Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Ateş ve Kan (Özel Baskı)

Ateş ve Kan (Özel Baskı)

Orijinal Adı : Fire & Blood

Kategori : Dünya Edebiyatı > Sağlık

Yazar : George R. R. Martin

Çevirmen : Alican Saygı Ortanca & Emre Aygün

Editör : Tuğçe Nida Gökırmak

Sayfa Sayısı : 624

Çıkış Tarihi : Aralık 2019

Bu eşsiz eser şimdi, tek baskılık bez ciltli, yaldızlı, şömizli edisyonuyla okurla buluşuyor!

Kitap Hakkında


Tanrılar, Targaryenlar için bir kez daha yazı tura atıyor… 

ya kan ya da ateş.

  

Dünyaca bilinen ve televizyona uyarlanan Taht Oyunları’nın yazarı George R. R. Martin’den Targaryenların tarihi bütün detaylarıyla anlatılıyor.

 

TAHT OYUNLARI BAŞLAMADAN 300 SENE EVVEL WESTEROS’TA EJDERHALAR HÜKÜM SÜRÜYORDU.

 

Takvimler geriye dönüyor, haneler yükselip yıkılıyor ve taht oyunlarının hem en kolay hem de en zor olduğu dönemde Targaryen tarihinin bütün detayları ilk kez gözlerimizin önüne seriliyor.

 

Taht Oyunları’nda yaşanan olaylardan yüzyıllar önce, –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi, Ejderha Kayası’na yerleşmişti. Westeros tarihinin en şanlı ama bir o kadar da tartışmalı hanesinin öyküsü, Ateş ve Kan’da, ateş ve kanla yazılıyor. Ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, bildiğimiz anlamda Westeros’u Westeros yapan bu dönem, Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’la başlıyor. Fatih’ten sonra gelen âlimler ve zalimler, korkaklar ve kahramanlar ama en çok da muazzam ejderhalar o tahtı elinde tutmak isteyen kral ve kraliçelerin hırslarının bir parçası oluyor.

 

Peki Ejderhaların Dansı boyunca aslında neler yaşandı? 
Yedi Krallık nasıl kuruldu? Kıyamet’ten sonra Valyria’yı ziyaret etmek neden o kadar tehlikeliydi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni neydi? Hisar’ın bilge üstadı tarafından nakledilen ve ressam Doug Wheatley’nin elinden çıkma yepyeni siyah-beyaz illüstrasyonlarla süslenmiş bu çok önemli tarihçede cevabını bulan soruların birkaçı işte bunlar.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051736617

ISBN : 978-605-173-661-7

Boyutları : 15 x 23 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak / Bez Cilt / Şömiz