Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Ateşe Atlayanlar

Ateşe Atlayanlar

Orijinal Adı : The Smoke Jumper

Kategori : Bestseller > Macera-Gerilim-Polisiye

Yazar : Nicholas Evans

Çevirmen : Sedef ÜÇTUĞ

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 468

Çıkış Tarihi : Ekim 2002

Kitap Hakkında


Yılan Dağı'ndaki, birçok hayatı temelinden sarsan yangın, tek bir yıldırım düşmesiyle başlar. Sessiz ve mehtapsız bir gecede, ormanın derinliklerinde boynunu bükmüş duran bir çam ağacına düşer yıldırım ve kozasındaki tırtıl gibi hareketsiz kalır bir süre. Yakınlarda, sorunlu çocuklarla kamp yapmakta olan kadın hiçbir şeyden habersiz uyumaktadır. Ama o çocuklardan biri güneşin doğuşunu bir daha göremeyecektir. Çünkü ateş kısa bir süre içerisinde kozasından çıkıp tüm dağı yutar.
İşte bu cehennemin ortasına iner paraşütçü. İsmi Connor Ford'dur. Sevdiği ama sahip olamadığı kadını kurtarmak için bir melek gibi gökyüzünden aşağı düşer. Julia Bishop en yakın arkadaşı, genç müzisyen Ed Tully'nin sevgilisidir çünkü. Julia her iki gence de âşıktır ama Yılan Dağı'ndaki trajedi onu bir seçim yapmaya zorlar.
Connor acının karanlık yüreğine doğru bir yolculuğa çıkar. Dünyada yaşanan dramların fotoğraflarını çekip ünlenir ama mutluluğa hiçbir zaman ulaşamaz. Usandığı yaşamdan kaçıp kurtulmak için defalarca ölüme meydan okur. Ama bir gün bir kez daha kendini bir yangının içinde bulur. Julia ve kendi kızı ise alevlerin ötesinde bir yerlerde onu beklemektedir.
Yüreklerden yükselen alevlerin, dostluğun, sevginin, acının destansı bir anlatımıdır Ateşten Yürekler.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753313964

ISBN : 975331396-9

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Sema Durmaz

çok etkileyici, nefis bir romandı... sevgi, dostluk, aşk vardı...

Sibel Gürer

Her sayfasını etkilenerek okudum. Bence mükemmel bir kitap.

Semih

Yazar tasvir konusunda oldukça başarılı,yaşananlarla beraber mekanlar ve hareketler çok iyi resmedilmiş.Akıcı ve güzel.Ama başka bir arkadaşımın tedigi gibi kitabın arkasındaki özette gercekten gereginden fazla bilgi verilmiş.

Oğuz Özteker

Son derece akıcı ve belirli aralıklarla sürekli sürprizler olan, iki erkek ve bir kadın arasındaki aşkı anlatan çok hoş bir kitap. Karakterler ve yaşam tarzları, hayata bakışları birbirinden öylesine farklı ve olaylar öylesine beklenmedik bir şekilde gelişiyor ki, kesinlikle sıkılmayacaksınız. Ayrıca, çeviri çok başaralı, son zamanlarda okuduğum en iyi çeviri olduğunu söyleyebilirim. Kitabın çevirmeni Sn. Sedef Üçtuğ'yu tebrik ederim. Diğer taraftan, kitabın arka kapağındaki özette, okuyucuya gereğinden fazla bilgi verildiğini düşünüyorum.

nurperi ünsal

son zamanlarda okuduğum en sürükleyici anlatım tarzı.kitaptaki heyecan ve merak hiç eksilmiyor.okurken olayları yaşıyorsunuz.

Merih

bence okunulması gereken bi kitap sürükleyici ilk başlarda kısa öykülerden oluşuyor zannetsenizde daha sonra konu birleşiyor içinde aşkın heyecanın filizlenmesine tanık oluyorsunuz bir dizi film gibi hep acaba bi dahaki bölümde ne olacak diyosunuz