Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Dava / Sert Kapak

Dava / Sert Kapak

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Franz Kafka

Çevirmen : Mutlu Zengin Çetin

Editör : Enis Köksaldı

Sayfa Sayısı : 272

Çıkış Tarihi : Aralık 2014

42.50
‘‘Kafka’nın kitapları… çağın en saf ve eşsiz edebi eserleri arasında.’’

Kitap Hakkında


Dava / Sert Kapak

 

Yirminci yüzyılın en önemli romanlarından sayılan Dava, kendi halinde bir banka şefi olan Josef K.’nın bir sabah uyanır uyanmaz tutuklanmasıyla başlar.

 

Ne var ki işlediği suç bir türlü açıklanmaz ve bunu K.’nın boğucu mahkeme kalemlerine, tanıdık avukatlara yaptığı bitmek tükenmek bilmeyen, sonuçsuz ziyaretler takip eder.

 

Çeşitli tavsiyelerde bulunan ya da onu bu esrarengiz yargılamadan kurtarabilirmiş gibi görünen insanların oluşturduğu karanlık bir girdabın tam ortasında kalan K., gitgide üzerine çöken müphem bir hukuk sisteminin altında ezilir ve kendini temize çıkarmaya çalıştıkça sistemin karmakarışık, absürt ağlarına daha fazla dolanır.

 

Bugün, Franz Kafka’nın vasiyetine uymayıp eserlerini yayınlamaya karar veren yakın arkadaşı MaxBrod sayesinde okuyabildiğimiz Dava, bürokrasinin ya da otoritenin bireye belirsizliğiyle azap çektiren doğasına dair bir eleştiri olarak okunabileceği gibi, varoluşçu bir kısır döngünün kara mizahla harmanlanmış bir temsili olarak da görülebilir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820450

ISBN : 9786054820450

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 3. hamur / Sert Kapak

İlgili Kitaplar