Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Atatürk Düşünüyor

Atatürk Düşünüyor

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar > Tarih

Yazar : Muazzez İlmiye Çığ

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 168

Çıkış Tarihi : Eylül 2005

10.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


"... Evlerde henüz radyo yoktu. Bu marşın herkes tarafından öğrenilmesi isteniyordu. Ben elimde keman, arkamda öğrenciler marşı çalarak söyleyerek sokak sokak dolaştım.
Bizi duyanlar kapılara çıkıyor, alkışlarla marşa katılıyorlardı. 19 yaşında bir kızdım. Ne utanıp sıkılmak, ne kınamak, ne alay etmek vardı. Çünkü vatan görevi yapıyordum."
Değerli Sumerolog Muazzez İlmiye Çığ, Atatürk Düşünüyor kitabını yazmayı da bir vatan görevi bilmiş. Yakın tarihimizin öyküsünü içeren bu kitapta, Atatürk'ün insani yönü belki de ilk kez bu kadar açık bir dille anlatılıyor. Cumhuriyetin kurucusunun büyük başarılara ulaşırken karşılaştığı güçlükler, kendisine karşı olanların da varlığı ve bunların yarattığı engeller, ilk kez böylesine içten bir anlatımla, anlattıklarını yürekten yaşamış gerçek bir aydının sözleriyle dile geliyor.
"Muazzez İlmiye Çığ'ın söyleyecek sözü var.
Bize düşen bu sözleri duymak, duyurmaktır."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753317993

ISBN : 975-331-799-9

Boyutları : 160x240

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Kezban Ortakçı

Gerçekten Atütürk'ü sevenler için süper bir kitap. Ülke bu günlerde bu kadar çalkantı içindeyken herkesin bu kitabı okuyup biraz bilinçlenmeye gerçekten çok ihtiyacı var...