Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Aborijin Efsaneleri

Aborijin Efsaneleri

Orijinal Adı : Legendary Tales of the Australian Aborigines

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : David Unaipon

Çevirmen : Ayşen TÜRKMEN

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 286

Çıkış Tarihi : Mayıs 2003

11.75
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Avustralya kıtasının ilk sahipleri olarak bilinen ve on binlerce yıldır bu kıtada yaşadıkları kabul edilen Aborijinlerin yaşantılarını biçimlendiren gelenekleri bugüne dek pek çok kitaba konu oldu. Ancak gerçek bir Aborijinin daha 1920'lerde kıtada yaşayan farklı kabileleri de dolaşarak topladığı ve ilk kez 1927 yılında yayımladığı bu öyküler, bugüne dek yayımlanmış en eski Aborijin Efsaneleri.
"Yaradılış Öyküleri" de diyebileceğimiz bu efsaneler tarihsel değerlerinin yanı sıra okura eşsiz bir "evrensellik" duygusu vermeleriyle de öne çıkıyor. İnsanın toplumsallaşmasının yollarını çizerken, toplumların, ulusların -hatta belki de bütün dünya insanlarının uyum içinde yaşayabileceği düşünü yeşertmemize neden oluyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314473

ISBN : 975331447-7

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


serburi

aborjin öğretisini anlayabilmemiz için, doğa ve evvela kendimizle bir olmamız gerektiği kanaatindeyim ama, kültür denen olgu ile kendimizi yontmaya çalıştığımız sürece; ne mutluluğu yakalayabilir ne de kendimizle ve dolayısı ile insanlarla bir olabiliriz. İşin doğrusu neye ve kime hizmet ettiğimizi zaten bilmiyoruz, hayatı anlamlandırma şeklimizle zamanımızı doldurmaya çalışmaktayız; tabi bununda farkında değiliz. Kültürü bir üstünlük olarak düşündüğümüz ve ona göre hareket ettiğimiz sürece mutluluğu yakalayamayacağız.