Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Dijital Detoks Telefon Bağımlılığına Son!

Dijital Detoks Telefon Bağımlılığına Son!

Orijinal Adı : How to Break Up With Your Phone

Kategori : Dünya Edebiyatı > Kişisel Gelişim

Yazar : Catherine Price

Çevirmen : Selin Özkan

Editör : Buse Özlem Bay

Sayfa Sayısı : 192

Çıkış Tarihi : Temmuz 2021

39.50

Kitap Hakkında


  • Telefonunuz yatmadan önce ve uyandıktan sonra elinize aldığınız ilk şey mi? Genellikle yastığınızın altında, başucunuzda ya da masanızın hemen üzerinde açık bir hâlde mi duruyor?

 

  • Telefonunuzu kazara bir yerde bıraktığınızda veya telefonunuz çekmediğinde/arızalandığında kendinizi gergin ve huzursuz mu hissediyorsunuz?

 

  • Telefonunuzla uğraşırken vaktin nasıl geçtiğini fark etmiyor musunuz?

 

  • Yeni ya da önemli bir gelişme olma olasılığının düşük olduğunu bildiğiniz hâlde gün içinde telefonunuzu defalarca kez kontrol mü ediyorsunuz?

 

  • Gecenin bir yarısı kendinizi durduramayarak baktığınız bir e-posta, mesaj ya da haber yüzünden uykusuz geceler geçirdiğiniz oluyor mu?

 

  • Telefonunuz yanınızda olmadan asansörde, sırada, otobüste nasıl vakit geçirebildiğinizi unuttunuz mu? Telefonunuzla ilgilenmeden yemek yiyemiyor, film izlemiyor ya da çalışamıyor musunuz? Uzun saatler boyunca kitap okuyabilmenin nasıl bir his olduğunu çoktan unuttunuz mu?

 

  • Eskiye nazaran odaklanma konusunda daha çok zorlandığınızı ve hafızanızın giderek zayıfladığını mı düşünüyorsunuz?

 
Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar “evet” ise siz de toplumun çoğunluğu gibi bir akıllı telefon bağımlısısınız. Fakat sakın korkmayın, bu yaygın problemle baş etmek düşündüğünüz kadar zor değil. Ödüllü gazeteci Catherine Price, telefon bağımlılığınızdan arınmak ve sonrasında telefonunuzla daha sağlıklı bir ilişki kurmak adına sizlere adım adım takip edebileceğiniz pratik ve eğlenceli bir plan sunuyor: Dijital Detoks.
 
Price, bu otuz günlük detoks programıyla telefon kullanımınızı azaltmanıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda telefonların ve uygulamaların tasarımcılar tarafından nasıl bağımlılık yaratacak şekilde tasarlandığını, dopamin hormonunun tüm bu süreçte oynadığı rolü, teknoloji şirketlerinin bundan elde ettiği kazancı keşfetmenizi sağlıyor. Telefonunuzla harcadığınız zamanın odaklanma ve derin düşünme becerilerinize verdiği zararı bilimsel açıklamalarla da ortaya koyuyor. Akıllı telefonların hayatımıza girişi henüz çok yeniyken ve biz onlarsız bir hayat düşünemezken Dijital Detoks bize şu soruyu tekrar tekrar soruyor: “Bu hayat senin, dikkatini neye vermek istiyorsun?”

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739816

ISBN : 978-605-173-981-6

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak