Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Biraz Acıyabilir: Bir Doktorun Anıları

Biraz Acıyabilir: Bir Doktorun Anıları

Orijinal Adı : This is Going to Hurt

Kategori : Dünya Edebiyatı > Anı

Yazar : Adam Kay

Çevirmen : Bala Konuşkan

Editör : Su Akaydın

Sayfa Sayısı : 216

Çıkış Tarihi : Nisan 2019

37.50
“Komik ve üzücü. Okurken hem bağırdım hem de kahkaha attım. Bu kitap biraz acıtabilir ama anlattıkları çok önemli.”

— Times

Kitap Hakkında


97 saatlik mesailere hoş geldiniz. Burada ölüm kalım meselelerine biz karar veriyoruz. Ayrıca çeşitli vücut sıvılarının devamlı üstünüze sıçramasına hazır olun. Tabii tüm bunlar karşılığında bir otopark sayacından daha az para kazanacağınızı da unutmayın. Arkadaşlarınızla ve yakın ilişkilerinizle vedalaşın. Bir doktorun hayatına hoş geldiniz.

 

Biraz Acıyabilir, eski doktor Adam Kay’in bitmek bilmeyen günler ve uykusuz gecelerde gizlice kaleme aldığı anılarından oluşuyor. Olan biteni sansürsüz bir dille anlatan Kay, hastanedeki yaşamın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Alabildiğine komik, bir o kadar da üzücü ve ürkütücü bu günlüklerin etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız. 

 

“Cesaretlendiren ve kahkahaya boğan itiraflar… Tam da sağlık sisteminin geleceği hakkında endişe duyulduğu anda, Kay’in tüm ayrıntılarıyla aktardığı olaylar, sadece güldürmeyecek aynı zamanda doktorlar için de tahrik edici bir bildiri olacak.”

Financial Times

 

“Beni hem ağlatıp hem de güldüren nadir kitaplardan biri.”

Ian Rankin

 

Hem güldürdü hem ağlattı. Adam Kay’in kitabı, hastaların hayatları arasında zikzak yaparken, umutsuzluk, hastalık ve ölüme yakın çalışmanın verdiği acı ve keyfi, benim şimdiye dek hiç görmediğim bir anlatımla sunuyor.

Prof. Clare Gerada MBE, Genel Pratisyenlik Kraliyet Koleji eski bölüm başkanı

 

Acı ve komiklik, şaşırtıcı şekilde tümüyle iyi ve cana yakın bir şeye dönüşüyor.

Stephen Fry

 

er hassas bir yapınız varsa, Biraz Acıyabilir‘i arkanıza yaslanarak okumanızı tavsiye ederim. Adam Kay’in neşeli ve üzücü kitabını bir solukta okudum. Bazı ifadeler öyle komik ki kahkahaya boğuluyorsunuz.

Daily Telegraph

___

Adam Kay, ödüllü bir komedyen ve senaristtir. Mitchell & Webb ve Very British Problems’ta çalışmış, öncesinde de senelerce doktorluk yapmıştır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735535

ISBN : 978-605-173-553-5

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak - Kulaklı