Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Deve Boku Savaşları

Deve Boku Savaşları

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : İnci Gürbüzatik

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 460

Çıkış Tarihi : Nisan 2018

64.50

Kitap Hakkında


Görülüp bilindiği üzere, develerin hüküm sürdüğü, barıştan uzak coğrafyalarda savaşlar yüzyıllardır aynı canlılığıyla sürmektedir. Çünkü üreyip çoğaldıkları o kutsal, o sıcak ülke topraklarında henüz develerin nesli tehlike altında değildir. Silah üretimi sürünce, tüketmenin gereği malum olduğu üzere savaştır.  Bu gerçeği bilen yukarımahallelilerle, aşağımahalleli çocuklar, cephanenin kapanın elinde kaldığı o sıcak ağustos günlerinde develeri gördüler mi, yeni düşmanlar yaratıp, savaşlarını kaldıkları yerden aynı heyecan, aynı hırsla sürdürür, deneyimlerini geleceğe aktarırlar. Kazananın olmadığı, olmayacağı, acıyla dolu, aptalca bir savaş için bahanenin deve boku kadar çok olduğunu bilirler.

Aşk?

 

Aşk zaten acı’dır, savaş’tır. Kazananın olmadığı, yaralılarla dolu bir savaş.

 

Kadın sıcak, gizemli görünüyor, ara sıra yüzünde belirip soluveren gülümsemesiyle ne düşünüyor olabileceği konusunda ipucu vermediğinden merak uyandırıyordu. Gözleri kapalı, derin soluklar alıp verirken, dolgun, şeffaf göğsü, kuş gibi inip kalkıyor, bukleli sarı saçları rüzgârda uçuşuyordu. Güzelliğinin farkında olan bütün kadınlarda görülen, karşısındakine tepeden bakan o küstah gülümseyiş yoktu dudaklarında. Vural’ın gözü, hem yolda, hem kadında, aklı zaten kadındaydı. Onunla ilk karşılaştığı anda gözleri kamaşmış, tatlı bir sıcaklıkla ürperip kendinden geçmiş, arabasına binişiyle birlikte esrik bir ruh hali içinde onun da kendisinin de kim olduğunu unutmuştu. İçinden, ‘Bakmıyormuşum gibi seyrine doyamadığım kadın’ derken şaşıyordu kendine. Yol, zamanın duruyor gibi göründüğü Çine Çayı kıyısından sanki Aydın’a doğru değil de masalsı bir boşlukta sonsuzluğa doğru uzanıyor, hava parfüm, pembe zakkum, acı-yanık şeker kokuyordu.

 

İnci Gürbüzatik Antakya’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Dil  ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’ne girdi, Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.TRT Ankara Radyosu’nda prodüktör olarak göreve başladı.1989 yılında TRT Ankara Televizyon Drama Programları Müdürlüğü’ne atandı. Çok sayıda senaryo ve kısa dramalar yazdı. Çeşitli programların yapım ve yayınını gerçekleştirdi. Ağustos 2002’de emekliye ayrıldı. Evli ve iki çocuk annesi.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051734125

ISBN : 9786051734125

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 60 gr. 3. Hamur Creamy / 230. gr Bristol-Mat selefon / Karton Kapak

İlgili Kitaplar