Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çocuk Hastalıklarında Biyopsikososyal Yaklaşım

Çocuk Hastalıklarında Biyopsikososyal Yaklaşım

Kategori : Eğitimciler için

Yazar : Dilara Ümran Tüzün, Sabri Hergüner

Editör : Nihal KUŞHAN

Sayfa Sayısı : 575

Çıkış Tarihi : Eylül 2007

27.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Ülkemiz nüfusunun %41'ini 0-18 yaş arası grup, yani çocuk ve ergenler oluşturmaktadır. Çocuk ve ergenlerin ise yaklaşık %10-15'ini kronik hastalıklar nedeniyle tedavi altında olduğu çeşitli araştırmalarda gösterilmiştir. Bununla birlikte, tıbbi hastalığı olan çocuk ve/veya ergenin ve onun ailesinin ruhsal sağlığı çoğu zaman gözden kaçmaktadır.
"Çocuk Hastalıklarında Biyopsikososyal Yaklaşım" farklı disiplinlerden ( çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, erişkin psikiyatrisi, psikoloji, hemşirelik, cerrahi ) konularında deneyimli ve uzman 45 yazar tarafından kaleme alınmıştır.
"Çocuk Hastalıklarında Biyopsikososyal Yaklaşım" 41 bölümden oluşmaktadır. Son güncel bilgiler ışığında kronik hastalıkların çocuk ve ergen, bunun yanında aile ve çevre üzerine psikolojik ve sosyal etkileri incelenmiş; değerlendirme, tanı, müdahale ve tedavi yöntemleri tartışılmış; bu alanda uygulanan ekip yaklaşım modelleri sunulmuştur.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944820196

ISBN : 9944-82-0196

Boyutları : 160x240

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle