Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Avare Yıllar - Küçük Adamın Romanı 2

Avare Yıllar - Küçük Adamın Romanı 2

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Orhan Kemal

Sayfa Sayısı : 128

Çıkış Tarihi : Mart 2005

Kitap Hakkında


'Avare Yıllar', Orhan Kemal'in 'Baba Evi' ile başlayıp 'Cemile' ile tamamlanan "Küçük Adam'ın Romanı" dizisinin ikinci kitabı. Yazar, yine kendi yaşamöyküsü çerçevesinde, genç bireyin, sorunları olan bir toplumda, düzensiz bir aile içinde, yoksulluk ve acıyla geçen çocukluğunu geride bırakarak bilinçlenmesinin ve kaderinin yönünü değiştirip yaşama sevincini yakalamak için verdiği mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753317160

ISBN : 975331716-6

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Nilay Beygova

Sadece bu kitabı almayın. Toplayın hepsini, bastıkça basıyor Epsilon, hepsinin kapağına Ara Güler'den alınmış aynı Orhan Kemal fotoğrafı. Orhan kemal külliyatından biraz da siz depolayın evinize. Hani olur ya, bir gün görürsünüz yoksulluğu gözünüzle, işte o gün, açın tekrar o kitabı, bakın yoksulluğu elleriyle tutmuş birisi onu nasıl tasvir ediyor. Açın kitabı, sakın yazarın biyografisini atlamayın, asıl orada gizli zaten bütün bir kitap boyunca okuyacaklarınız. Küçük adamın romanı, kahvenin birisinde tanışılan birisi. Bakalım tekrar biyografiye, aile aslında soylu, hatta vakti zamanında varlıklı, baba ilk mecliste mebus. Buraya kadar her şey güzel. Ancak baba o günlere beraber geldiği insanlarla fikir ayrılığına düşünce altüst olma durumu. Tepeden iniş. Arap ülkelerinde yaşama zorunluluğu. Kardeşinin çalışması, senin çalışman, memuriyete girmen, sadece Boşnakların oturduğu bir gecekondu mahallesinden kız sevmen. Ailenin kendisini hala eski durumlarınsa sanması ve fabrikada çalışan bir kızı kendilerine yakıştıramaması. Ödünç mücevherlerle evlilik, sonra evlilikteki çatışmalar... Almışken "sarhoşlar"ı da alın, maksat Orhan Kemal'i çözmek olsun...

merve karakozu

Kendi adıma sizi tebrik ederim, bu kitabı okurken çocukluğum canlandı bir an gözümün ününde. Uzun zamandan beri bir kitap okurken bu kadar zevk almamıştım sizi ve sizi yaradan o iradenizi tebrik ediyorum (merve)