Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Büyük Düşünürlerle Felsefe Yolculuğu

Büyük Düşünürlerle Felsefe Yolculuğu

Orijinal Adı : Grote Gedachten

Kategori : Gençlik Kulübü > Gençlik

Yazar : Janny van der Molen

Çevirmen : Gülçin Erkman

Editör : Faruk Aydın

Sayfa Sayısı : 232

Çıkış Tarihi : Haziran 2021

68.50

Kitap Hakkında


Okulun ilk günü... Sven ve Bram tıpkı diğer arkadaşları gibi
dönemin ilk felsefe dersinde sıkılacaklarından emindiler, ta ki
yeni felsefe öğretmenleri Bay Swart ile tanışıncaya kadar. Bu
sıradışı öğretmen için felsefe ders kitabı pek bir şey ifade etmiyor. Sınavların ya da uzun ve sıkıcı ödevlerin de dersinde yeri yok. Onun asıl önceliği öğrencilerini düşündürtmek ve birkaç filozofla tanıştırmak. Sınıfta oturmak da her zaman ona göre değil. Öğrenciler bazen kendilerini okulun bodrumunda Platon’un mağara alegorisini öğrenirken, bazen de parkta dolaşarak Aristoteles’in hareketin düşünceler üzerine etkisi hakkında savunduklarını test ederken bulabiliyorlar.
 
Janny van der Molen’in bu kitabında, doğru zamanda doğru soruları soran bir felsefe öğretmenini ve öğrencilerinin zamanla felsefeye artan ilgisini, felsefenin onların günlük hayatlarında nasıl yer edinmeye başladığını izliyoruz. Platon’dan Aristoteles’e, Nietzsche’den Marx’a, Augustinus’tan Locke’a, Arendt’ten Kristeva’ya birçok filozofun eşlik ettiği bu felsefe serüvenine okuyucular da Bay Swart’ın öğrencileri gibi hevesle katılacaklar.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739007

ISBN : 978-605-173-900-7

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak

İlgili Kitaplar