Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Büyük Adamların Aşk Mektupları

Büyük Adamların Aşk Mektupları

Kategori : Dünya Edebiyatı

Yazar : Ursula Doyle

Çevirmen : Filiz Karaman

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 144

Çıkış Tarihi : Şubat 2010

Kitap Hakkında


Günümüzde yaygın görüşe göre, insanlar artık aşk mektupları yazmıyorlar; e-mail ve telefon mesajları romantizmi öldürdü. Bugün, en tutkulu âşığın bile, oyun yazarı Congreve gibi, Beynimi sizden başka kimse ele geçiremez ve beynim sizden başka kimseyi ele geçiremez,demesi pek mümkün görünmüyor.
Ancak bu kitapta yer verilen, tarihin en romantik aşk mektuplarını okuduğunuzda fikriniz belki de değişecek. İnsanoğlunun son 2000 yıl içinde düşündüğümüz kadar değişmediğini göreceksiniz. Tutku, kıskançlık, umut ve özlem o zaman vardı, şimdi de var. Aşkın ötesine hiçbir şey geçemiyor. Ve hiçbir şey en çok sevdiğinize mektup göndermenin ya da ondan mektup almanın yerini tutmuyor.
VIII. Henry, Mark Twain, Ludwig Van Beethoven, Oscar Wilde, Napoleon Bonaparte, Lord Byron, Alexander Pope, Wofgang Amadeus Mozart, Lord Nelson, Robert Burns, John Keats, Honore de Balzac, Victor Hugo, Robert Browning, Gustave Flaubert
Sevdiklerine ne yazmışlar, okumak istemez misiniz?

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944822473

ISBN : 9789944822473

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Meryem

Evet kesinlikle çok mükemmel bir kitap lakin büyük kadınların aşk mektuplarınıda çevirmelisiniz. Bu kitabı çevirip onu çevirmemekte başta o kitabı derleyen kadın dahil olmak üzere mektupları yazan kadınlar ve bütün kadınlara karşı haksızlık olmuş olur.

hazal

kitabı çevirdiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. uzun zamandır aradığım bir kitaptı.