Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı II / Kralların Çarpışması / Kısım 2

Buz ve Ateşin Şarkısı II / Kralların Çarpışması / Kısım 2

Orijinal Adı : A Clash of Kings: A Song of Ice and Fire II (part 2)

Kategori : Dünya Edebiyatı > Sağlık

Yazar : George R. R. Martin

Çevirmen : Sibel Alaş

Editör : Yasin Özdemir

Sayfa Sayısı : 488

Çıkış Tarihi : Kasım 2011

72.50
Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

Kitap Hakkında


BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."

The Denver Post

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."

Katharine Kerr

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."

Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."

Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."

Marion Zimmer Bradley

Yazarın diğer kitapları


Ön okuma için tıklayın

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944824651

ISBN : 9789944824651

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


Juve Baby

kısım 2 cidden güzeldi, yine sonlara doğru heyecan zirve yaptı.. sadece keşke yazarın dili daha akıcı olsa (bütün kitapları için geçerli) =/ ..***..

Mustafa Alp

Arkadaşlar ben dizinin 2. sezonu'nu bitirdim ve hangi kitaptan devam edeceğimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?

tozlukalem

3. kitap nisan'da çıkacak mı? Bu yorumu Epsilon'un editörleri yorumlara göz atıyorlarsa diye yazıyorum. Çünkü bir önerim olacak. Zaten 'Buz ve Ateşin Şarkısı'nın (Taht Oyunları olarak kaldı gerçi adı dizinin adı o olduğu için) Türkiye'deki hayran/okuyucu/izleyici kitlesi kısa zamanda fazlasıyla kemikleşti o yüzden bilerek kitapları 3-4 ay arayla çıkartmayı düşünüyorsanız hani satış oranları etkilenmesin diye, bence hiç gerek yok 3. 4. ve 5. kitapları tek seferde çıkartın gitsin her halükarda süper satarsınız ÇÜNKÜ tasarımınız süper çeviriniz süper rica ediyorum hepsini tek seferde çıkarın olmadı 1 ay arayla falan çıkarın, ing'si varken Türkçe'sinin çıkmamış olması çok üzücü çünkü meraktan ölücez, yemin ediyorum 3. 4. ve 5. kitapları aynı anda çıkartsanız bir seferde alırım hepsini.. saygılarımla..

Melih

Arkadaslar Burda Size Gerekli Bilgilendirmeyi Yapmiyorlar Ama Edindigim Bilgilere Göre Serinin 3. Kitabi Storm Of Sword 'un Nisan Ayinda Epilson Tarafindan Piyasaya Sürülecegidir... Ben Simdiden 4. Yü Bekler Vaziyetteyim Kurgusu Cok Güzel :)

ufuk aslan

merakla beklediğimiz serinin 3. kitap ne zaman çıkacak.. herkes kitabı soruyor ama bi zahmet edip açıklama yapılmıyor... en azından geç de olsa bi tarih vermeniz çok iyi olur.

irem

3. kitap ne zaman cikacak?

Tülin

Muhteşemdi.Ben böyle olacağını bile bile başladım bu seriye ve artık zorunluluk haline geldi şimdi merakla 3.seriyi bekliyorum lütfen bizi çok bekletmeyin çünkü dizinin de 2.sezonuna daha çok var zamanı nasıl geçireceğiz bilmiyorum . Çok teşekkürler.....

sinan

Herkes zevkle okuduğu kitabın üçüncüsünün ne zaman yayınlanacağını soruyor. Siz ne yapıyorsunuz? Tek bir yanıt verme zahmetine katlanmıyorsunuz. Bİ ZAHMET BİLGİLENDİRME YAPSANIZ ÖLÜR MÜSÜNÜZ...

eray

ne zaman çıkacak 3. kitap

Merih

Serinin devamını ne zaman türkçe olarak okuyabileceğiz?"

mina

Keşke kitap ikiye bölünmemiş olsaydı. Yazı boyutu çok büyük. küçük yazı boyutuyla çok rahat okunabilicek tek bir cilt olabilirdi. Seri bozulmuş oldu, o yüzden epsilondan devam etmemeye karar verdim ve kitapların orjinallerini aldım. Eğer ingilizce okuyabiliyorsanız mutlaka orjinallerini alın. Üstelik çok daha ucuz (tanesini 16 liraya aldım).

Murat Dursun

Çeviri konusunda eleştiren arkadaşa katılıyorum. Lütfen çevirmen sesimize kulak versin. Kitap 5yıldız Çevirmen 3yıldız.

sinem

Bence harika bir seri olmuş. insan elinden bırakamayıp, bir solukta okuyor. 3. seri kitaplar ne zaman çıkacak acaba bilgi verirmisiniz?

syrio forel

İlk iki kitabı soluksuz okuduktan sonra inşallah 3. kitap için daha fazla beklemeyiz.

emre

İlk olarak kitaptan bahsedecek olursam, George R. R. Martin güzel kurgulanmış, katabileceği her tadı konusuna katarak muthiş bir seriye imza atmış. Fantazi, macera türünde zamanın eskitemeyeceği bir eser bence. İkinci olarak kitabın çevirisinden bahsetmek lazım gerçekten. Harry Potter diye bir seriyi okuyacağımı hiç düşünmezken Kutlukhan Kutlu ve özellikle Sevin Okyay'ın çevirisi sayesinde tüm seriyi çok zevk alarak okumuştum. Burada ismi geçmişten Sevin Okyay'a teşekkür ederim. George R. R. Martin'in serisinin daha çarpıcı bir kurgusu olduğunu biliyordum ve dizisi çıkınca zamanı geldiğini düşünüp Türkçe'ye çevrilmiş kitaplarının hepsini aldım bir anda. Ama ilk kitap Taht Oyunları'nın baslarında buna pisman oldum. Şuan 3. kitaba İngilizce'sinden devam ediyorum. İlk iki kitabın çevirisi çok basit, 100-150 kelime dağarcıklı, eserin kalıtesini sadece kurgusuna ingirgenmesine neden olup dilinden hiç zevk alamamanıza neden oluyor. Bence çevirmen değişikliği yapılmalı ya da İngilizcesi yeterli olanların bence bu serinin sadece süprizler ile dolu bir kurgudan ibaret olmadığını anlamaları için orjinal dilinde okumalarını tavsiye ederim. Saygılarımla..

Kuıbilay

3. kitap ne zaman çıkacak çok merak ediyorum bilgi vewrebilir misiniz?

Emirhan Davut Yılmaz

Kitabın ilk kısmına muhteşem derken ikinci kısmında resmen kanım dondu, harika ötesi bir kitap. Ayrıca iki kısım olarak yayınlanması yerinde olmuş, ilk kitap yamçık yumçuk olmuştu, yamulmuştu hep. Bu kitaplarda en ufak bir bozulma bile olmadan rahatça okudum ve arşivlik bir temizlikle kaldı kitaplar. Seri iyice gözümde büyüdü, Yüzüklerin Efendisinden sonra gözümde ikinci sıraya yükseldi diyebilirim. Cidden kaliteli ve sürükleyici bir kitap olmuş.

Ayşe Bolutlu

Dediğiniz gibi 2012 başlarında mı çıkacak gerçekten?

nabukadnazar

çok güzel kitap...taht oyunları ve kralların çarpışmasını bitirdim...ama niye iki kısım olduki 2.kitap...taht oyunları gibi tek cilt olsaydı keşke...neyse üçüncü kitap ne zaman çıkacak...sabırsızlıkla bekliyorum...Epsilon yayınevi bu konuda sitesinde bir duyuru yapmalı...bizi bilgilendirin ne zaman çıkıyor 3.kitap

elnur

muhteşem bir seri..umarım hızlı bir şekilde diğer kitapları da tercüme edersiniz.bu arada tercüme çok güzel olmuş

serdar

bu kitabı bayadır bekliyordum gerçekten süper bir yapıt