Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Büyük Fikirler Dizisi #17 - Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi

Büyük Fikirler Dizisi #17 - Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi

Orijinal Adı : A Vindication of the Rights of Woman

Kategori : Bestseller > Tarihi roman

Yazar : Mary Wollstonecraft

Çevirmen : Duygu Akın

Editör : Begüm Berkman

Sayfa Sayısı : 160

Çıkış Tarihi : Temmuz 2019

32.50
"Kadınların davranışlarında bir devrim yapmanın, kaybettikleri haysiyeti yeniden kazanmalarının ve insan türünün bir parçası olarak kabul görmelerinin vakti gelmiştir."

Kitap Hakkında


Mary Wollstonecraft’ın kadınların özgürlüğüne dair tutkulu bildirgesi, basmakalıp uysal ve gösterişli kadınlık algısını yıkıp yepyeni bir eşitlik çağının kapılarını aralarken Wollstonecraft’ı da modern feminizmin kurucusu olarak tarihe geçirmiştir.

 

Kafka Kitap: “Büyük Fikirler”

Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular. Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler. Şimdi Kafka Kitap sizlere uygarlığı sarsan, insanlık tarihine yön veren ve kendimizi keşfetmemize yardım eden fikirleriyle; büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820894

ISBN : 978-605-482-089-4

Boyutları : 11 x 18 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar