Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Çalışan Memnuniyeti

Çalışan Memnuniyeti

Kategori : İş Dünyası

Yazar : Nursel Telman, Pınar Ünsal

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 262

Çıkış Tarihi : Haziran 2004

Kitap Hakkında


Birçok insanın çalışma yaşamında yer almaktan kaçındığını, çalışmayı zor bir şey gibi algıladığını görmekteyiz. Örneğin birisine, "Niçin çalışmıyorsun?" diye sorduğunuzda, "İhtiyacım yok ki çalışayım" karşılığını almanız mümkün. Çoğu insan da emekli olacağı zamanı dört gözle beklemekte. Yaşamımızın bu kadar büyük bir bölümünü kapsayan işi ve yapıldığı ortamları herkes tarafından arzulanır bir hale getirmek neden mümkün olmasın? Bu kitap, çalışma yaşamını daha doyumlu kılmak için var olması gereken şartlara ve çalışanların memnuniyetlerini artıracak çözüm yollarına işaret etmektedir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315791

ISBN : 975331579-1

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


Selda Eski

Bu kitabı bir çok yere bakmama rağmen bulamadım? Nasıl edinebilirim?

Sabri TOPDAĞI

İş yaşamında çalışanlarının memnuniyeti tam olduğu halde, yönetici veya işverenin memnun olmadığı bir organizasyonun varlığı mümkün olmadığı gibi, çalışanlarının memnun olmadığı, yönetici ve işverenin memnun olduğu bir organizasyonun da yaşamını sürdürmesi mümkün değildir. Bu kitap, çalışanların memnuniyetinin nasıl sağlanacağını açıklarken, aslında, yöneticilerin kendi memnuniyetlerini nasıl sağlayabileceklerinin yollarını da göstermektedir. Kitapta, iş doyumunun teorik açıklamasının yanında iş doyumunu etkileyen faktörler ile doyumsuzluğun olası sonuçlarına da yer verilmiş, çalışan memnuniyetini artırabilecek çözümler ortaya konmuştur. Son bölümünde ise çalışan memnuniyetiyle ilgili ölçme yöntemleri ile bu konuda uygulanabilecek anketlerde sorulabilecek örnek sorular yer almaktadır. "Çalışan Memnuniyeti" gerek çalışan veya yönetici açısından ve gerekse bu konuda bilimsel çalışma yapanlar açısından çok önemli bilgileri içermekte.Tüm çalışanların ve yöneticilerin okuması gereken bir kitap olarak düşünüyorum.