Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Başka Dünyanın Kuşları

Başka Dünyanın Kuşları

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Brad Watson

Çevirmen : Seda Çıngay Mellor

Editör : Enis Köksaldı

Sayfa Sayısı : 304

Çıkış Tarihi : Ekim 2017

34.90
“Zengin iç yaşamı sayesinde bedeninin kısıtlamalarını aşmayı bilen bir kadının çok iyi yazılmış portresi.”

Kitap Hakkında


Başka Dünyanın Kuşları

 

National Book Award Finalisti de olan Başka Dünyanın Kuşları’nda Brad Watson, yirminci yüzyıl başları Mississippi’sinin kırsal bir bölgesinde kadınların o zaman ve mekâna özgü yegâne “kullanım alanlarına”, yani seks ve evliliğe engel olacak genital bir bozuklukla doğmuş olan Bayan Jane Chisolm’un hayatını anlatıyor.

 

Etrafını çevreleyen tabiatın o doğurgan dünyasından çiftlik yaşamının gerektirdiği zorlu işlere, onunla yakın dostluk kuran Doktor Thompson’dan, tüm sevgisine rağmen ondan ayrılmaya mecbur kalan delikanlıya varana dek, Bayan Jane Chisolm ve dünyasının kısırlık ya da çoraklıkla uzaktan yakından ilgisi yok.


Tabiatın güzelliğini, onun yanı sıra da kudret ve aman vermezliğini eserlerinin alamet-i farikası olarak kullanan Watson, Başka Dünyanın Kuşları’nda ulaşılmaz aşkların hüznünü de taşıyan zor, romantizmden uzak ama yine de bünyesinde yüce bir güzelliği barındıran yakın bir geçmişe tekrar hayat veriyor.


Sanıyoruz Tolstoy’un Anna Karenina’sı, Gustave Flaubert’in Emma Bovary’si, Harper Lee’nin Scout’u gibi, Brad Watson’ın Bayan Jane’ini de artık edebiyatın bu ölümsüz kadınlarının arasına ekleyebiliriz.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820597

ISBN : 978-605-4820-59-7

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 3. hamur / Karton Kapak

İlgili Kitaplar