Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri

Kategori : Türk Edebiyatı > Öykü

Yazar : Mine G. Kırıkkanat (Saulnier)

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 93

Çıkış Tarihi : Mart 2004

Kitap Hakkında


..."Bitiyor," diye düşündü kadın. "Bitiyor," diye düşündü erkek. Oysa her şey, görünüşte eskisi gibiydi. Görünüşte.
"Bitmek, susmakmış demek," diye düşündü kadın.
"Son, sessizlikmiş demek," diye düşündü erkek.
Ne zaman susmuşlardı? Anımsamaya çalıştılar. El ele, göz göze, diz dize oturulmak için inşa edilmiş duygusunu veren, oysa lokantaya daha çok müşteri kabul edebilmekten başka varlık amacı gütmeyen miniminnacık masanın iyi yakasında, daracık bir suyoluyla ayrılan iki kıta gibiydiler. Durgun ve suskun, iki hasım. Kafalarından geçen düşüncelerin aynı olduğunu bilseler, ne yaparlardı? Kadın, düşüncelerinin okunduğu telaşıyla öne eğip başını, masanın beyaz örtüsünü çekiştirmez miydi yine? Erkek, düşüncelerinin okunduğunu anlasa, şimdi baktığı camdan dışarı bakmayacak mıydı sanik? Camdan dışarı. Uzaklaşan insanlar, camdan dışarı bakarlar hep. Bilinmez boşluklara dikili bakışlar, belirsiz ufuklara açılan düş yelkenleri, hep ayrılığın habercisidirler. "Ne zaman bitti?" diye sordu kadın kendi kendine. "Nerede başladı son?" diye sorguladı erkek kendini. Ne zaman susmuşlardı, ne zaman, ne zaman? Anımsayamadılar. Önce çocukluk anıları mı bitmişti anlatılacak, yoksa ONDAN önceki sevdalar mı? Siyasal düşünceler mi çarpışmaktan yorulmuştu önce, yoksa sanat yorumları mı? Ne zaman ONUN anlattığı tüm fıkralar bilinir olmuştu, hangi an, hangi gün, hangi dakika? Ne zaman ONUN günlük gaileleri, sorunları ve dedikoduları yavan bir lezzet bırakmaya başlamıştı beyninden yüreğine giden yolda?...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315555

ISBN : 975331555-4

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


murat turak

Türk basınının "guru"larından Mine Kırıkkanat'ın "kadın-erkek" merkezli bir kitaptı Aşk Öyküleri.. İtalyan kocasının fotoğraflarıyla bezenmiş sayfalar, okunası hoş metinleri önümüze sermişti.. Ben en çok Guguk Kuşu'nu beğendim.. Gerçi benzer öyküyü başka bir yerden duymuştum ama ne fark eder.. Bu arada bu "tatlı" cadı'nın ismindeki "G." yi merak edenler bu kitabı hemen okusun..(Mine G. Kırıkkanat).. Radikal gazetesine de yazan yazar "sivri" diliyle de tanınıyor.. Aşk öykülerini çok beğeneceksiniz..