Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Aşk Minyatürleri

Aşk Minyatürleri

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Tülay Ferah

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 158

Çıkış Tarihi : Ekim 2002

Kitap Hakkında


Daha az sevilen taraf olmak incitir insanı, en olmayacak, en aptalca şeyleri yapmaya sürükler, düşünmenin ağırlığı altında ezer, ama aşırı sevilen tarafın içine düştüğü boğucu tutsaklık daha az mı ezicidir?
Bu dünyada kendilerine 'aşk' adında bir barınak arayan insanların acısı, aşkın kendine özgü ironisi değilse nedir?
"...Duygularım aşktan ölüme, ölümden aşka savruluyor!
Birinden öbürüne göç ederken, ölümün sakatlayan, aşkın ise insanı hiçlik duygusundan bir adım öteye göndermeyen acısı arasında sıkışmış gibiyim. Bu gece iki gerçek arasında kuluçkaya yatmışım sanki... İkisi arasında bir seçim hangisi daha iyi? - yapma olanağım yok!
Her ikisinde de varolan dürüst gerçeklik bana ait."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314022

ISBN : 975331402-7

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


kemal esentürk

Kırmızı erik ve mayo mu Osmanlımı dan sonra Aşk minyatürleri.. Çağdaş türk romanı yıldızlarından birinden bir sanat eseri daha. Ortalıgın gazete koşe yazıları toplamaları veya " tarihi!!!" gibi bir dolu ticari kitabin kaplandiğı bu günlerde dilimizi bu denli etkin kullanan bir türk yazarin son yıllarda gösterdiği performans gerçekten takdire değer.

Kemal Gurbuz

Tulay abla,daha once Kirmizi Erik'i okumustum.kitaplarınızzın dvamını dilerim...

Sinan Sivrikaya

kitabi okudum,gercekten herkese tavsiye ediyorum.Olumden aska;asktan olume gidip gelmek bir gecemi alsada romani cok begendim.Saygilar...

Selim Gokben

"Mayo mu Osmanlimi" Romaninda kesfettigim yazar Tulay Ferah'ın cok essiz bir yazarimiz oldugunu anlamistim,cunku ironik ve betimsel calismasi cok surukleyiciydi.Ask Minyaturleri ise ask ve tutku uzerine inanilmaz bir bakis acisina sahip..o insanın en derindeki kuvvetli hisleriyle bizi tanistirıyor.Kitabi bitirdikten sonra yeni bir insan en azindan kendini daha iyi taniyan bir insan oldugumu hissettim..herkese siddetli tvsiyem olur...

Ender Işık

Tülay Ferah'ın ölümün içinden aşkı göktaşı gibi kafama indirmesi harikaydı. Bu romanın çağdaş debiyatımıza dil olarakjta bir armağan olduğunu düşünüyorum.

Engin Alptekin

Türkçeyi kullanmaktaki başarısına söylencek bir şey yok. Romanda bir sayfa olsa da kullanılan cinsellik beni rahatsız etti. Ama aşkın ve ölümün anlatımındaki başarısına şapka çıkartmak gerektiğini düşünüyorum.

Candan Eken

Tülay Ferah'ın Aşk Minyatürleri romanını bir gecede okudum. Romanın kurgusundaki şaşırtıcı harmanlama çok ilginçti. Daha önce yaşadığım aşklarıma kattığı anlamdan dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

selim tohumcu

Çağdaş ve yeni Türk edebiyatına tarzıyla çok şey katan yazarımızın bu romanını tek solukta okudum diyebilirim.Eski romanlarını okumuş biri olarak yazarın dilindeki derinliğe ve imgeleri kullanma yeteneğine hayran olduğumu belirtmek istiyorum...

sinan sivrikaya

Bir solukta okuduğum bu kitabı şiddetle herkese tavsiye ediyorum.. Ölüm ve aşk üstüne yorumların ve imgelerin gücü yazarın dehasını sergiliyor bence. Kesinlikle abartmadığıma inanıyorum.