Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Aşk, Seks Ve Kadınlara Dair

Aşk, Seks Ve Kadınlara Dair

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Seda Kaya Güler

Sayfa Sayısı : 410

Çıkış Tarihi : Ağustos 2003

Kitap Hakkında


Aslında yüzlercesi, hatta binlercesiyle. Hepsinin hikayesi gerçek. Ama hiçbir hikaye bir kadının bire bir yaşamöyküsü değil. O kadınlarda sizden bir şeyler var; benden, iş arkadaşlarımızdan, sırdaşımızdan, komşumuzdan, yolda karşılaştığımız, sinemada yan yana oturduğumuz, alışveriş yaparken çarptığımız kadınlardan; hepimizden bir şeyler var. Kısacası Türk kadının yatak odası hikayesi var bu kitapta. "Ayşegül" serisinin büyükler için versiyonu da diyebilirsiniz. Evet, Ayşegül okuyanlar büyüdü ve şimdi Ayşegül yatakta...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314657

ISBN : 975331465-5

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


bilgi

6-7 sene önce sanırım 2004 yılında arkadaşım okurken elinde görmüştüm ve bende bunu okumak istiyorum dedim yolda işe gidip gelirken okudum ve çok beğendim... mutlaka her kadının kendinden birşeyler bulacağı okuması gereken kitap... şimdi kızıma tavsiye ettim ama basımı olmadığı için bulamıyorum ne yazık ki tekrar tekrar okumak istediğim kitaplardan biri....

ürküş deniz

Bu kitabi mutlaka okumalarını tavsiye ederim. Bilmediğiniz ve merak ettiğiniz herşey burada ter alıyor. Tek kelimeyle ergenlik çağına girmiş ve kafasındasorular olanlar bu kitabı mutlaka okumalılar. Mutlaka okunması gereken bir kitap.

ceyda ozturk

Ben bu kitabı adına bakarak aldım aslında bayağı dikkat çekiciydi çünkü. Ve okudukça da iyi ki almışım dedim bence çok zevkli bir kitap kimsenin kolay kolay sıkılacağını da sanmıyorum. Örneğin arkadaşlarıma kolay kolay kitap tavsiye etmem ama bunu hemen hemen on kişiye tavsiye ettim inan ki çok eğlenceli geldi. Hayatta gerçekten olan şeyler bunlar. Hatta hikayedeki kadınlardan birinin hikayesi benimkiyle uyuşuyordu bile. Şiddetle tavsiye ediyorum

kemal

Seda Kaya Güler'in bu kitabını çok merak ediyordum. Arkadaşım almış ve bana okutturmuyordu bu yüzden ilgim daha da arttı ve ilk fırsatta okumalıyım diye düşündü ve okumaya karar aldım. Tesadüftür yine bu kitabı okumam bir başka arkadaşımın bana bunu hediye etmesiyle oldu o yüzden baya bir geç okudum fakat okuduklarım güzeldi değişik insanların hepisinin ortak noktası kadın olmalarıydı ve yaşadıkları. Sanırım bunu okurken Türk kadınlarımız biraz utangaçlık hissetmişlerdir çünkü onlar bu kitapta yazılan şeyleri dile getirmede zorlanıyorlar oysaki hepsi yaşanan ve doğal şeyler erkekler bu konuda biraz daha rahat sanırım. Benim isteğim seda ablamda şu birde erkeklerin hayatını anlatan bir kitap yazması belki de var bunu da bilmiyorum ama eminim ki ortaya çok daha farklı şeyler çıkacak özellikle birden fazla eşli insanların anlattıklarını ele alsa sanırım üç kişi ile dolar. Tabi şaka bir yana ama farklı kesimden farklı erkekleri de konu alan bir kitap yazarsa eminim ilk okuru ben olurum kendisine güzel başarısından dolayı çok teşekkür ediyorum bu ara kitabı bana hediye eden arkadaşım Nergis?ede buradan teşekkürlerim sunuyorum bir daha ki kitabında görüşmek üzere sevgiyle kal, Hoşçakal

seda yesir

Bence harika bir kitap herkese tavsiye ederim hem erkeklerin hem kadınların okuyabileceği en ideal kitap bence.

Altınyay

Kitapta birbirinden farklı kadınlar birbirinden farklı hikayelerle karşımıza çıkıyor. Aslında bir röportaj havasında. Gerçek hikayeler olmasının dışında bir artısı yok bence. Ayrıca Hatice'ye katılıyorum çünkü bazı konuları anımsamak için sürekli kitabın ilk sayfalarına dönmek zorunda kaldım. Yine de okunabilir.

dilek

okuduğum andan beri her hikayede kendimden birşeyler buldum ve çoğunda hüzünlenip çoğundada ağladım.aslında beni hikayemde yer alsa bu kitapta çok sevinirdim çünkü kitapta yer alan hikayeler kadar bir o kadar acı ve hüzünlü bir hikayem var. bir kadın olarak seda kaya güler tebrik ediyor bütün kadıların okuması gerektiğini düşünüyorum.hatta bütün erkeklerin okumasını isreim ki biraz olsun kadınlara nasıl davranacaklarını ve bakış açılarının değişeceğine inanıyor ve yazarı tekrar tebrik ediyorum.

mehmet özden

erkekler mars'tan, kadınlar venüs'ten...derler ya. ben bir marslı olarak, venüslülerin dilini iyi anladığımı söyleyemem. bu kitabı okudukça onlarla ne kadar ortak yanımız olduğunu, aslında mars-venüs ayrımının ne kadar yersiz olduğunu keşfettim!? ve her hikayede kendime biraz daha kızdım; sarılmadığım,öpmediğim, dahası duygularımı belli etmediğim her aşkım için yas tuttum. demek onlar da sevgiye önem veriyordu,korkacak birşey yoktu!! o kadar sıcak ki, o kadar gerçek ki kitapta anlatılanlar! akgül'ün hikayesini (kitabın ikinci hikayesi) okurken; sevgiye aç bir ruhun, heba edilen yılların hüznü sizin de içinizi kavuracak,yüreğinizi dağlayacak. o anda, eğer hayatınızda bir sevgiliniz varsa ne şanslı olduğunuzu düşünüp şükredeceksiniz. bu kitap benim kadınlara bakış açımı çok etkiledi(olumlu anlamda:). seda kaya güler'i başarısından dolayı kutluyorum.

JALE

Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki hiç ama hiç hoş değil bir içerik, bir anlam ve mana buladım tabi ki beğenen arkadaşların düşüncelerine saygı duyarım ama tekrar gözden geçirsinler derim. Hoşçakalın...

ayça

Bence kadınların okuması o kadar da gerekmiyor. Aslında sıradan şeyler. İlgiyi çekecek noktalar yok. Yatak odası bir kadın için vazgeçilmez yerlerden biridir ama burada yeterince iyi anlatılmamış. Daha fantezi dolu şeyler de katılabilirdi.

özden

Benim hoşuma gitti. Güzel bir yazı. Tebrik ediyorum.

Hatice

Öncelikle belirtmeliyim ki, bu tarzda okuduğum ilk kitaptı. Kitaba mevzu bahis olan 10 bayanın da yaşam tarzları, görüşleri ve statüleri birbirine uzak ve öyküleri ilginçti diyebilirim. Yazarın çok fazla bir emekte bulunmadığı, akıllıca ve kolay bir eser olmuş. Fakat yine de çok kısa bir sürede ve zevkle okuduğumu söylemeliyim. Yalnız her bir bayanın başka bir konudaki ilkleri, anıları ve görüşlerini okurken o bayanın hangi bayan olduğunu anımsamak için kitabın baş taraflarından o bayanla ilgili bir kaç satır okuma ihtiyacı hissettim sık sık. Yani içeriği daha iyi bir tasarım olabilirdi. Her şeye karşın, tüm bayanlara okumalarını tavsiye edebilirim.

balım

Yorum yapmak bize düşmez kesinlikle harikaaaaaaaaaaaaaa

İlayda

Ben kitabı başarısız buldum. Açıkçası aldığımda edebi bir yan zaten beklemiyordum ama yine de hayal kırıklığına uğradım. Ve kitabı maalesef bitiremeden bıraktım. Sokağa çıkıp 5-6 kişiyle konuşsam aynısını ben de yazarım. Ama olmamış, bir kitap için fazla sıradan ve basit konular.

pınar çalışkur

Ne yazık ki çoğunluğa katılamayacağım. Kitap birbirini tekrar edip duruyor. Çoğu yerde de kelimeler çok basite indirgenip ifade edilmiş hoş değil. Farklı olduğu için aldım, farklı bulduğum için hızla okumaya başladım ancak hızım kesildi ve tamamlayamadım sıkıldım.

ÖZGE

Evet okudum. Ama öyle herkesin dediği kadar da harika bulmadım. Okumaktan zarar gelmez dedim çünkü zamanımı boşa harcadığımı düşünmüyorum. Zevkliydi denebilir.

ÇAĞLAR

Gerçekten çok güzel olmuş

Exgi Tokdil

Gerçekten harika

murat ALP

Bu kitabı çok övgüsünü duyduğum için alıp okudum. Henüz bitiremedim, ama çok sürükleyici olduğu için bir kaç günde bitireceğime eminim. Açıkça çok etkilendim. Farklı bayanların yaşadığı duyguları ve tecrübeler beni bir bayan olarak çok üzdü. Kahkahalarla güldüğüm anlar da oldu. Benim görüşüme göre, bu kitabı erkeklerin de okumasını tavsiye ediyorum. Bence bayanlar hakkında bilmedikleri şeyleri öğrenebilirler (her konuda ). Yazarı takdir ediyor ve herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Gökçe Serim

Gerçekten kendi serisi içinde de en güzeli ve okumuş olduğum sayılı çok güzel kitaplar arasında.

ahmet bereket

Bence bu kitap tüm insanların kafasında tasarlayıp söyleyemediği şeyleri belirtiyor...

metin

İyi ve guzel.

bekir

Gizlenmiş duyguları var herkesin bu kitap bunları açığa çıkarıyor... Bence güzel. En büyük gizler bile bir gün ortaya çıkar.

nur

Konu çok sıradan ve bu tarz o kadar çok kitap var ki.. Yorumları okuduğumda mükemmel bir kitap olduğunu düşünmüştüm fakat okuduktan sonra düşüncelerim tamamen değişti bence öyle anlatıldığı gibi mükemmel değil ve hatta sıkıcı.

samray

Elıne saglık güzel olmuş.

esra

Kısım kısım kendimizi bulduğumuz bir gerçekk.

TWEETY

Evet bu kitabı herkes okumalı diye düşünüyorum. Bilmemiz gereken çok şey var...

Bahadır

Gerçekten çok güzel düşünülüp yazılmış bir kitap. Tebrikler.

simge

Harika bir kitap

Alican Çelik

Bence yapılan bu çalışma insanların içinde kalmış herkes tarafından bilinen ama söylenemiyen şeyleri içerdiği için çok beyenilecektir.

Burcu Şendal

Bence çok güzel bir kitap. Herkese tavsiye ederim özellikle de kırgın sevgililer arasında birbirilerine hediye olarak inanın çok işe yarayacak...

gözde

Her kadın ve erkek okumalı günümüz gerçeğini anlatıyor.