Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Angela'nın Külleri

Angela'nın Külleri

Orijinal Adı : Angela's Ashes

Kategori : Dünya Edebiyatı > Anı

Yazar : Frank McCourt

Çevirmen : Neşe Olcaytu

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 464

Çıkış Tarihi : Mart 2013

39.50
Muhteşem bir azim ve umut hikâyesi.

Kitap Hakkında


"Geriye bakıp çocukluğumu anımsadığımda, nasıl hayatta kalabildiğime hâlâ şaşarım."
Ekonomik kriz sırasında, Amerika'ya yeni gelmiş bir göçmen ailesinin çocuğu olarak, Brooklyn'de dünyaya gelen ve İrlanda'nın Limerick kentindeki yoksul mahallelerde büyüyen Frank McCourt'un anıları böyle başlıyor. Frank'ın babası Malachy, genellikle çalışmadığı, çalıştığı zamanlar da aldığı parayı içkiye yatırdığı için, annesi Angela'nın çocuklarını bakıp besleyecek parası yoktur. Ancak aynı Malachy, sorumsuz ve garip bir adam olmasına karşın, Frank'ın hikâye yazma yeteneğini ortaya çıkaracaktır. Frank, babasının, İrlanda'yı kurtaran Cuchulain hakkında anlattığı hikâyelerle, annesine bebekler getiren, Yedinci Basamaktaki Meleğin hikâyesiyle büyür.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753311748

ISBN : 975-331-174-5

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


utku

bende hemen hemen tüm okurlar gibi bu kitaba bayıldım. gerçekten tüm karakterler, yaşanan hayatlar ve anlatım tarzı insanı sürüklüyor. kitabi elinizden bırakamıyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim. teşekkürler.

Deniz ARYAL

Tek kelime ile muhteşem bir kitap.Aldığı bütün ödülleri hak ediyor.Devamı olan umuda doğru'yu da ardından okumanızı tavsiye ediyorum

duygu kaya

Çok güzel bir kitap, elinize aldığınızda bırakamıyorsunuz! Kitap sizi kendi iç dünyasına çekiyor ve bir daha çıkamıyorsunuz, bence herkes okumalı içinde sadece bir konu yok, bazen ağlıyor, bazen gülüyor! Bu kadar ödüle de değmiş yani...

selma karababa

Okuduğum anda olayları aynı duygu ile yasadığım, zaman zaman kendimi tutamayıp ağladığım, bu kadarda olmaz böyle hayatlar varmı deyip çok düşündüğüm sürükleyici, hüzün, umut, sevgi dolu bir kitap. Okurken elinizden bırakamıyorsunuz. Bu kitabı okuyanlar devamı olan umuda doğru kitabını da mutlaka okumalı Akıllara durgunluk verecek bir hayat hikayesi Tek kelimeyle muhtesem

suzan

gerçekten okunmalı

evin akdağ

Bu kitap hayatımda okuduğum en güzel biyografik roman okurken kimi yerde kahkahalarla gülersiniz. Yazarla birlikte kimi yerde tutamazsınız ağlarsınız. İnsan gerçekten dünyanın bir başka yerinde bir insanın böyle acılar çektiğine inanamıyor. Ayrıca yazar öyle usta bir dille öyle duru yazmış ki kendinizi bir an ordaymışsınız gibi hissedersiniz bu kitap kitaplığınızın en değerli kitabı olacak o yüzden vakit kaybetmeden alın ve bu mükemmel kitabı okuyun.

Elif DEMİRCİ

Kitap raflarını gezerken her karsılastıgımda gulumsememi ve kalbimin ısınmasını saglayan kitap... Okuyalı yıllar olmasına ragmen etkisinin bitmemesi harika! Kitap okumayı seven herkese tavsiye etmeye devam ediyorum cunku bu kitabı okumamak okursever icin buyuk eksiklik bence.. Bi cok insanın kitabı okurken yogun duygulara kapılacagından eminim, farkında olmadan bu ufak cocugu seveceksiniz ve o hic buyumeden hayatınızın bi kosesinde bu kitabın icerinde sizin icin rehin kalacak.. Bencilce di mi :)

Evin AKDAĞ

Hayatımda okuduğum ve okuyabileceğim en güzel biyografik roman hiç kimse çocukluğunu bu kadar acıya rağmen bu kadar güzel anlatamazdı bu kitabı geç okuduğunuzda çok pişman olacaksınız o yüzden hemen edinin. Mükemmel ötesi bir kitap arşivinizde ki inanın en değerli kitap bu olacak.

Ahzab

üslüp içerik ve olayları ele alış biçimi mükemmel en güzel yönü bütün olumsuzluklara karşı yaşama sevinciyle olayları yorumlaması

demet turker

Gerçekten çok kısa sürede bitirebildiğim ender kitaplardan. Çok güzel bir kitap ne tür severlerse sevsinler, herkes okumalı bence.

nesteren

frank mccourt bu kitabı ile benim hayatımda çok önemli bir yere sahip oldu. küçük frankie, kızıl saçlı malachy, ölen kardeşleri en önemlisi angela... öyle güzel öyle sevimli anlatmışki beni derin depresyonlara sokmadı aksine eğlendim güldüm. gece karnının açlıktan guruldamasını bir insan ancak bu kdr tatlı anlatabilir.

Mine Özdemir

En çok etkilendiğim kitaplardan birisi. İnsan okurken bir yandan da düşünüyor gerçekten de böyle sefil bir yaşam olabilirmiş, insan yaşaması gerekiyorsa yaşarmış ve bunları tüm dünya ile paylaşırmış diye. Okuduğum her sayfada kalbime bir şeyler saplandı sanki. Boğazım düğüm düğüm oldu. Bazı gerçekleri görmek için lütfen okuyun...

ayşe

Harika bir dram, gerçek bir başyapıt, herkes okumalı, çok güzel.

sinan

Kitabın arka kapağında böyle sefil bir hayattan nasıl böyle bir roman çıkmış diye yazıyordu. Okuyunca bende hak verdim buna. Çünkü roman en usta yazarlara taş çıkartacak kadar iyi yazılmıştı. Sade ve çocuksu anlatımı insanı ister istemez etkiliyordu. Okumayan herkese tavsiye ederim.

Gizem

Okuduğum hayatları anlatan hikayelerin en iyisi. Çünkü hepsinde bir eksiklik olduğunu hissettim. Fakat bu kitabı okurken çok hüzünlendim. O kadar iyi anlatılmış ki fazlasıyla etkilendim. Bu kitaptan etkilendiğimi şöyle de dile getirebilirim . Bu kitabı okurken yanımda mutlaka bir peçete olurdu. Neden mi ? O kadar çok etkilenirdim ki ağlamaktan kendimi alamazdım. Ki ben normalde bile her şeye ağlama kapasitesi olan bir insanım bu da benim için zor olmadı. Ama o kadar acıklı ki insan ağlamaktan kendini alamıyor. Ağlıyorum çünkü okurken kendimi onun yerine koyuyorum. Gerçekten bitirmemin üstünden çok geçmesine rağmen hala kitabı çok iyi hatırlıyorum. Çünkü beni çok etkiledi. Hayatım boyunca hiç unutacağımı sanmıyorum . Dediğim gibi insanı oldukça etkileyen bir kitaptı. Okuyanların bana katılacağına eminim. Değil mi? Ve okumayan ve bu tip hayat hikayelerini sevenlere sesleniyorum. Bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Çünkü siz de herkes gibi çok etkileneceksiniz. Ben yine tekrarlayacağım ama ben çok etkilendim.

Elif Durak

Kitabı okuyalı aylar olmasına rağmen, yeniden görmek bile içimi burktu. Zor hayatlar! Ama o kadar güzel, o kadar yalın anlatılmış ki okumak sandığınız kadar acıtmıyor. Yazarla birlikte çocuk oluyor ve okudukça onunla büyüyorsunuz. Bir kitabı okuyup bitirdikten sonra olayları zamanla unutabiliyorsunuz ama bıraktığı tat her daim tazelenebiliyor. İşte öyle bir şey....

Bayram

Frank McCourt, Umuda Doğru ve Angela'nın Külleri kitapları ile ilk defa Lise Kütüphanesinde tanıştım.Yaklaşık 2 yıl önce, ama hala içeriği bende taptaze duruyor. Bir solukta okudum ve çok etkilendim. Sade bir uslüp ve etkileyici bir içerik...Ve bir umut....ve bir Hayal....Hepsi bu kitaplarda mevcut. Herkese okumalarını tavsiye ederim..Mutlaka tat alacaklardır.

leyla özhancı

Bu kitabı ve Umuda Doğru'yu okuyalı ne kadar oldu bilmiyorum, bildiğim tek şey yalın, doğal bir anlatım; İrlanda'da fakir bir Katolik çocuğun o çipil çipil gözlerinden dünyaya bakışı, kendi içinde hüznü, çocukça sevinçlerin güzelliği, her şeye kanaat edebilen o küçücük bedendeki eşsiz yürek ve okumayı seçen, mücadelesinden vazgeçmeyen harika bir insan! Ve kitabı okuduktan sonra gözümden dökülen yaşlar böylesine bir hayat için...

Kaan KOÇ

Şu ana dek okuduğum en iyi hayat hikayesi dedim, çünkü diğer kitaplarda mutlak bir eksiklik, bir yapmacılık ve bir duygusuzluk varken bu kitapta yazar hakikaten tüm bu duyguları, karakterleri, mekanları ve anlatım tarzını tıpkı bir yap boz parçaları gibi birbirine tam olarak bağlamış ve bunu da tam bir ustalıkla yapmıştır. Bana göre tüm zamanların en iyi kitabı diyebilirim... Teşekkürler...

Deniz

Böyle bir kitap olamaz yaa, bu kadar akıcı ve bu kadar sürükleyici tek kelimeyle mükemmel. 2. kez okumamda bile çok etkiledi beni. Herkese tavsiye ederim. Elimizdeki şeylerin kıymetini anlamamız ve bunları sonuna kadar kullanmamız adına bize çok seç kazandırıyor. Kesinlikle ikisini beraber okuyun.

EYLEM

Ve sana selam olsun Kırbacın kar etmediği Zulmün kahretmediği Büyük tahammül...

Nurtaç KILIÇ

Kitap gerçekten çok harika bir kitap (iki cildide) okuduğunuz zaman ağlamamak için kendinizi çok zor zapt ediyorsunuz. Frank Mccourt'tun bu kadar acı içinde savaşmak ve başarmak istemesi beni de etkiledi. bu nedenle her zor durumda onu hatırlarım ve asla pes etmem. Kitabı 2 sene önce okudum fakat hala satırlar aklımda bazen sayfaları çevirip okurum bile bazı satırları. Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Hayatları boyunca unutamayacakları bir kitap belki Mccourt'u örnek alıp onun gibi hayatı başarmak isteyecekler. Benim hayatım boyunca okuduğum ve okuyacağım en harika kitap.

serap sener

Angela'nın Külleri ve Umuda Doğru ardarda okunması gereken çok güzel bir yapıt. Mutlaka okunmalı çünkü okuduğunuz zaman elinizde olan herşeyin kıymetini birkez daha anlıyorsunuz. İnsan herşeye şükrediyor. Öyleki kitapta fakirlik içinde geçen çile dolu yıllardan sonra, güzel bir hayata sahip olan kişinin geriye dönüp baktığında o günlerin mutluluğunu hiç birşeyde bulamadığıda ele alınmış. Keşke bizde öyle olabilsek. Belki çıkarcak derslerimiz vardır, mutlaka okuyun.

zeynep

Ben kitabi okuyali 3 yil oluyor ama yinede bir seyler yazayim istedim, cünkü kitap cok güzel cok akici hala bir daha okusammi diye düsünüyorum. Kitapta insan hayatından bir seyler bulabiliyor, bence herkes bu kitabi okumali . NOT:belki bilmieyenler vardir bu kitabin birde devami var adi Angelanin Külleri 2-Umuda Dogru, Angelanin Külleri gibi olmasada devami da cok güzel herkese tavsiye ederim :))

BAĞNU MELİSSA BİLGİÇ

Mükemmel bir kitaptı. Aslında kapak resimlerine ilk baktığım zaman çok sıkıcı olduğunu düşündüm ve okumak içimden gelmedi. Fakat daha üçüncü sayfasında farklı düşünmeye başladım. Özellikle yatmadan önce okuyorum. Bilinç altıma yerleşmiş olan bölümleri kendi tasarladığım biçimde rüyamda görmek istiyorum. Okuyanlara tavsiyem kapağını yırtıp atın ama asla kitabı kaybetmeyin. Ren!

NAZLI CEREN ULUSOY

Ben bu kitabı aslında radyoda dinledim sonra kitabını okudum bence gayet güzel şimdi radyoda ikinci kitabı umuda doğruyu dinliyorum. Bir hayatı bu kadar ilgi çekici yazamazdım

Didem Ozon

Siyasi güçlükler, karışıklıklarla dolu bir şehirde hayatın en zor koşullarında bir çocuk gözüyle yaşam; hem de bu denli başarılı... Zor inanılması ama gerçekliği bir o kadar ihtişamlı. Yazarın gerçek hikayesi olduğunu bilmek daha da büyü katıyor. Sizden biri oluyor kişi, belki de yaşı sizden bu kadar büyük olsa da çocukluğuna, ergenliğine, gençliğine ve orta yaşlılığına kadar hayatının her dönemine şahitlik ettiğiniz birinin bu denli başarılı olması heyecanlandırıyor sizi. Dönemin eğitim sisteminin yanlışlığına rağmen, okuyabilen, karnını doyuracak parası olmamasına rağmen, sinema keyfinden vazgeçmeyen, Tanrı'nın ona adil davramadığını düşünmesine rağmen, dinine bu denli bağlı olabilen, yetiştiği kötü aile ortamına rağmen en sonunda mutlu bir beraberlik edinebilen bu adam benim hayatımda umut kelimesinin hakikaten çağrışımlarından biri haline geldi. Yazarın iki kitaptan oluşan bu serisini okurken çok keyif, akıl, hırs ve umut aldım. İyi ki yazmış

Semra Aksoy

Yoksulluklarla geçen bir çocukluk. Ve rüyalar ülkesi Amerika. Yaşamayan hiç kimse yoksulluğun hiç bu kadar acımasız olabileceğini tahmin edemez sanıyorum. Böyle bir hayattan sıyrılıp hayata umutla sarılma ve üstüne üstlük başarılı olma inanılmaz bir yaşama bağlılık göstergesi sanıyorum. Bana asla yılmamayı ve hep savaşmayı hatırlattı. Herkese tavsiye ederim. Özellikle hayatlarının rehavetine kapılıp yüksek maddi beklentiler ve doyumsuzluklar içinde olanlara.

asiye

Kitabı yaklaşık bir yıl öce okudum. Hala aklımdam çıkmıyor. Bana kitapta en çok dokunan ise bir yumurtayı tek başına yemeyi hayal bile edememesi. Kitap okumaktan zevk alan herkes bu kitabı mutlaka okumalı.

AYŞİN TKGÖZ

Okurken ağladığım ender kitaplardan. Filmini iki kere izledim ama asla kitabın yerini tutamaz. ve bence UMUDA DOĞRU ilki kadar başarılı değil.. okumayanlara kesinlikle tevsiye ederim..........

yurdanur

Bir kaç yıl önce okumuş olmama rağmen, film sahnesi gibi gözümün önünde hala anlatılanlar... İki katli köhne evlerinde kisin ısınabilmek için üst kata geçtiklerini anlatırken üst kati İtalya, aşağı kati ise ise Sibirya diye anlattığı kısım hiç gitmiyor aklımdan. Kitabı okuduğum günden beri çayımı kavanozda içmekten keyif alır oldum... Okuyun, mutlaka!

erdem ufacık

İrlanda?nın o çağlardaki yoksulluğu ve insan ilişkileri çok güzel yansıtılmış. Ben bu kitabı okuduktan sonra ki düşüncem; şu anda ki yaşadığımız çağın, o zamandan tek farkının modernize olmuş olmasıdır. Aynı sosyal bozukluklar halen toplumumuzda yaşanmaktadır. Kitaptan çok etkilendim. Mutlaka okunmalı hatta arada bir açıp tekrar bakmalı!

Şehnaz Sezgin

Kitap gerçekten harika...Üç tane ödülü boşuna hak etmemiş yani.Kitabın konusu, anlatımı, uslübu çok çok güzel. Okuyanlara hayatın gerçeklerini o kadar güzel bir dille aktarıyor ki...O çocuklarla birlikte ağlayasınız geliyor bazen. Ve okuyanlara o kadar güzel bir ders veriyorki...Kitabı bitirdikten sonra çocukluğumu,yaşadığım ve büyüdüğüm çevreyi bir kere daha gözden geçirip hayata karşı ne kadar nankör olduğumu ve kadar şanslı olduğumu düşündüm.Ve bazı insanlarınsa ne kadar şanssız...

özlem dalkıran

Angela?nın Küllerini bundan 4 sene önce okumuştum tam anlamıyla bayıldım. Okuduğum biyografi kitaplarından bambaşka. Önereceğim kitap gezgin, uzaklara gitmek isteyen ve manevi boşluğunu doldurmak isteyenlere. Okuyun ve bambaşka alemin kollarına bırakın kendinizi

ceyda

Okuduğum en güzel ve unutamayacağım bir kitap. Bana bir çok şeye şükretmeyi öğretti, mesela tek başıma 1 yumurtayı yiyebildiğim için mutluyum ve sıcak , kuru bir evim olduğu için....vb....

Burcu Ünsal

Müthiş bir kitap, bayıldım, herkese tavsiye ederim.

Sevdiye ERGÜRBÜZ

En beğendiğim kitaplardan birisi.Kesinlikle okumalısınız.

Zeynep

Bu kitabı okurken çok etkilendim ben kenar bir mahallede öğretmenim kitapta benim öğrencilerimden izler gördüm. Çok güzel bir kitap özellikle tüm öğretmenlerin okumasını tavsiye ederim

aysel mocan

Yaşama sevincini yitirmeyen ve hayatta kalmaya çalışan küçük bir çocuğun duygu yüklü öyküsü anlatılmaktadır.Franc McCourt'un etkileyici ve insanlara bir ibret verici bir romanı.Hayatında herşeyin ters gittiği bir ortamda yüreğindeki mutluluğu yitirmeyen çocuğun,okuruna umut ve hayatın nasıl kazanıldığını duygusal bir dille anlatıyor.Bütün kitap okurlarına tavsiye ederim.

nagihan kaygısız

Okuduğum en güzel kitaplardan birisi. Asla unutmayacağım beynimde yer eden bir roman. Bu kitabı herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim. Özellikle elindeki ile mutlu olmayan ve hırsları için başkalarına zarar veren insanların ! Okurken gözyaşlarımı tutamadım. Umuda yolculuk isimli 2. kitabını da okudum. Gercekten cok güzel.

Kaan Yiğit

Herkesin yazdığı gibi çok güzel, çok etkileyici bir kitap ama çevirisi biraz ilginç. Şu ana kadar çok çok az karşılaşılmış bir şekilde tüm kitap boyunca alışılmış geçmiş zamanın aksine 'geliyor' , 'gidiyor' gibi şimdiki zamanın kullanılmasını biraz yadırgayabilirsiniz.Hatta büyük ihtimalle yadırgayacaksınızdır da ama alışmanız zaman almayacak bu ilginç çeviri üslubuna ve de elinizden düşüremeyeceksiniz. Yazılanın aksine ikinci kitapta güzel..

Rana

Kitap konusu ve içeriği ile bir kere çok acıklı ben sadece 1. Okudum ama gene de şu kadarını yazabilirim ki zaman zaman hiç güneş açmayacak mı, ya hiç mi iyi bir olay olmayacak diye sıkıldığım olmadı değil :) Eğer bu tip konular sizi sarıyorsa ne diyeyim okuyun...

nalan hacıibrahimoğlu

3 sene önce okuduğum ama hala bugün okumuşum gibi aklımda, okumaya başladığınızda asla elinizden bırakamayacaksınız, mutlaka okuyun, 2. kitabı ise 1. nci kitapla mukayese etmeyin, hayalkırıklığına uğrarsınız. (filmi ise berbat, yaşananları asla aktaramamış))

enis şimşek

Benim için güzel bir hayat dersi daha. Bir yanda elma kabuklarının bile tadını unutmuş çocuklar diğer yanda dişlerimin arasına giriyor diye her defasında soyup atan ben. Yine diğer yanda ayakkabılarını yamalayıp gezen çocuklar ve yine diğer yanda yeni aldığım ayakkabıdan bir hafta sonra bıkan ben. Hayatımdan şikayet mi, bundan sonra asla!!!

Ada

Bence bu kitap için söylenebilecek en güzel soz bu!ikincisini de şiddetle tavsiye ederim.Angela'nın Küllerini okumadım demeyin.ayıplanırsınız!

funda

Bu kadar güzel bir kitap okumadım diyebilirim. Tek kelime ile harika.

sevilay

2 kitabını da okudum. çok muhteşemdi. hayran kaldım. hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. keşke onunla tanışabilseydim!

Aslı

Muhteşem bir kitap yaşanılan hiçbir şey bu kadar güzel anlatılamaz Frank McCourt 'a ve Epsilon yayın evine teşekkürler!...

cansu

elimden düşüremez oldum.aslında ikinci kez de okuyacaktım ama bu güzel kitabın büyüsünü kaçırmamak ve ağzımda bu güzel tadı bırakmak için okumadım.kütüphanemin en gözde kitabı şu an.

cansu

bu kitap için söylenecek tek bir şey var MÜKEMMEL!!!

cansu

bir insanın bu kadar zorluklar karşısında hayata dört elle sarılması gerçekten etkileyici ve zafer onun...gerçekten frank mccourt u kutlamak lazım kitaplarını büyük bir hevesle bekliyorum

eklimya

henuz 13 yasindayim fakat bu okudugum kitaplar arasinda en iyisi cunku frank mccourt her yazar gibi mukemmel olsun istememis buda uslubuna bir sive katmis almanizi oneririm (simdi en buyuk hayalim frank mccourt ile tanismak

eklimya bilgin

angelaninn kullerini ilk elime aldigim zaman sikici die yorumlamistim fakat kitabin 1. si ve2. sini okuduktan sonra bayildim henuz 13 yasindayim fakat bu kitap PULITZER odulunden daha fazlasini hak ediyor simdiki en buyuk hayalim FRANK MCCOURT ile tanismak

Aslı ÖVER

Öyle güzel bir eserki bayıldım.

damla nesli

15 yaşındayım.Bu zamana kadar bir çok kitap okudum ama bu kitap en güzeliydi.Bu kitabı okurken,hem güldüğüm,hem düşündüğüm hem de üzüldüğüm öyle çok zaman oldu ki!Bir yazar,bunu okuyucularına hisettirebiliyorsa ,bence gerçek bir yazardır.

MAHMUT

GERÇEKTEN YOKSULLUĞU MUHTEŞEM ANLATAN VE ANLATIRKEN DE İNSANI DUYGULANDIRAN BİR ŞAHESER. DAHA DÜN KİTABI ELİME ALDIM BUGÜN BAKTIM 354'NCÜ SAYFADAYIM SİZDE ELİNİZE KİTABI BİR KEZ ALIN BAKALIM BIRAKABİLECEKMİSİNİZİŞTE BÖYLE MUHTEŞEM BİR ŞAHESER SEVGİLERLE

hatice

EWET KİTABI ALDIM İKİSİNİ BİRDEN HEMDE İLKİNİ OKUYORUM HARİKA BİR KİTAP DAHA DÜN ALDIM YARISINI OKUDUM BIRAKAMIYORUM ELİMDEN BİR TÜRLÜ BURAYA GELİP BENİM GİBİ YORUMLARI OKUYAN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM ÇOK ÇOK GÜZEL BİR KİTAP

hatice

BUKADAR GÜZEL YORUMLARDAN SONRA BU KİTABI ALIP OKUMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM.ALDIKTAN SONRA ZATEN BİR ÇIRPIDADA OKURUM.

ahusinem

insanı geçmiş ile gelecek arasında düşündürdüğü için ve var olan varlıklarımızı nasıl kullanmamız gerektiğini vurgulayan bu eseri mutlaka okuyun.

DERYA DURALİ

kitabı elime aldığımdan itibaren hemen bitirmek istedim gerçekten okunması gereken bir kitap

gülin

mükemmel bir kitap herkese tavsiye ediyorum. adını duymuştum iyi olduğunu da. mağazada görüp "bu ne ki yaa?" dediğimi hatırlıyorum da, bu kitap için yapılabilecek en ağır itham olduğunu daha yani anladım. kaçırmayın derim

MUSTAFA DURMUŞ

ŞUGÜNE KADAR BİRÇOK BİYOGRAFİ OKUDUM. YALNIZ HAYAT MÜCADELESİNE KARŞI BU KADAR İNATÇI İNSAN GÖRMEDİM. İLK BÖLÜMÜNÜ OKUMAYA BAŞLADIĞIMDA, İNSAN NASIL BUKADAR OLUMSUZLUK İÇİNDEN KENDİ KENDİNİ YARATABİLİR Kİ DİYE MERAK ETTİM.İKİNCİ BÖLÜMÜ DE OKUMAYA BAŞLADIĞIM DA HERŞEYİ ANLADIM. ANLADIM Kİ;İNSAN İSTERSE HERŞEYİ BAŞARABİLİR. BEN KADERİN İNSANI DEĞİL, İNSANIN KADERİNİ YÖNLENDİRDİĞİNE İNANIRIM. EĞER OKUMAYAN VARSA İKİNCİ BÖLÜM:ANGELANIN KÜLLERİ 2 UMUDA DOĞRUYU KAÇIRMASIN.

yıldız

okudukca adeta yasiyorsunuz,sizide icine alip sürüklüyor.cok duygulandigim anlar oldu.inanilmaz usta bir dille yazilmis,cok basarili bir biyografi.

zeynep

bu kitabın ilk cildini sadece ismini duyarak aldım hiç okuyan bir kişiye rastlamamıştım okumaya başladım bırakamadım hayatın çok daha güzel olduğunu anladım hayat vermemiz gereken önemi anladım ve çok iyi yaşadığımı anladım ikinci cildi bir solukta bitti zaten

Cansu AKFİDAN

Arkadaşımdan ödünç almıştım.Okuyamayacağım zannettim fakat okumaya başladıkça bırakamadım.Büyük küçük herkese tavsiye ederim.

sümeyra

gerçekten de McCourt nasıl hayatta kaldığına şaşmalı. insan bunca acıyı, zorluğu yaşadıktan sonra sapasağlam ayakta durabiliyor, hatta yaşadıklarını zaman zaman okuyucuyu gülümsetecek şekilde mizahî bir dille anlatabiliyor ve bu ona zor gelmiyorsa; o insan milyonların övgüsünü zaten haketmiştir , bana söyleyecek bir şey kalmaz.

Ahmet

Kitabı bir arkadaşımın tavsiyesiyle okudum.Bu kadar etkileneceğimi sanmıyordum.Ayrıca bu benim ilk okuduğum kitap.Benim için büyük bir başlangıç oldu.Artık kitap okumak bağımlılık haline geldi.

Yasin İNCE

Okumadan önce sıkıcı olacağını düşündüm. Ama gerçekten yanılmışım... Sürükleyici ve unutulmaz bir kitap... İlkini bitirdikten sonra ikincisini almak için sabırsızlandığım bir kitap...

Mualla

Nasıl bir kitap anlayamadım.Konusu falan.Çok sıkıcıydı.

nermin akpınar

bu kitabı okuduğunuzda eminim siz de benim gibi yazarın zorluklar ve mücadelerle geçen bir hayat yaşadığına inanmakta güçlük çekeceksiniz. bu kitabın ilk cildini okuyan hiç düşünmeden ikinci cildini okumak için sabırsızlanacağına eminim.

Kadir TİRYAKİ

Birinci cildini tesadüfen aldım okumaya başladım elimden bırakamadım.Bir kitabı okurken beni fiziksel olarak etkileyen ender kitaplardan birisi.Anlatımlar ancak bu kadar güzel ve gerçek olabilir.Birinci cildini bitirince koştum ikinci cildini aldım onuda bir çırpıda okudum etrafımda kitap verdiğim en az 10 kişi var. Kime verdiysem bu kitapları beğendiler. Onlar da mükemmel,harika dediler.Epsilon yayınevi'nin kitaplarını okumaya arkadaşlarımızla birlikte karar verdik ve sırasıyla okuyoruz.Teşekkürler Epsilon iyi ki varsınız...

seren

Yazarın her zaman kötü anları ve iyi geçmeyen yaşamı olmasına rağmen hiçbir zaman umudunu yitirmemiş ve yapmak istediklerinden vazgeçmemiştir. Bu onu başarıya götürmüştür . Ayrıca yazarın eserinde çok akıcı bir dil kullanması onun anlatmak istediklerini her düzeyde insanın anlayabilmesi yazarın hitap gücünün nekadar kuvvetli olduğunu gösteriyor .Yazara başarılarının devamını diliyorum.

Bülent Şahin

Böylesine mükemmel bir konuyu hiç ağdalı bir dil kullanmadan yazabilmek, Frank McCOurt!un başarısıdır diye düşünüyorum. Oldukça etkileyici ve vurucu, karekterleri ile bir bütün muhteşem bir eser.

Beril

Bu kitap o kadar akıcı bir dille yazılmış ki, büyükler için yazıldığı halde bunun ilk kitabını ve kendisini 11 yaşında olduğum halde çok kısa sürede bitirdim. Son derece etkileyici bir kitap...

demet

Bu kitabı alırken tereddüte düşerseniz bilin ki almamak yapacağınız en büyük hata olur. Kitaplığınızdan ve kafanızdan silemeyeceginiz bir kitap...

esma

Gerçekten beni çok etkileyen bir kitap oldu. Herkese tavsiye ediyorum. Kitaptaki kişilerle beraber üzülüp, onlarla beraber sevindim. Beni bu kadar içine çeken bir kitap okumamıştım.

Muzaffer MAKAS

Frank McCourt'un gerçek yaşamından uyarlanan mükemmel bir kitap ve tam anlamıyla bir başyapıt bestseller. Ayrıca kitap o kadar beğeni toplamıştır ki ünlü yönetmen Alan PARKER tarafından filme çekilmiştir.

Necmettin Kahraman

Daha önce roman okumayı hiç sevmeyen her şeyin abartılı olarak dile getirildiği görüşüne hakim olan bir insandım. Ancak bu kitabı okuduktan sonra omumaya yeni başlayan bir insan gibi heyecan içindeyim... Her kesin okuması gerektiğini belirtmeliyim... Ancak kitabı bitirdikten sonra hayatın sadece kendimize acımasız olduğu fikrini kafamızdan atmış olacağız...

Tugrul

Bir melankoli ile başlamıştı her şey... Derken bu kitap geldi. Teşekkürler Frank McCourt ve teşekkürler Epsilon Yayinevi ve çok şükür İrlandalı değilim.. Mükemmel bir üslup. Zaman zaman üzen, zaman zaman güldüren bir hayat.. Üzüntüsüz bir hayat isteyenlere..

pelin

Kitaba başladığımda bu kadar güzel bir kitabın parçası olacağım aklıma gelmemişti. Birinci kitabı bitirdiğimde hâlâ onları okumak istiyordum. İkinci kitap hayatımı kurtardı. Bu kitap için çalışanlara sonsuz teşekkürler.

Nimet Kılınçaslan

İlk kitabı bir üniversite kampüsünden birinin tavsiyesiyle aldım. İlk kitap çok hoştu ve bundan iki gün önce de Umuda Doğru adlı ikinci kitabını aldım ve o kadar güzel ki şu anda 400 sayfayı okudum bile!Teşekkürler Epsilon ve teşekkürler Frank McCourt!

ümit

Çocuk psikolojisine büyük bir başarı ile değiniyor. 2. cildi okumadım ama en kısa zamanda okuyacağım.

basak

Depresyonumu şiddetlendirmek için okudum ama hiç etkili olmadı. Ama önemi yok zaten içerisindeydim.

yüsra

Bir arkadaşım sayesinde tanıştım Angela ile. Şimdi Umuda Doğru'yu okuyorum. Böylesi güzel bir eser yazdığı için Frank'a teşekkürler.

aslı

Hem de tek kelimeyle mükemmel!

namık özavcı

Bu kitapa 21.02.2000 Tarihinde sahip oldum bir dostum aldı bana gönderdi onada tşk.ediyorum. Kitap hakında cumhuriyet kitap ekinde çıkan yazıyı ve eleştiriyi okuduktan sonra almaya karar verdim şimdi sahip olduğuma göre biran evel okuyup bitirmek için sabırsızlanıyorum.

muge

Başladığımda hemen bitirmek istedim, son sayfada ise bu kadar çabuk okuduğum içim kendime çok kızdım.. 2.kitabı görünce yaşadığım mutluluk tarif edilemez... Şu anda onu sindire sindire okuyorum.

vural

bir kompozisyon ustalığında içinde bir yeri yakan kesinlikle okunması gereken başyapt

semra

Gerçekten hoş bir eser. Okurken yeni bir yaşamın içinde buldum kendimi.

çiğdem

Okurken hem güldüm hem üzüldüm.Adeta yaşadım onlarla bende..Böylesine yoğun hissettiren nadir kitaplardan...

sinan

Gerçekten de yoksulluk, bu kadar güzel anlatılmamıştı. Yazarı ve Epsilon'u kutluyorum

zeynep

Gerçekten ismiyle adeta bütünleşmiş bir kitap. Bütün olumsuzluklara rağmen yılmamanın, dimdik ayakta durmanın ve küçük şeyler de büyük mutlulukları yakalamanın adı bu kitap... Okuduğunuzda sizde, yaşanılanları yaşıyor ve peşinden gidiyorsunuz. Sanki bir anda kitabın içinde olup sizde olup bitenden etkileniyor ve sonunda insan umudu ve mücadelesiyle vardır! Diyorsunuz.

CILGINCAA

Okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesi sanki o anı size yaşatıyor gibi o çocuğun yerinde siz oluyorsunuz ve her şeyi yaşıyorsunuz ne diyebilirim ki insani içine çekebilen nadir kitaplardan bir tanesi de bu biz yoksul olduğumuzu sanıyoruz ama orada neler olduğunu anca okuyunca anlayabiliyoruz. Tekrar tekrar okunması gerekenlerden bir tanesi iyi okumalar.

şeref nur özenç

Bir adamın 0'dan başladığı hayatını anlatıyor kitap. Bir çocuğun büyüyüşü bir ülkenin sosyal çöküşü, fakirlik,baskı...Yazar ilginç bir tarz kullanmış yazarken. Bazı yerlerde neyi kimin söylediği anlaşılmıyor. Ama genel olarak başarılı bir kitap. Yazarın çok iyi bir hafızası olduğunu eklemeliyim.

Saba Sakarya

Kendi durumumuzun en zor ve çaresiz olduğunu düşündüğümüz zamanlarda aslında ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlatan bir hikaye.. İnanılmaz bir mücadele gücü.. Hüznün yanı sıra insana umut veriyor..

Sümeyra

Gerçekten de McCourt'un nasıl hayatta kaldığına şaşmalı. İnsan bunca acıyı, zorluğu yaşadıktan sonra sapasağlam ayakta durabiliyor, hatta yaşadıklarını zaman zaman okuyucuyu gülümsetecek şekilde mizahî bir dille anlatabiliyor ve bu ona zor gelmiyorsa; o insan milyonların övgüsünü zaten haketmiştir. Bana söyleyecek bir şey kalmaz.

Ahmet

Kitabı bir arkadaşımın tavsiyesiyle okudum. Bu kadar etkileneceğimi sanmıyordum. Ayrıca bu benim ilk okuduğum kitap. Benim için büyük bir başlangıç oldu. Artık kitap okumak bağımlılık haline geldi.

Yasin İnce

Okumadan önce sıkıcı olacağını düşündüm ama gerçekten yanılmışım... Sürükleyici ve unutulmaz bir kitap... İlkini bitirdikten sonra ikincisini almak için sabırsızlandığım bir kitap...

Sinan / istanbul

Gerçekten de yoksulluk, bu kadar güzel anlatılmamıştı. Yazarı ve Epsilon'u kutluyorum

Çiğdem / istanbul

Okurken hem güldüm hem üzüldüm. Adeta yaşadım onlarla bende..Böylesine yoğun hissettiren nadir kitaplardan...

Semra / istanbul

Gerçekten hoş bir eser. Okurken yeni bir yaşamın içinde buldum kendimi.

Vural / Ankara

Bir kompozisyon ustalığında içinde bir yeri yakan kesinlikle okunması gereken başyapt

Müge / İstanbul

Başladığımda hemen bitirmek istedim, son sayfada ise bu kadar çabuk okuduğum içim kendime çok kızdım.. 2. kitabı görünce yaşadığım mutluluk tarif edilemez... Şu anda onu sindire sindire okuyorum.

Namık Özavcı / Kars

Bu kitaba 21.02.2000 tarihinde sahip oldum. Bir dostum aldı, bana gönderdi onada tşk.ediyorum. Kitap hakında Cumhuriyet kitap ekinde çıkan yazıyı ve eleştiriyi okuduktan sonra almaya karar verdim şimdi sahip olduğuma göre biran evel okuyup bitirmek için sabırsızlanıyorum.

Aslı / Ankara

Hem de tek kelimeyle mükemmel

Yüsra / Elazığ

Bir arkadaşım sayesinde tanıştım Angela ile. Şimdi Umuda Doğru'yu okuyorum. Böylesi güzel bir eser yazdığı için Frank'a teşekkürler

Başak / Elazığ

Depresyonumu şiddetlendirmek için okudum ama hiç etkili olmadı. Ama önemi yok zaten içerisindeydim

Ümit / İstanbul

Çocuk psikolojisine büyük bir başarı ile değiniyor. 2. cildi okumadım ama en kısa zamanda okuyacağım.

Nimet Kılınçaslan / zonguldak

İlk kitabı bir üniversite kampüsünden birinin tavsiyesiyle aldım. İlk kitap çok hoştu ve bundan iki gün önce de Umuda Doğru adlı ikinci kitabını aldım ve o kadar güzel ki şu anda 400 sayfayı okudum bile! Teşekkürler Epsilon ve teşekkürler Frank McCourt!

Pelin / İstanbul

Kitaba başladığımda bu kadar güzel bir kitabın parçası olacağım aklıma gelmemişti. Birinci kitabı bitirdiğimde hâlâ onları okumak istiyordum. İkinci kitap hayatımı kurtardı. Bu kitap için çalışanlara sonsuz teşekkürler.

Ayhan Özşeker / Bursa

Hayatımda okuduğum en iyi ikinci kitap bu. Birincisi; Maksim Gorki'nin "Çocukluğum isimli kitabıydı, ikincisi de bu kitap. Yazar, çocukluğundan itibaren büyüdüğü çağlara kadar kendi hayatını öyle güzel yansıtmış ki, mükemmel diyebilirim. Şu anda ikinci kitabını okuyorum. Okumayanlar varsa, şiddetle öneririm.

Tugrul / İstanbul

Bir melankoli ile başlamıştı her şey... Derken bu kitap geldi. Teşekkürler Frank McCourt ve teşekkürler Epsilon Yayinevi ve çok şükür İrlandalı değilim.. Mükemmel bir üslup. Zaman zaman üzen, zaman zaman güldüren bir hayat.. Üzüntüsüz bir hayat isteyenlere..

Necmettin Kahraman / Gaziantep

Daha önce roman okumayı hiç sevmeyen her şeyin abartılı olarak dile getirildiği görüşüne hakim olan bir insandım. Ancak bu kitabı okuduktan sonra omumaya yeni başlayan bir insan gibi heyecan içindeyim... Her kesin okuması gerektiğini belirtmeliyim... Ancak kitabı bitirdikten sonra hayatın sadece kendimize acımasız olduğu fikrini kafamızdan atmış olacağız...

Muzaffer MAKAS / Muğla

Frank McCourt'un gerçek yaşamından uyarlanan mükemmel bir kitap ve tam anlamıyla bir başyapıt bestseller. Ayrıca kitap o kadar beğeni toplamıştır ki ünlü yönetmen Alan PARKER tarafından filme çekilmiştir.

Esma / İzmir

Gerçekten beni çok etkileyen bir kitap oldu. Herkese tavsiye ediyorum. Kitaptaki kişilerle beraber üzülüp, onlarla beraber sevindim. Beni bu kadar içine çeken bir kitap okumamıştım.

Demet / Ankara

Bu kitabı alırken tereddüte düşerseniz bilin ki almamak yapacağınız en büyük hata olur. Kitaplığınızdan ve kafanızdan silemeyeceginiz bir kitap...

Beril / İstanbul

Bu kitap o kadar akıcı bir dille yazılmış ki, büyükler için yazıldığı halde bunun ilk kitabını ve kendisini 11 yaşında olduğum halde çok kısa sürede bitirdim. Son derece etkileyici bir kitap...

Bülent Şahin / Sinop

Böylesine mükemmel bir konuyu hiç ağdalı bir dil kullanmadan yazabilmek, Frank McCOurt!un başarısıdır diye düşünüyorum. Oldukça etkileyici ve vurucu, karekterleri ile bir bütün muhteşem bir eser.

Seren / Ankara

Yazarın her zaman kötü anları ve iyi geçmeyen yaşamı olmasına rağmen hiçbir zaman umudunu yitirmemiş ve yapmak istediklerinden vazgeçmemiştir. Bu onu başarıya götürmüştür . Ayrıca yazarın eserinde çok akıcı bir dil kullanması onun anlatmak istediklerini her düzeyde insanın anlayabilmesi yazarın hitap gücünün nekadar kuvvetli olduğunu gösteriyor .Yazara başarılarının devamını diliyorum.

Nermin Akpınar / İstanbul

Bu kitabı okuduğunuzda eminim siz de benim gibi yazarın zorluklar ve mücadelerle geçen bir hayat yaşadığına inanmakta güçlük çekeceksiniz. bu kitabın ilk cildini okuyan hiç düşünmeden ikinci cildini okumak için sabırsızlanacağına eminim.

Kadir TİRYAKİ / Samsun

Birinci cildini tesadüfen aldım okumaya başladım elimden bırakamadım. Bir kitabı okurken beni fiziksel olarak etkileyen ender kitaplardan birisi. Anlatımlar ancak bu kadar güzel ve gerçek olabilir. Birinci cildini bitirince koştum ikinci cildini aldım onuda bir çırpıda okudum etrafımda kitap verdiğim en az 10 kişi var. Kime verdiysem bu kitapları beğendiler. Onlar da mükemmel, harika dediler. Epsilon Yayınevi'nin kitaplarını okumaya arkadaşlarımızla birlikte karar verdik ve sırasıyla okuyoruz.Teşekkürler Epsilon iyi ki varsınız...