’in en büyük yeteneklerinden biri, karmaşık bilgileri sıradan okuyucular için açık ve basit hale getirebilmesi. Dr. Shaywitz bu kitapta disleksiyi bilimsel açıdan ele alırken meseleyi bilhassa dislektikler için anlaşılır kılmayı başarıyor.”

-Prof. Nina Goodman ve Prof. Joanna Uhry, Fordham Üniversitesi

 

“Sally Shaywitz muhteşem bir kadın, disleksiyi ve çocukları nasıl etkilediğini kimse ondan daha iyi anlayamaz. Bu alandaki çalışmaları emsalsiz. Sally’nin böylesi bir öğrenme güçlüğü yaşayanlar için yorulmak nedir bilmeden verdiği mücadele, erken yaşlarda öğrenmeye, zekâya ve disleksiyle ilgili yanlış algıya nasıl karşı koyulması gerektiğine önem veren herkes için ilham verici.”

-Bob Dylan

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051737188

ISBN : 978-605-173-718-8

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak