Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam

Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Hulusi Tunca

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 360

Çıkış Tarihi : Şubat 2005

Kitap Hakkında


Biz milyonlar hiç unutmadık seni...
Zaten hiç ayrılmadık ki seninle...
Öyle değil mi sevgili BARIŞ MANÇO... Arkadaşım Barış...
Sevgili BARIŞ ABİ...
Ya da milyonların dediği gibi BARIŞ BABA...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753317054

ISBN : 975331705-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Erhan Atasoy

Barış Manço severler için arşivlik bir kitap. Kitap 360 sayfa. Her sayfada Barış Manço'yu yakından tanıyorsunuz. Şarkılarının hikayelerini okuyorsunuz. Okudukça yeni şeyler öğreniyorsunuz. Barış Manço'yu Türk Müziğini,Türk pop Müziğini,Anadolu Rock'u, Türkülerimizi keşfediyorsunuz.

Zeynep

Kitabı okurken, Barış Manço'yu ne kadar az tanıdığımı fark ettim. İyisiyle, kötüsüyle duru ve akıcı bir üslup ile yazılmış. Zengin içerik arasından en çok hoşuma giden Barış Manço'nun kendisiyle yapılmış söyleşilerdi. Tüm araştırmaları ve bu güzel derlemesini okurlarla paylaştığı için Hulusi Tunca'ya, ve bu kitabı bana tanıtan Picus dergisine teşekkür ediyorum. Hey Gidi Günler Hey dizisinin, örneğin Cem Karaca ile, devamı gelecek mi? Merak ettiğim cevaplardan biri de bu soruya dair..

Barış Göker

Böyle bir kitabın çıkmasıyla yeni kuşak Türkiye'nin en iyi müzik dergisi olan Hey Dergisini, Barış Manço'nun müzik olarak en iyi dönemlerini, 1970 ve sonrası gruplarını, Kurtalan Ekspres kurucu elemanlarının Ahmet Güvenç ve Bahadır Akkuzu'nun olmadığını. Onların gruba 1976'dan sonra katıldığını, onlardan önce grupta daha önemli elemanlarında olduğunu, Kurtalan Ekspres'in 1972'de kurulduğunu ve Barış Manço'nun 1970-1983 arası grup müziğine ne derece önem verdiğini öğrenmiş oldu. Ayrıca Barış Manço'yu takip eden eski kuşak ise yıllardır okuduğu Hey Dergisi'nde çıkan Barış Manço'yla ilgili haberleri ve röportajları 1970 ve sonrası gruplarını, müziğinin ne derece önemli olduğunu yeniden hatırlamış oldu. Kitaptaki bazı eksiklere gelince, Hey Dergisi yayın hayatına 1989'a kadar devam ettiği ve Barış Manço hakkında bu yıla kadar bir çok haber çıkmasına rağmen 17 ekim 1983'ten sonraki sayılarda çıkan haber ve röportajlar kitaba konmamış. Aynı zamanda yine bu tarihten evvelki bazı sayılarda çıkan yazılarda atlanmış. 1983'ten sonra direkt olarak Hey Dergisi harici 1988 ve sonrası medyatik Barış Manço'yla ilgili yazılar yazılmış. Ayrıca kitapta bir resim bile yok. Hey'deki yazılarla birlikte eski resimlerde kitaba konsaydı kitap, Barış Manço Hey arşivi niteliğinde daha güzel olurdu. Yinede barış mançoyla iligili önemli bir kaynak, güzel bir kitap teşekkürler hulusi tunca.

GÜLPEMBE

BARIŞ MANÇO.Bu ismi duyduğumuzda bir durup düşünmek gerektiğine inanıyorum.Çünkü bu isim hem Türkiye hem de dünya için önemli bir isimdi.Eğer bir insan gerek Japonya'da gerek Belçika'da ve dünyanın birçok yerinde kendi şarkılarını söyletebiliyorsa ve bu insan öldüğü zaman dünya ağlıyorsa, Japonlar İstanbula gelip, Barış Abimizin evini ve kabrini ziyaret ediyorsa BARIŞ MANÇO özel bir insandır.Diğer sanatçılardan çok ama çok farklıdır.Eğitimi,kültürü,insanlarla diyaloğu ve yaptığı şarkılar onu daha da özel yapmıştır ki ölümünün üzerinden 6 sene geçmiş olmasına rağmen kimse onu unutmamıştır ve unutmayacaktır da. Şarkısında insanlara ders veren, insanlığı öğreten onun gibi bir sanatçı daha var mıdır? Yoktur tabii ki. Hiçkimse şarkısında "garipleri giydir ipek şal ile, kimse göçmez bu dünyadan mal ile" dememiştir. Şimdiki şarkılar malum.O bir değerdir ve keşke devletimiz de o değere sahip çıkıp, bunca zaman Barış Abinin yaşadığı ve çok sevdiği evini müze haline getirseydi.Bunu yapmak çok mu güçtü.O Türkiye'yi, Türkleri tanıtmak için neler yaptı karşılığının da şimdiki gibi olmaması gerekirdi.SENİ ÇOK SEVİYORUZ BARIŞ MANÇO.KALBİMİZDESİN.

baris_2023

Barış Manço. Türkiye?nin sanat dalında yetiştirdiği en büyük ve en önemli değerlerin başında geliyor... Ben bu değere karsı saygısız davrananları onun kemiklerini sızlatanları kınıyorum ilk önce ve devletimize de olan sitemimi dile getirmek istiyorum. Biz neden değerlerimize, bu ülke için canını kanını ortaya koyanlara sahip çıkmıyoruz ( özellikle devlet olarak)... Neyse bu kitap için sayın Hulusi Tuncay?a sonsuz teşekkürler inşallah bu eserlerin devamı hep gelir ve kazanan hep barış olur...

Ali Fikret

Bu kitabı yazdığınız için ellerinize sağlık Barış?ı başta Türkiye? ye sonra dünyaya tanıtanlar kervanına sizde hoş geldiniz. Barış hem bu devletin kültür elçisi idi hem de bir gezgin, şimdi gerçek olan şudur ki onun şarkısındaki sözleri yeni nesil bu gençlik anlayarak sorgulayarak dinlemeliler. Barış giderken hepimize bir çok şey bıraktı. Ama bıraktığı en önemli şey insan sevgisidir.