Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çocuklar İçin Yaratıcı Drama / Özel Eğitime Gereksinimi Olan

Çocuklar İçin Yaratıcı Drama / Özel Eğitime Gereksinimi Olan

Kategori : Eğitimciler için

Yazar : Mübeccel Gönen, Semra Şahin, Arzu İpek Yükselen, Ebru Tanju, Serap Aydan Celep

Editör : Nihal ÜNVER

Sayfa Sayısı : 197

Çıkış Tarihi : Mart 2006

14.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Drama uygulamaları, özellikle günümüzde, eğitimciler tarafından çocukların okulöncesi dönemde algılarını ve kavram duygularını geliştirebilmeleri için oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Özel eğitime gereksinimi olan çocukların eğitiminde dramanın kullanılmasını konu alan bu kitap, bu çocukların her şeyden öte kendilerine güven duymayı öğrenmesini ve bir gruba dahil olmanın getirdiği tatmini yaşamasını sağlaması açısından oldukça değerli bir kaynaktır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753318518

ISBN : 975-331-851-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Nurşin Kaynarca Külc

Yaratıcı drama ,artık ilköğretim 4.sınıflarda seçmeli ders nitliğinde müfredata girmiş durumda.Normal gelişim gösteren çocuklarda, eğitici drama ,yaşayarak öğrenme için nasıl bir gereklilik halindeyse, özel gereksinimli çocukalar için de yaratıcı drama adeta bir terapi niteliğinde, oldukça yararlı gelişmelere neden olan bir yaklaşım. Empati becerileri, genel olarak sosyal beceriler özellikle asperger sendromu ve otizm için ciddi bir handikatır ve yaratıcı drama etkinlikleri bu açığı kapatmak adına önemli bir role sahiptir.Bu konuda çok sayıda çalışma da vardır.Günümüzde yaratıcı drama, polis teşkilatından, özel şirketlerde, göç vb toplumsal sorunlardan,müze uygulamalarına kadar çok çok geniş bir saha da yöntem olarak uygulanmaktadır.Bu kitap açık ve basit uygulanabilir örneklerle ve uyaratıcı dramanın katkılarına değinen girişiyle, eğitimciler ve anne -babalar- pedagoglar için de etkili bir kaynak olarak görülebilir.

Büşra

Ben özel eğitim bölümü okuyan bir öğrenciyim. Öğretmenimin tavsiyesiyle aldım. Bu kitap gercekten çok güzel. Özel eğitime gereksinimi olan çocukların algılayabileceği şekilde konular edinmiştir. Her özel eğitimcinin dolabında bulunması gerekir.