Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Alternatif Medyayı Anlamak

Alternatif Medyayı Anlamak

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Olga Guedes Balley, Bart Cammaerts, Nico Carpentier

Çevirmen : Çiğdem Öztürk

Editör : Barış Çoban & Bora Ataman

Sayfa Sayısı : 280

Çıkış Tarihi : Kasım 2015

44.50

Kitap Hakkında


Alternatif Medyayı Anlamak

 

Alternatif medya nedir?

 

Çoğulcu, demokratik toplumlarda alternatif medya nasıl bir rol oynar?

 

Alternatif medya, topluluk medyası, sivil toplum medyası ve rizomatik medya arasındaki benzerlikler ve farklar nelerdir?

 

Alternatif medya uygulamada nasıl işler?

 

Bu anlaşılır ve özlü metin, alternatif medyayı kuşatan karmaşık siyasal, toplumsal ve ekonomik tartışmalar aracılığıyla okura kapsamlı bir kılavuz sunuyor ve bu iletişim biçiminin tazelenen önemine dair berrak ve net bir bakış getiriyor.

 

Kitabın yazarları, Birleşik Krallık, Kuzey Amerika ve Brezilya’nın aralarında bulunduğu ülkelerde yürütülen çeşitli saha çalışmalarını bir araya getirerek konuya dair özgün bir kuramsal çerçeve tasarlıyor.

 

Kitap, hem “eski” hem de “yeni” medyaya bakmak suretiyle alternatif bir medyanın önemini savunuyor ve kapsamı genişletmenin bir yolu olarak siyasal bir gündem önerisinde bulunuyor.

 

Alternatif Medyayı Anlamak medya, gazetecilik ve iletişim çalışmaları öğrencileri, araştırmacıları, akademisyenleri ve gazeteciler için değerli bir okuma.

 

Olga Guedes Bailey gazeteci ve Birleşik Krallık’ta Nottingham Trent Üniversitesi’ndeki Kültürel İncelemeler Enstitüsü’nde kıdemli öğretim görevlisi.

 

Bart Cammaerts siyaset bilimci ve Birleşik Krallık’ta Londra Üniversitesi’ne bağlı Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu (LSE) Medya ve İletişim Bölümü’nde medya, yurttaşlık ve demokrasi üzerine ders veriyor.

 

Nico Carpentier medya sosyoloğu, Belçika’daki Vrije Universiteit Brussel ve İsveç’teki Uppsala Üniversitesi, Enformatik ve Medya Bölümü’nde çalışıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820252

ISBN : 9786054820252

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 3. Hamur

İlgili Kitaplar