Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Bir İngiliz Afyonkeşin İtirafları

Bir İngiliz Afyonkeşin İtirafları

Orijinal Adı : Confessions of an English Opium-Eater

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Thomas de Quincey

Çevirmen : Fuat Sevimay

Editör : Çiçek Eriş

Sayfa Sayısı : 128

Çıkış Tarihi : Ocak 2020

22.50

Kitap Hakkında


Thomas de Quincey, her gün bol miktarda afyonruhu tükettiği dönemdeki gerçeküstü sanrılarını, uykusuzluğunu, kâbusa benzer hayallerini ve afyonun hazzı ile acılarını anlattığı bu efsanevi eserinde sanatçının kendini ifade etme biçimi ve bağımlılığı arasında bir bağ kurarak, sonraki nesillerde Baudelaire’den Burroughs’a, madde kullanımını edebi bir malzemeye dönüştüren isimlerin önünü açtı.

 

Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular. Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler. Şimdi Kafka Kitap sizlere uygarlığı sarsan, insanlık tarihine yön veren ve kendimizi keşfetmemize yardım eden fikirleriyle; büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786257994057

ISBN : 978-625-799-405-7

Boyutları : 11 x 18 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar