Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Beni Hatırla

Beni Hatırla

Orijinal Adı : Remember Me

Kategori : Bestseller > Aşk

Yazar : Lesley Pearse

Çevirmen : Seden Gürel

Editör : Aslı Güçlü

Sayfa Sayısı : 504

Çıkış Tarihi : Ocak 2010

Kitap Hakkında


Gerçek bir hikâyeye dayanan
Beni Hatırla
Mary Broad adlı kadının hayatta kalma mücadelesini gözler önüne sererken sizleri de derinlerine çekecek.
Cornwall, 1786. Yirmi yaşındaki Mary Broad Avustralya ya sürgüne gönderilir
Mary yoldan geçen bir kadının ipek şapkasını çalarak hayatının en büyük hatasını yapmış olan bir denizci kızıydı. Bunun hemen ardından acımasız suları geçerek evinden çok uzaklara gitmeye mahkûm edildi. Yolculuğu süresince ve ulaşacağı o bilinmez yerde karşılaşacağı dehşet verici şartlara sonuna kadar göğüs germesi gerekiyordu. Yine de Mary kendisi için bir şeyler yapmak konusunda umutlu ve kararlıydı. Bir gün mutlaka ait olduğu topraklara geri dönecekti

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944822312

ISBN : 9789944822312

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Hülyami

Diğer okuduğum dönem kitaplarından çok çok farklı,Bu hikayede Mary Broad'ın inanılmaz acı,trajik hayatını buldum...Gösterdiği cesarete,azme hayran kaldım...İster istemez ben olsaydım ne yapardım diye düşündüm... Herkese tavsiye ederim...

hatice

Hangi yüzyılda olursa olsun kadın olmanın ne kadar güç olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.Ben kitabı çok sevdım.Herkese okumasını şiddetle tavsiye ediyorum.Hay atınızı gözden geçirmenize neden olacaktır.

Canan Aksu

Kitap bir kadının yaşamak için nelere karşı koyduğunu, nelere boyun eğmek zorunda kaldığını ve buna rağmen içindeki merhametten hiçbir şey kaybetmediğini anlatıyor. En son ailesinin yanına dönerken bitiyor kitap ama sonrasını hep merak edeceğim. Gerçek bir hayattan alındığı için sonu bilinmiyor. Sürükleyici bir kitap.

Sevgi

Evet, ne yazık ki, bu kitap anladığıma göre yeteri kadar ilgi görmedi. Oysa gerçek bir öyküden yola çıkılarak yazılmış, etkileyici bir kitap. Duygularımı, yüreğimi sarsan, güzel çevirisi ve güzel anlatımıyla aslında dolu dolu bir kitap. Baştan sona hüzün saracak yüreğinizi ve güçlü olmak zorunda kalan bir kadının acı dolu dünyasına arkadaş olacaksınız. Bir eleştiride Epsilon'a. Özür dilerim ama bu konuyla kapağın yakından uzaktan ilgisi yok! Bu aşk romanı değil, hüzünle sarmalanmış gerçek bir öykü. Biraz daha dikkat lütfen! Seden Gürel'in çevirisi tek kelimeyle mükemmeldi. Buradan kendisine teşekkür ediyorum.