Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Babıali'de Topuk Tıkırtıları

Babıali'de Topuk Tıkırtıları

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Azize Bergin

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 293

Çıkış Tarihi : Şubat 2004

Kitap Hakkında


Babıali artık yok. Plazalarda çalışmak insanları birbirine yabancılaştırdı. Takım ruhu nostalji oldu. Gazetecilik ticarete dönüştü. Gazete bir ürün artık, okurlardan da 'müşteri' diye söz ediliyor. Çeşitli servislerde ürünün farklı parçaları üretiliyor. Nasıl bir fabrikada bdişli sıkıştırmakla görevli işçi, boru takma işine el atamazsa, gazeteleri ayakta tutan basın emekçileri de küçük çalışma alanlarında önlerine konan işi yapıyorlar. Onlar her zaman gizli kahramanlardı ama hiç bu kadar yalnız olmadılar. Bu kitap hepsine bir selam...
"...Onu ne zaman tanıdım? Hatırlamıyorum, bir edebiyat matinesinde mi, bir gazetenin yazı işleri masasında mı, bir yayınevinin yönetim yerinde mi? Ortak tutkular, meslek beraberliği, bazen tarihleri silip atıyor. İnsan, ne zaman sorusuna, doğduğumuzdan beri, yanıtını vermek istiyor. Azize, tam bir profesyoneldir. Disipliniyle, verilen işin küçüklüğü büyüklüğü tartışmasını yapmadan en iyisini yapmasıyla.
... Her zaman ek işlere taliptir ama ek para istemeden. Her zaman bir beyaz gazete sayfasını süsleyecek yazısı, çevirisi vardır, kendi adının ön plana çıkmasını beklemeden.
... Birikimiyle size her alanda öneri yapabilir, her konuda referans sunabilir. Başınız sıkıştığında, gizli kitaplık odur, yılların birikiminden, belleğinde kalanlardan hissenize mutlaka bir bilgi düşecektir..."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315296

ISBN : 975331529-5

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


filiz kovancI

yanılmıyorsam Azize Bergin Hanım birkaç yıl önce the flame and the flower adlı bir kitap çevirmişti. Çevirisini yaptığı o kitap ve Kathlenn Woodiwiss adlı yazarın diğer kitapları çok güzel.Umarım Azize Hanım yazarın Alevli Gözler adlı kitabını ve diğer eserlerini yine çevirir ve bu yazarla bizi tanıştırır.Kendi kitabını okumadım ama çevirisi gibi mükemmelse 1 numaradır diye düşünüyorum.

suna taş

Kitabı dün aldım ve elimden bir türlü bırakamıyorum.O kadar akıcı bir dil kullanmış ki yazar,onu tebrik etmek ve saygılarımı sunmak isterim. Saygılarımla