Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çocuktur, Geçer!

Çocuktur, Geçer!

Orijinal Adı : Is It ''Just a Phase''?

Kategori : Yaşam Rehberi

Yazar : Susan Anderson Swedo, Henrietta L. Leonard

Sayfa Sayısı : 294

Çıkış Tarihi : Mart 2000

20.25
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Kızınız top oynarken bileğini incittiğinde ya da oğlunuz fırında parmağını yaktığında ne zaman, kime başvurmanız gerektiğini veya hangi uygulamanın uygun olacağını bilirsiniz; sonuçlar hakkında da az çok fikriniz vardır. Ancak çocuğunuz okulda sorunlar yaşıyorsa, evde sıkıntıları varsa, anktiyete ya da depresyon belirtileri gösteriyorsa, sizin için yanıtsız pek çok soru var demektir. Bu normal bir davranış mı yoksa endilşelenmeye gerek var mı? Okulda ya da arkadaşlarıyla ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Olanlar sizin hatanız mı? Ne yapmanız gerek? Bekleyip ne olacağını mı görmelisiniz, yoksa bir uzmandan yardım istemelisiniz?
Bu sorular artık yanıtsız değil. ÇOCUKTUR, GEÇER!' de uzmanlar tüm bu sorunların yanıtlarını bütün sorunların kaynağına inerek, psikolojik ve tıbbi önerilerde bulunarak, örnekler sunarak veriyorlar. En önemlisi, birbirine çok benzeyen semptomların birbirinden çok farklı nedenlerden doğabileceğini anlatıyorlar.
Çocuğun sorunlarını çözebilmek için öncelikle bu sorunların doğasını kavramanın gerektiğine işaert eden yazarlar, bebelikten ergenliğe kadar uzanan geniş bir dönem en sık görülen sorunları ele alıyorlar ve ne zaman, nasıl müdahele etmeniz, nasıl bir yaklaşım sergilemeniz gerektiğini açıklıyorlar. Çocuk yetiştirmenin pek çok zorluğunun üstesinden gelmelerini sağlayacak olan bu kitaba başvuran anne babalar -hatta eğitimciler ve doktorlar- sorunları ''Çocuktur, Geçer!'' diyerek geçiştirmenin yanlışlığını çok daha açık bir şekilde görecekler.
Unutmayın, sorun düşündüğünüzden çok daha ciddi olabilir. Her yönden sağlıklı bir çocuk yetiştirme konusunda geç kalmış olmak istemiyorsanız, vakit kaybetmeden bu kitabı okumaya başlayın!

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312073

ISBN : 9753312075

Boyutları : 241x160

Kapak Cinsi : Sert Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


OralB

Yayınlarınızı maddi imkânlarım ölçüsünde takip etmeye çalışıyorum.Ve bu kitabı Rehber Öğretmen olarak Sadece anne ve babalara değil herkese tavsiye ediyorum.Her an faydalanılacak bir kaynak. İyi yayınlar

SEVGI

KİTAP GERÇEKTEN ÇOK YARARLI 4 VE 7 YAŞINDA İKİ ÇOCUĞUM VAR VE ÇOCUK BAKIMI VE DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI KARŞISINDA YAPTIĞIM BAZI YANLIŞ DAVRANIŞLARI KİTAP SAYESİNDE FARK ETTİM. AYRICA KİTAP DÜZENLEMESİ ÇOK İYİ VE ÇOK ÖZENLE HAZIRLANMIŞ BUNDAN DOLAYI YAYIN EVİNİZİ TEBRİK EDİYORUM.

SEVGİ / İSTANBUL

KİTAP GERÇEKTEN ÇOK YARARLI 4 VE 7 YAŞINDA İKİ ÇOCUĞUM VAR VE ÇOCUK BAKIMI VE DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI KARŞISINDA YAPTIĞIM BAZI YANLIŞ DAVRANIŞLARI KİTAP SAYESİNDE FARK ETTİM. AYRICA KİTAP DÜZENLEMESİ ÇOK İYİ VE ÇOK ÖZENLE HAZIRLANMIŞ BUNDAN DOLAYI YAYIN EVİNİ TEBRİK EDİYORUM.