Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çekçek Çocuk ve Zaman Kapsülü

Çekçek Çocuk ve Zaman Kapsülü

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Roman

Yazar : L.A. Campbell

Çevirmen : Gonca Çetin

Editör : Tuğçe Ak

Sayfa Sayısı : 152

Çıkış Tarihi : Eylül 2018

44.50

Kitap Hakkında


Gelecekteki insanlara dünyamızı anlatma şansınız olsa neden bahsederdiniz? Yiyecek, ulaşım, teknoloji, moda ya da barınma… İşte hepsi, 2050 yılında açılacak küçük bir zaman kapsülünün içinde saklı...

Eminiz ki bu kadar eğlenceli bir tarih ödevi görmediniz!

 

Çekçek Çocuk ve Zaman Kapsülü, tarih algımızı yeniden değiştirerek bizleri kahkahayla gülmeye davet ediyor!

 

Saftirik Greg’in Günlüğü’nün izinden giderek kahkahayla gülme garantisi veren bu harika kitap, altıncı sınıf öğrencisi Hal Rifkind’ın şanssız bir şekilde “Çekçek” lakabını almasını, bu yüzden kazandığı korkunç şöhreti ve geçirdiği komik yılı anlatıyor.

 

Tarih öğretmeni Bay Tupkin’in verdiği tuhaf ödevle altıncı sınıflar ders yılına alışılmadık bir başlangıç yapıyor.

Bu ödeve göre, öğrencilerin günlük yazmaları ve bu günlüğün de yıl sonunda bir zaman kapsülünün içine konarak gömülmesi gerekiyor. Bu sırada babasının Hal’a, okula giderken kitaplarını taşıması için komşularının eski alışveriş arabasını vermesiyle işler iyice karışıyor ve ne yazık ki Hal’ın lakabı arkadaşları arasında artık “Çekçek” oluyor. Peki Çekçek’in başına daha neler mi geliyor? Eh, tuttuğu günlüğü okuyun ve neler olmuş öğrenin o zaman!

 

Hal’ın fotoğraf, çizim ve zaman çizelgeleriyle dolu olan zaman kapsülü günlüğü, talihsiz Çekçek’in geçirdiği koca bir yılın hikâyesini anlatıyor!

 

L.A. CAMPBELL, Park Ridge, New Jersey’de büyüdü. Colorado Üniversitesi’ne kaydoldu ve gazetecilik bölümünü dereceyle bitirdi. Kendi reklam ajansını kurdu, ardından Comedy Central ve New York Magazine gibi markalarla çalışarak ödüller kazandı. Çekçek Çocuk ve Zaman Kapsülü, halen New York’ta, eşi ve iki çocuğu ile birlikte yaşayan yazarın ilk kitabıdır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051734286

ISBN : 9786051734286

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 70 gr. 3. Hamur Holmen / 170 gr. Mat Kuşe / Sert Kapak