Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çingene Gelin

Çingene Gelin

Orijinal Adı : La Novia Gitana

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Carmen Mola

Çevirmen : Nilüfer Demirbaş

Editör : Cansu Akkoyun

Sayfa Sayısı : 240

Çıkış Tarihi : Nisan 2021

58.50
“Tüyler ürpertici ve son dereceustaca yazılmış. Polisiye türünde yeni bir karakter doğdu: Sençok yaşa Elena Blanco!”
- Alzira Martins, Actes-Sud Editörü (Fransa)

Kitap Hakkında


“Sürükleyici. Bugünkü okurun beklentilerine tam olarak uyan, gerçekten güçlü ve özgün bir kadın karakterle, İspanya’da son yıllarda görülen en etkileyici ve en iyi yazılmış gerilimlerden. Yeni bir suç romanı serisine

mükemmel bir giriş.”

-       Britta Claus, Penguin Verlag Taschenbuch Editörü(Almanya)

 

“Carmen Mola kimdir? Fark eder mi? Onun romanları kontrolü ele alarak bizi daha fazlasını isteyeceğimiz bir özgünlükle içine çekiyor. Dehşete düştüğümüzde fark ediyoruz ki çoktan son sayfaya gelmişiz.”

-       Jordi Llobregat, Yönetmen

 

“Carmen Mola, ilk sayfadan itibaren kendi sesine sahip olduğunu kanıtlıyor ve bu, kara roman türünde ve bu türün dışında da zaten çok fazla şey ifade ediyor.”

-       Lorenzo Silva, Ödüllü Polisiye Yazarı

 

 

Kafatası kurtçuklarla dolu bir ceset. Düğünlerine günler kala kan dondurucu bir yöntemle öldürülen iki kız kardeş. Babası Çingene olmasına rağmen Çingene âdetlerine göre yetiştirilmemiş olan Susana Macaya, arkadaşlarının organize ettiği bekârlığa veda partisinden sonra sırra kadem basar. Ortadan kaybolduktan iki gün sonra bulunan cesedin, alışılmadık ve dehşet verici bir ritüelle işkenceye uğradığı ortaya çıkar. Bu cinayetin en şüpheli yanı ise Susana’nın kız kardeşi Lara’nın da yedi yıl önce, evlilik arifesinde aynı yöntemle cinayete kurban gitmiş olmasıdır. Lara’nın katilinin hapiste olması akıllarda soru işaretleri yaratır: Ya Lara’nın esas katili dışarıda serbestken içeride masum biri yatıyordur ya da birileri, Susana’yı öldürmek için kız kardeşinin cinayetinde kullanılan yöntemi taklit etmiştir. Kendine has tavırlarıyla yetkin bir polis olan Dedektif Elena Blanco, acı dolu geçmişinin izlerini taşırken bir yandan da Çingene Gelin vakasının ardındaki sır perdesini aralamaya çalışır. Katilin kurbanlarına karşı uyguladığı acımasız yöntem tüylerinizi ürpertecek ve sizi polisiye türünde, İspanya’da ve pek çok ülkede adından söz ettiren yazar Carmen Mola’ya hayran bırakacak.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051738680

ISBN : 978-605-173-868-0

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar