Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Ayastefanos Yalnızı

Ayastefanos Yalnızı

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Cem Şancı

Sayfa Sayısı : 158

Çıkış Tarihi : Haziran 2005

15

Kitap Hakkında


Ayastefanos... 1900'lerin başında yeşiline, doğasına hayran kalıp adını Yeşilköy olarak değiştiren Halit Ziya Uşaklıgil'den, 1930'larda yazlıkların, balıkçı barakalarının hemen yanında ekili bamya tarlalarında oynayarak büyüyen Aydın Boysan'a:
1990'larda Florya düzlüklerinde kuş avlayıp satan başıboş çocukların hikayelerini dinledikten sonra taze sabah poğaçaları soğumadan pastaneye yetişmek için komşularının yaramaz afacanlarını omzuna bindirip güle oynaya çarşıya inen Yaşar Kemal'e kadar pek çok edebiyatçının yüreğinde yer etmiş büyüleyici, sakin, huzurlu ama cıvıl cıvıl, hayat dolu, taze bahar yeşiliyle örtülü semt...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753317627

ISBN : 975-331-762-X

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Ayça

Cem Şancı benim için çok değerli bir yazardır.Önceki kitaplarını lise dönemlerimde okumuştum ama sanki ben büyüdükçe onun da hitap kitlesi büyüdü.Bu öyle kitaplardan birisiydi.Tam geçiş dönemime denk gelerek yazarın kendini geliştirdiği bir dönemde çıkmıştı.Çok da güzel oldu zira yazarın değeri zaten gözümdeydi.Konusu özellikle beni benden alan detaylardandı.İsmi de çok güzeldi. (Ayestafanos:yeşilköy) Rum-Türk karmaşasının incelikle işlendiği bir kitaptı.

Zeynep Er

Cem Şancı'nın başka kitaplarını okumuştum.Okurken çok eğlendiğim için de güzel olduğunu düşünerek bu kitabı aldım ama umduğumu bulamadım ne yazık ki.Diğer bir çok kitabına göre oldukça sıkıcıydı.Hemen bitsin diye geçiştirerek okuduğum kitaplardan oldu.